• Spectre Online | 90 Cap CH | Görülmemiş Yeni Sistem | EU Etkinliği | 14.12.2018
  1. #1
   Just A Guy
   Eolo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   12 Ocak 2012
   Şehir 
   Istanbul
   Konular 
   234
   Mesajlar 
   6,350
   Beğenme 
   0
   Beğenilme 
   540
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Ruh Hali 
   Dead   Merhaba ROME !

   Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde "3" aşamalı güncellememizin 1. aşaması tamamlanmıştı.31.03.2018 tarihindeki güncelleme ile ise 2. aşamanın başarı ile tamamlanmasını hedefliyoruz.

   Güncelleme süresi : 31.03.2018(Cumartesi) 12:00 ~ 18:00(Daha erken bitmesi durumunda gerekli duyurular yapılacaktır.)

   Çok uzatmadan bu güncellemede serverımız'a gelecek olan güncelleme içeriklerini sizlere aktarmak istiyorum.   Merhabalar bu güncellememiz ile yoğun isteklerinizi gerçekleştiriyoruz. Survival arena Rome(100CAP) sunucumuza kapılarını yapılacak olan güncelleme ile açacaktır. Survival arena'ya ulaşmak için "Donwhang Teleport" noktası üzerinden bu alana ışınlanabilirsiniz. Survival arena etkinliği her gün "16.00 ve 22.00" saatlerinde 10 dakika sürecek şekilde gerçekleştirilecektir(saatler üzerinde ilerleyen günlerde değişiklik yapılabilir) Survival arena saatleri içerisinde aldığınız her kill başına "+1" puan kazanırsınız. Ayrıca aynı kişiyi dakikada 1 defa kesebilirsiniz. Gün içerisinde elde ettiğiniz puanlar sistem tarafından hesaplanır ve her gece 00:00 saatinde güncellenir. Her gecce 00:00'da sıralamanıza göre bazı güçlendirmeler kazanırsınız. Ayrıca survival arena sistemine katılmak için 100 level olmanız gerekmektedir. Her gece 00:00'da sıralamanıza göre alacağınız güçlendirmeler aşağıda ki gibidir.

   Honor puanı kazanabilmeniz için öncelikle bankadan akademi açmanız gerekmektedir. Survival arenada günlük yapılan duyurularda o günün 2 etkinliğinde öldürülen karakter sayısı dikkate alınarak yapılır.

   [1,5] King Honor Buff : %120 oranında zerkiniz daha hızlı dolar ~ Gold Honor Buff : %5 PHY - MAG attack increase ve %3 PHY - MAG defence increase !
   [6,30] Silver Honor Buff : %20 Moving Speed
   [31,50] Bronze Honor Buff : %10 Attack Rate


   Bu etkinlik ile birlikte oyun içerisinde sahip olduğunuz "GOLD" biraz daha değerli bir hale gelecektir. Sistem oldukça basit olmak ile birlikte güzel ödüllere sahiptir. Lottery etkinliği haftada 2 kere yapılacaktır ve etkinlik süresi boyunca aldığınız "Lottery Ticketlara" oran ile daha fazla kazanma şansına sahip olacaksınız. Oyun içerisinde "3" farklı ticket bulunmaktadır(Small - Medium - Large) Bu ticketları oyun içerisinde "Ali-Baba" npcsi üzerinden "GOLD" ile temin edebilirsiniz. Small Lottery ticket'ın sahip olduğu kazanma şansı "Medium veya Large" ticket'a oranla daha azdır. Aynı şekilde en çok kazanma ihtimalinizin bulunduğu ticket ise "Large" ticket olarak ayarlanmıştır. "1" adet ve üzeri aldığınız her ticket kazanma şansınızı arttırır. Etkinlik her salı ve cuma günlerinde 18:00 ~ 00:00 arası gerçekleşecektir ve etkinliğin başlangıcına, bitişine ve kazanan kullanıcılarımıza dair notice geçilecektir.
   Etkinliğin toplamda 5 adet kazananı olacaktır.

   5-) 100 silk
   4-) 150 silk
   3-) 200 silk
   2-) 250 silk
   1-) 300 silk


   Magic pop'da ve Starter Pack içerisinde bulunan dressler harici, bütün dressler Donwhang noktasında bulunan "Dress Shop" adlı npc'ye eklenmiştir.

   Bildiğiniz üzere oyunumuz açılmadan yaklaşık 1 hafta öncesinde "Pacheon" mastery kullanıcılarında bulunan 6&5 arrow combo skilleri birbirine bağlantılı hale getirilmişti. Fakat oyunumuzun açılışından bu yana tarafımıza ulaşan geri bildirimlere baktığımızda bu kararın pekte sağlıklı olmadığını anlıyoruz ve oyun içerisinde "Pacheon" mastery kullanıcılarının azınlıkta olduğunuz gözlemliyoruz. Ayrıca oyun içerisinde "Seal Of Moon" silahlarının artması ile birlikte "Pacheon" mastery kullanıcılarımızın güçsüz kaldığını hatta ilerleyen zamanlarda "Seal Of Sun" silahlar açıldığı zaman dahada güçsüz kalacağını düşünüyoruz. Bu nedenden dolayı oyun içerisinde mevcut olan dengeleri biraz daha eşitlemek amacı ile 6&5 arrow combo skillerinin bir birine bağlantılı olma durumunu kaldırmış bulunmaktayız. Fakat 6 arrow combo skilli "%30" probability'e sahip olurken 5 arrow combo skilli "%15" probability'e sahip olacaktır.


   Bu güncellememiz ile birlikte oyunumuz içerisinde yeni "2" adet "Seal Of Star & Moon" kutu oluşturulmuştur. Bu boxlar içerisinde sadece ve sadece "Protector" eşyalar düşmekte olacaktır. Bu kutu içerisinde "Silah veya Takı" elde edemezsiniz. Bu kutunun elde ediliş yöntemleri ilerleyen başlıklarda açıklanacaktır.


   Yapmış olduğumuz bu güncelleme ile birlikte "Guild - Union" amblemleri düzeltilmiştir. Ayrıca kale sahibi guild'in ve union'un aldığı iconlarda düzeltilmiştir.


   Geçtiğimiz güncellemede(1/3) "Wheel Of Fortune" sistemi oyunumuzda aktifleştirilmişti. Fakat içeriği hakkında bazı eksiklikler olduğundan dolayı bu güncelleme ile bir nebzede olsa bu eksiklikleri kaldırmak istiyoruz. Yeni "Wheel Of Fortune" içeriği şöyledir.   Bu güncelleme ile birlikte "STR" oyuncularımıza "Copper Coin" elde edişlerinde ve "Job Cave" macerasına dahil olabilmeleri için yardımcı olmak amacı ile, "Job Cave" içerisinde bulunan "Selketh" isimli unique artık "STR" olarak spawn olacaktır.


   Bu güncellememiz ile birlikte geçtiğimiz maddelerde belirtilen sebeplerden dolayı, "STR" karakter kullanan oyuncularımıza oyun içerisinde bulunan rekabete dahil olmaları adına yeni "STR" arena sistemleri getirilmiştir. Öncelikle geçtiğimiz güncellemelerde oyunumuza eklenen "Taklamakan Arena" içerisinde "Yuno" isimli unique spawn olmaktaydı. Artık bu arena "Taklamakan Arena STR" ve "Taklamakan Arena INT" olarak 2 farklı versiyon'da sizlere hizmet verecektir. Bu iki arena içerisinede "Job" suitleriniz ile girebileceksiniz ve "STR - INT Yuno" 48 saatte bir burada spawn olacaktır. Ayrıca "Medusa Arena" "Taklamakan Arena" gibi iki farklı versiyona bölünmüştür. Donwhang teleport taşı üzerinden bu iki farklı arenadan birini seçerek "STR veya INT Medusa" ile karşı karşıya gelebilirsiniz. "STR-INT : Medusa ve Yuno" aynı drop oranlarına ve içeriklerine sahip olacaktır. Ayrıca "Medusa" 8 saatte bir spawn olacaktır.   Bu güncellememiz ile birlikte oyunumuza 100 CAP'e uygun bir şekilde sizler ile birlikte olacak "Forgotten World" aktif edilmiştir. Bu sistemin aktif edilmesinin temel amacı, oyun içerisinde bulunan oyuncularımızı biraz daha takım oyununa itmektir. Bu bölge temel olarak "2" adet kutu ve "1" adet serenesten oluşmaktadır. Bu özellikler içerisinde, oyun içerisinde bulunan bazı temel ögeleri bulunduracaktır. Her zaman olduğu gibi 1* ve 4* arası seviyeler bulunacaktır ve bu seviyelerin zorlukları ve ödülleri seviyeler yükseldikçe artacaktır. "Forgotten World" alanına giriş yapmak için "Ali-Baba" npc üzerinden satışa sunulan "Dimension Hole" taşını gold karışılığı alabilirsiniz. Dimension Hole isimli taş "5" saatlik bir bekleme süresine sahiptir ve oyunumuza herhangi bir şekilde bu süreyi sıfırlamak için farklı bir eşya eklenmeyecektir. "Forgotten World" sistemi içerisinde bulunan özelliklerin drop oranları ve türleri aşağıda ki gibidir.

   Serenes : 1* > %5 ihtimal ile "Seal Of Moon" shield drop ~ 2* > %10 ihtimal ile "Seal Of Moon" shield drop ~ 3* > %15 ihtimal ile "Seal Of Moon" shield drop ~ 4* > %20 ihtimal ile "Seal Of Moon" shield drop.

   Treasure Box : 1* ve 2* > %40 ihtimal ile "Seal Of Star" protector box ~ 3* ve 4* > %40 ihtimal ile [1,3] copper coin.
   Antoinette, Dariuss41, Riko ve 2 diğerleri bunu beğendiler..


  2. #2
   JoyGamer
   Enfeksiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   14 Nisan 2016
   Şehir 
   İzmir
   Konular 
   12
   Mesajlar 
   141
   Beğenme 
   35
   Beğenilme 
   35
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Güzel bir güncelleme olmuş tebrikler.

   SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   Riko bunu beğendi.
   Guild : BlackHeaven
   Nick : Enfeksiyon
   Server: Saltuk

  3. #3
   E & Ö
   MAFIATR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   14 Şubat 2017
   Şehir 
   Hollanda / Amsterdam
   Konular 
   36
   Mesajlar 
   181
   Beğenme 
   55
   Beğenilme 
   77
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Günceleme tam yerinde olmuş

   #KararqaH ! <3
   - DUMAN MARKET A.Ş / CEO !

  4. #4
   JoyGamer
   ZippoYakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   11 Ekim 2015
   Şehir 
   yozgat
   Konular 
   3
   Mesajlar 
   69
   Beğenme 
   5
   Beğenilme 
   11
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Lotery cok güzel olmus 1.ye 300 silk olmasi ve haftada 2 kez olmasi swda goldu birazda olsa dengede tutar güzel güncelleme sabirsizlikla bekliyoruz
   Hoslex bunu beğendi.
   Nick: Zippo
   Server: SALTUK(110 Cap)
   Build: Wizard/Cleric
   Guild: UKAB

  5. #5
   JoyGamer
   xdamatx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   07 Eylül 2017
   Şehir 
   karabük
   Konular 
   0
   Mesajlar 
   5
   Beğenme 
   3
   Beğenilme 
   7
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Güncelleme çok güzel olmuş elinize sağlık SpySRO <3
   Hoslex, Libitina ve Riko bunu beğendiler.

  6. #6
   155
   155 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
   JoyGamer
   155 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   26 Şubat 2018
   Şehir 
   istanbul
   Konular 
   1
   Mesajlar 
   8
   Beğenme 
   10
   Beğenilme 
   2
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   bu sos ve moon mooblara eklenmedimi?
   ,

  7. #7
   Uzaklaştırıldı
   Hoslex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   05 Ocak 2013
   Şehir 
   İstanbul
   Konular 
   57
   Mesajlar 
   1,595
   Beğenme 
   294
   Beğenilme 
   234
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Ruh Hali 
   Aggressive
   Alıntı 155 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   bu sos ve moon mooblara eklenmedimi?
   ,
   Ekli zaten.

  8. #8
   155
   155 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
   JoyGamer
   155 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   26 Şubat 2018
   Şehir 
   istanbul
   Konular 
   1
   Mesajlar 
   8
   Beğenme 
   10
   Beğenilme 
   2
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Alıntı Hoslex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Ekli zaten.
   nerde ekli görmedim ?

  9. #9
   JoyGamer
   Mesopotamia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   06 Kasım 2015
   Şehir 
   İZMİR
   Konular 
   26
   Mesajlar 
   114
   Beğenme 
   2
   Beğenilme 
   5
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   LAMPLARI TOPLU KIRMAYI GETİRMEYİ UNUTMAYIN, KOLAY GELSİN...

  10. #10
   Uzaklaştırıldı
   Hoslex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   05 Ocak 2013
   Şehir 
   İstanbul
   Konular 
   57
   Mesajlar 
   1,595
   Beğenme 
   294
   Beğenilme 
   234
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Ruh Hali 
   Aggressive
   Alıntı 155 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   nerde ekli görmedim ?
   Moblara drop olarak ekli.

  11. #11
   155
   155 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
   JoyGamer
   155 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   26 Şubat 2018
   Şehir 
   istanbul
   Konular 
   1
   Mesajlar 
   8
   Beğenme 
   10
   Beğenilme 
   2
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Alıntı Hoslex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Moblara drop olarak ekli.
   7/24 lasıyom 2 char neden 1 tane sox gelmedi bu zamana o zaman 30 gün olacak ((

  12. #12
   JoyGamer
   SHARTELL66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   22 Aralık 2012
   Şehir 
   istanbull
   Konular 
   3
   Mesajlar 
   13
   Beğenme 
   8
   Beğenilme 
   2
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Emegi gecenlere tesekkurler gayet basarili bir guncelleme olmus ozellikle bow cu olarak bow combo olayinin cozulmesi

   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

   Bu forgetten word yerine kart yerine box dusecek degilmi yani sun silah icin bir secenek degil fw ?

  13. #13
   Uzaklaştırıldı
   Hoslex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   05 Ocak 2013
   Şehir 
   İstanbul
   Konular 
   57
   Mesajlar 
   1,595
   Beğenme 
   294
   Beğenilme 
   234
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Ruh Hali 
   Aggressive
   Alıntı SHARTELL66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Emegi gecenlere tesekkurler gayet basarili bir guncelleme olmus ozellikle bow cu olarak bow combo olayinin cozulmesi

   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

   Bu forgetten word yerine kart yerine box dusecek degilmi yani sun silah icin bir secenek degil fw ?
   Şimdilik sadece serenes drob'u mevcut.


   Serenes : 1* > %5 ihtimal ile "Seal Of Moon" shield drop ~ 2* > %10 ihtimal ile "Seal Of Moon" shield drop ~ 3* > %15 ihtimal ile "Seal Of Moon" shield drop ~ 4* > %20 ihtimal ile "Seal Of Moon" shield drop.

   Treasure Box : 1* ve 2* > %40 ihtimal ile "Seal Of Star" protector box ~ 3* ve 4* > %40 ihtimal ile [1,3] copper coin.

  14. #14
   JoyGamer
   haykolik41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   05 Haziran 2016
   Şehir 
   Kocaeli
   Konular 
   1
   Mesajlar 
   2
   Beğenme 
   0
   Beğenilme 
   0
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   +7 set olan bir insana 4* da nasıl oluyorda snow ve sc def scrol olmasına ragmen en düşük 15 en fazla 40k dmg yiyorum normal bir mob dan?
   keşke uğraşmadan direk mobları yuno olarak atsaydınız

  15. #15
   JoyGamer
   SHARTELL66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   22 Aralık 2012
   Şehir 
   istanbull
   Konular 
   3
   Mesajlar 
   13
   Beğenme 
   8
   Beğenilme 
   2
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   SW CHECK E GIRDI

  Konu Bilgileri

  Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

  Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler

  Giriş  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448