Joymax.org | Oyun Dünyasına Açılan Kapı    

Go Back   Joymax.org | Oyun Dünyasına Açılan Kapı > Silkroad Online, Private ve Diğer Serverlar > Silkroad Online > Silkroad - Haritalar ve Görevler

Silkroad - Haritalar ve Görevler Silkroad Online'da bulunan tüm harita ve görevlere buradan ulaşabilirsiniz.
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Like Tree3Beğeni

Cevapla
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Okunmamış 26-05-2011, 14:03   #1
Hyperion
28 Level
 
Hyperion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi : 25-05-2011 Server : JoySro
Konu Sayısı : 12
Mesaj Sayısı : 683
Ettiği Beğeni : 92
Aldığı Beğeni : 309

Sosyal Linkler
Standart Kale Savaşı

Kale savaşına genel bakış

Kale savaşı, en fazla 300 kullanıcının katıldığı bir lonca savaşıdır.
İpek Yolu’ndaki tüm loncalar çeşitli konumlara dağılmış olan kaleleri ele geçirmek için birbirleriyle çok şiddetli bir şekilde savaşırlar.
Kaleler büyük şehirlerin (büyük kaleler) ve ticaret merkezlerinin (küçük kaleler) civarında bulunur. Büyük kaleleri ele geçirmeyi başaran loncalara büyük şehirlerde vergi oranlarını ayarlama ve vergi koyma hakkı tanınır. Küçük kaleleri ele geçirmeyi başaran loncalara ticaret merkezlerinde, gemilerde, özel teknelerde ve tünellerde vergi oranlarını ayarlama ve vergi koyma hakkı tanınır.Kalelerde, işgalci loncaların kale savaşlarıyla ilgili malzeme üretmesine, farklı nakliye yolları geliştirmesine ve rahat bir şekilde dinlenmesine izin verilir.
Kale savaşları her Cuma günü gerçekleşir (Silkroad oyun standart zamanına göre).
Kale savaşını kazanan loncaya, kaleyi bir hafta işgal etme hakkı tanınır.
Kaleyi işgal eden loncaya her Cumartesi günü vergi oranını ayarlama ve vergi toplama izni verilir.
Kaleyi işgal etmede başarılı olan sunucu kale savaşının tamamlanmasından iki saat sonra ana sayfadan duyurulur ve vergi oranı her Cumartesi sabahı saat 00:01:00’de ana sayfadan bildirilir.

Kaleye aşağıdaki şekilde gidebilirsiniz.

Kale kapısından geçiş

Kaleye, alanda bulunan kale kapısından giriş yapabilirsiniz.
Kale savaşı sırasında oyuna sadece kaleyi savunan loncalar ile kaleye saldırı başvurusunda bulunan loncalar katılabilir; ancak loncalar bunu kale savaşı başlamadan önce yapabilir. Kale kalabalıksa ya da lonca üyesi bir iş üniforması giyiyorsa kaleye girmek yasaktır.
Kaleyi işgal eden loncanın ve müttefik loncaların Dirilme Kapısından geçerek dış kale dışında bulunan Saldırı Kapısı ve Zafer Kapısından geçmelerine izin verilir.


Kaleye Geri DönmeLoncanın kaleye girmek için işini belirten bir üniforma giymesine izin verilmez; kotaya ulaşıldığında hiçbir loncanın bunu yapmasına izin verilmez.

Dış kalenin içinde kalenin dışına geçiş


Kaleyi işgal eden loncanın ve müttefik loncaların dış kale içindeki Dirilme Kapısından geçerek Saldırı Kapısına, Zafer Kapısına ya da dış kale dışında bulunan bitişikteki büyük şehre geçmelerine izin verilir.Kale yapılandırması

Kale Yapısı:

Bir kale, kale savaşında önemli rol oynayan unsurlardan oluşur, bunlar: kale merkezi, kaleyi savunmak için kale kapısı, savunma kampları, muhafız kuleleri, malzemeleri kurmak için setler, komuta noktası ve savaş bayraklarıdır. Kale yapıları sadece kale saldırısı silahlarıyla yok edilebilir.Kale Binaları

Kale savaşındaki en büyük hedeftir: Bu yapıya kale içindeki tüm muhafız kulelerini yıkmayı başarmadıkça saldıramazsınız. Kale merkezini yıktıktan sonra geçici olarak kaleyi işgal etmenize izin verilir.
Kalenin merkezi, düşmanların hayat puanını (HP) düşürmek ve onlar üzerinde anormal durumlar yaratmak için kendi saldırı işlevlerini kullanabilir.Kale Kapısı

Dış kaleye girmek için yüksek dayanıklılığa ve savunma yeteneklerine sahip tek erişim noktası. Çıkrık kullanarak kapıyı açma ve kapatma izni kumandan, kumandan vekili ve işgalci loncanın savaş amirine verilmiştir. Kale kapısı yıkıldığında saldıran ekibin dış kaleye geçmesine izin verilir. Savunma kampları

Kamplar, kale kapısı, muhafız kulesi ve kale merkezi etrafında kurulur. Kaleyi işgal eden loncanın üyeleri savunma kamplarının içinde kalırsa hem fiziksel/büyülü hasarı hem de hasar emilim oranları artar. (Savunma kampları müttefik loncanın üyeleri tarafından değil sadece işgalci lonca tarafından kurulabilir.) Muhafız kuleleri

Muhafız kuleleri, kalenin işgal edilme süresine bağlı olarak yavaş yavaş yükseltilir, düşmanlarda anormal durumlar yaratmak ve onlara büyülü zararlar vermek için kale merkezine sızmayı engelleyen mühürler yaratır.
Aşama II’den itibaren saldırı işlevleri sağlayan dört çeşit muhafız kulesi vardır.Malzeme Yapılarının Kurulumu

Setler

Bir malzeme tarafından oluşturulabilen bir yapı, düşük savunma ve düşük dayanıklılığa sahiptir. Kumanda noktası çadırları

Set gibi bir malzeme tarafından oluşturulabilen bir yapı. Her saldıran lonca başına bir tane oluşturulabilir. Kumanda noktası çadırı saldıran lonca için bir dirilme konumudur ve üyeler belirli bir alan içerisinde kaldıkları zaman lonca üyelerinin iyileşmesi %100 oranında artar. Savaş bayrakları

Kale saldırı silahı olarak üç çeşit Savaş bayrağı vardır: Bu bayraklar zaman içinde yok edilebilir ya da ortadan kalkabilir.
① Savaş Bayrağı – İki dakika boyunca 24 metre içerisindeki en fazla 24 üyenin fiziksel/büyülü zararları %10 oranında artar.
① Savunma Bayrağı – İki dakika boyunca 24 metre içerisindeki en fazla 24 üyenin fiziksel/büyülü zararları emilim oranı %10 oranında artar.
① İyileştirme Bayrağı – İki dakika boyunca 24 metre içerisindeki en fazla 24 üyenin HP/MP’si (Hayat Puanı/Büyü Gücü)her beş saniyede bir %5 oranında artar.

Yapının Kurulması, Onarılması ve Bakımı:

Yapıların Kurulması

Kale yapıları kale savaşı dışındaki dönemlerde NPC, savaş yardımcısı tarafından kurulur. Kale merkezi, kale kapısı ve muhafız kuleleri varsayılan olarak verilir. Ancak savunma kampları kumandan ya da savaş amiri tarafından belirlenen konumlara kurulur. Fakat, malzemeleri içeren yapıların kurulumuna yalnızca kale savaşı sırasında izin verilir. Yapılar belirlenen herhangi bir konuma sadece hareketli malzemelerden yararlanılarak kurulabilir. (Bayraklar hariç)

Yapıların Onarımı

NPC, savaş yardımcısı, kale savaşı dışındaki dönemlerde Altın ödemesiyle kalede kurulan yapıların onarımını gerçekleştirmek için ödenen altını kullanabilir; kale savaşı sırasında onarım araçlarının da tamiri bu şekilde yapılır.
Küçük ve orta boy onarım araçları kale görevlisinde bulunur; büyük araçlar ise kaledeki demirciye sipariş edilmelidir.
Yapıların onarım işleri, malzeme içeren yapılarda değil yalnızca kalede kurulan yapılarda yapılabilir.

Kumanda noktası çadırları

① Onarılacak yapıyı seçin.
① Seçilen yapının etki alanı içerisinde uygun onarım araçlarını kullanın.
(Araçları yalnızca kaleyi işgal eden loncanın kumandanı ve kumandan vekili kullanabilir.)
③ Onarım araçlarıyla onarım yaparken, yapının dayanıklılığı artar ve başarılı bir şekilde onarılır.
(Onarım işi onarım sırasında saldırı alındığında iptal edilir ve onarım işi sırasında başka bir eylem yapılamaz.)

Yapıların Yükseltilmesi

Kalede kurulan yapılar belirli miktarda Altın ve GP’nin NPC savaş yardımcısına ödenmesinden sonra yükseltilebilir. Yükseltme seviyesi yükseldikçe yükseltme süresi uzar ve Altın ve GP ödemesi daha fazla artar.
Yükseltilecek olan yapının bir sonraki aşaması karakterin seviyesinden daha yüksekse yükseltme izni verilmez. Dayanıklılık %100’den daha az ise yükseltme izni sadece onarım işinin tamamlanmasından sonra verilir.
Aşama III’e ya da V’e yükseltme işlemi belli bir sürenin geçmesini gerektirir.

Yapıların Koşulları

%100’den daha az dayanıklılığı olan tüm yapılar onarım işi gerektirir. Dayanıklılık %0’a düştükten sonra yapı yıkılır. Yıkılan yapıyı fare tıklatmasıyla seçemezsiniz. Kale savaşına katılan her kullanıcıya yapının yıkılmasıyla ilgili tek bir bildiri verilir. (Geçerli yapılar: Kale kapısı, muhafız kuleleri, kumanda merkezi çadırları ve kale merkezi)

Yapıların Çalışması


Yapıların çalışması çıkrıklarla açılıp kapanan yapılarla sınırlıdır. Kale kapısı yok edilirse sınırlı çalıştırmaya bile izin verilmediğini lütfen unutmayın. Çıkrığı çalıştırma yetkisi şu kişilerle sınırlıdır: Kaleyi işgal eden loncanın kumandanı, kumandan vekili ve kale savaşının amiri (geçici işgal de dahildir).

Kale NPC’si

Kale NPC'si yönetimi:

NPC çalıştırma

Kullanıcı bir kale yöneticisini çalıştırmadıkça kalede NPC ile konuşmaya izin verilmez.

NPC’yi Açığa Alma

Kullanıcı değerlendirmesiyle kale NPC'sinin açığa alınmasına izin verilmez.
Kale NPC’si, kullanıcı kale savaşını kaybettiğinde zorunlu olarak açığa alınır. Kale NPC’si açığa alındıktan sonra NPC tarafından gerçekleştirilen tüm malzeme üretimi ve eğitim kursları sona erdirilir.

NPC’yi Kullanma

NPC görevlendirildikten sonra, kaleyi işgal eden loncanın tüm üyeleri ve müttefik lonca NPC menüsünü kullanabilir. Ancak, bazı işlevlerin kullanımı lonca efendisi (kale savaşındaki kumandan) ve onun tarafından atanan personelle sınırlandırılmıştır. (Savaşta kaleyi geçici olarak işgal edenler hariç)

Kale YönetimiKale Yöneticisi:

Kale yöneticisi kale işgal edildikten sonra kale içinde çalıştırılması zorunlu olan bir NPC’dir, vergi denetimi, kale savaşı görevleri ve yeni NPC’leri çalıştırmak gibi işleri yapar.


Vergi denetimi

Kale yöneticisine büyük şehirlerde ve işgal edilen kaleyle ilgili özel dükkanlarda vergi oranlarını ayarlama ve vergi koyma hakkı verilmiştir.
Vergi oranı -%20 ve +%20 arasında ayarlanır. Vergi oranı ayarlaması her Cumartesi saat 00:00:00’dan 23:59:00’a kadar yapılabilir ve yapılma sıklığı sınırlandırılmamıştır.
Vergi koyma işlemi sadece her Cumartesi olacak şekilde sınırlandırılmıştır. Vergi Koy düğmesini tıklattığınızda vergiler çantaya aktarılır.
Vergi koyma yetkisi lonca efendisiyle (kale savaşındaki kumandan) sınırlandırılmıştır.

Vergi konulan nesneler

① Büyük kale – Silah dükkanları, savunma aracı dükkanları, nalbur dükkanları, iksir dükkanları, Boyut Kapısı ve özel dükkanlar
② Eşkıya kalesi – Eşkıyaya özel dükkanlar ve Çin ile doğu ülkeleri arasında ticaret yapan gemiler
② Kara Hırsız Den kalesi – Kara Hırsız Den’e özel dükkanlar ve Çin ile Kotan arasında ticaret yapan gemiler
④ Şeytan Mezhebi kalesi – Şeytan Mezhebine özel dükkanlar ve Doğu Avrupa ile Orta Asya’daki Limanlar

Vergi oranı ayarlamasından sonraki fiyat değişimi ve vergilerGenel malzemeler
- Kullanıcının malzeme satın alma fiyatı = Temel malzeme alım fiyatı + vergiler
- Kullanıcının malzeme satış fiyatı = Temel malzeme satış fiyatı - vergiler
② Mallar
- Kullanıcının mal satın alma fiyatı = Temel mal alım fiyatı + vergiler
- Kullanıcının mal satış fiyatı = Temel mal satış fiyatı - vergiler
③ Boyut Kapısı, siperler, özel tekne ve tünel harçları ortak malzemelerle aynı şekilde alınır.
④ İstisna
- Kaleyi işgal eden lonca üyelerine ve müttefik loncaya %20 - %0 arasında vergi oranı uygulanır.
(%20’den büyük vergi oranları otomatik olarak %0'a ayarlanır.) Malzemelerin yeniden satın alınması ve vergi oranı

Malzemelerin yeniden satış fiyatı temel malzeme fiyatından verginin düşülmüş halidir ve malzemelerin yeniden satın alım fiyatı ana fiyatla satış fiyatı arasında en yüksek fiyattır.
Örneğin bir malzemenin ana fiyatı 1.000 Altın olduğunda ve vergi oranı %10 iken malzemenin satış karı 900 Altındır. Bu durumda malzemenin ana fiyatı daha yüksek olduğundan yeniden satın alma fiyatı malzemenin temel fiyatı olan 1.000 Altındır.
Ancak bir malzemenin ana fiyatı 1.000 Altın olduğunda ve vergi oranı -%10 iken malzemenin satış karı 1.100 Altındır. Bu durumda malzemenin satış karı ana fiyatından daha yüksek olduğu için yeniden satın alma fiyatı 1.100 Altın olur.

Kale savaşı görevleriBilgiler, kale savaşı programları ve kale yöneticisine kale savaşı için başvuruda bulunmuş loncalar da dahil olmak üzere kale yöneticisinden edinilebilir. (Bilgileri kaleyi işgal eden loncanın tüm üyeleri kullanabilir.)

Kale NPC’sini ÇalıştırmaNPC çalıştırma yetkisi lonca efendisiyle (kale savaşındaki kumandan) sınırlandırılmıştır. NPC çalıştırma belirli miktar Altın ve GP ödemesi gerektirir.

Kale Görevlisi/Savaş Yardımcısı:

Kale görevlisi

Kale görevlisi kalenin yanındaki büyük şehirde bulunur ve kale savaşına başvuruda bulunma ve savaşla ilgili malzemeleri satın alma/satma görevlerini yerine getirir.

Kale savaşı başvurusu

Kale savaşında kaleye saldıran taraf için başvurma

Kale savaşına başvurma yetkisi belirlenen süre içerisinde olmak üzere lonca efendisiyle sınırlandırılmıştır ve savaş başvurusu şu gereksinimleri karşılamalıdır:
- Lonca seviyesi 3 ya da üzeri
- Uygulama itibariyle 3 veya daha fazla lonca üyesi
- Belirlenen kayıt ücreti
- Kaleyi işgal eden loncanın müttefiki olan lonca dışında bir lonca

Kale savaşında kaleyi savunan taraf için başvurma

Lonca efendisine, müttefiki olan lonca bir kaleyi işgal etmişse, kale savunması için kale savaşı boyunca başvuruda bulunma hakkı tanınmıştır. Kale savaşının kale savunması için yapılan başvurusu aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır:
- Lonca seviyesi 3 ya da üzeri
- Uygulama itibariyle 3 veya daha fazla lonca üyesi
- Kayıt ücreti yok

Kale savaşını iptal etme


Kale savaşını iptal etme yetkisi belirlenen bir süreden önce olmak üzere lonca efendisiyle sınırlandırılmıştır. Kale Savaşı Uygula/İptal Et arabirim penceresindeki İptal düğmesine basın. (Kayıt ücretinin iade edilmeyeceğini unutmayın.) Kale savaşıyla ilgili malzemelerSavaş yardımcısı

Savaş yardımcıları kale içinde bulunur ve muhafızların işe alımıyla yapıların yönetiminden sorumludur. Savaş yardımcısını kullanma yetkisi lonca efendisi (kale savaşındaki kumandan) ve kale savaşı yöneticisiyle sınırlandırılmıştır.

Kale yapısı yönetimi

Yapıyı Yönet düğmesinin basılması kale haritasını ve yapı bilgilerini gösteren Yapı Yönetimi penceresini açar.Kale yapılarını yükseltme işlemi aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır:
① Lonca efendisi ve kale savaşı yöneticisinin seviyesi yapıların gereken seviyesinden daha yüksek olmalıdır.
② Yükseltme için Altın ve GP gerekir.
③ Yükseltme düşünülen yapıların seviyesinde belirli bir süre geçmesi gerekir.
④ Yapının dayanıklılığı %100 değilse yükseltme işlemine izin verilmez.

Muhafız çalıştırmaMuhafızların seferberliği için malzeme satın alarak muhafız çalıştırmaya izin verilir. Muhafızların seferberliği için malzeme satın alınması Altın ve GP tüketir.
İki tür muhafız vardır: Gezici devriye ve sabit koruyucu muhafız.

Demirci/Tamirci:


Demirci

Demirci kale içinde bulunur ve malzemelerin üretim ve onarımından sorumludur. Demirciyi kullanma yetkisi lonca efendisi (kale savaşındaki kumandan) ve üretim idarecisiyle sınırlı tutulmuştur. Üretim idarecisi çalıştırmak malzeme üretim maliyetlerinden ve zamandan tasarruf sağlar.

Malzeme onarımı

Malzemelerin demirci tarafından onarılması ortak malzemelerle aynı şekilde yapılır. Ancak demircinin bütün malzemeleri onarmasına izin verilir.

Malzeme üretimiMalzeme Üret düğmesine basıldığında kalede üretim için kullanılabilecek malzemelerin listesi görüntülenir. Fare işaretçisi üretim malzemelerinden birinin üzerine getirildiğinde malzemenin temel bilgileri, üretim süresi ve gereken Altın ve GP görüntülenir.
Malzemenin üretimi tamamlandıktan sonra Tamamla düğmesi etkinleşir ve malzeme Tamamla düğmesine basan lonca efendisi ya da üretim müdürüne gönderilir.

Talimci

Talimci kale içinde bulunur ve ulaşım araçlarının taliminden sorumludur. Talimciyi kullanma yetkisi lonca efendisi (kale savaşındaki kumandan) ve eğitim idarecisiyle sınırlandırılmıştır. Talimci çalıştırmak eğitim maliyetlerinden ve zamandan tasarruf sağlar.

COS eğitimiCOS Eğit düğmesine basıldığında kalede eğitim için kullanılabilecek COS listesi görüntülenir. COS eğitimi tamamlandıktan sonra Tamamla düğmesi etkinleşir ve COS Tamamla düğmesine basan lonca efendisi ya da eğitim idarecisine gönderilir.
COS, ulaşım/taşıma aracı veya Silkroad Online’da kullanılan evcil hayvan olarak açıklanabilir.

Muhafız/Kale Canavarı:

Muhafızlar

Muhafızlar kale güvenliğinden sorumlu NPC’lerdir. Muhafızları kullanma ve konumlandırma yetkisi lonca efendisi (kale savaşındaki kumandan) ve kale savaşı yöneticisiyle sınırlandırılmıştır. Muhafız türleri her kaledeki görevlerine göre tanımlanır: Muhafız ve hareket birimlerinin seviyeleri aşağıdaki gibidir:

Muhafız görevleriİki tür muhafız vardır: Sabit ve gezici devriye muhafız. Büyük kalede en fazla 30, küçük kalede ise en fazla 15 muhafız görevlendirilebilir.
Muhafızları görevlendirmek için muhafız seferberlik emirlerini kullanın. Muhafızları görevlendireceğiniz yerleri sol fare düğmesiyle tıklatın.
(Muhafızlar sadece sarı daire ile belirtilen alanlar için görevlendirilebilir. Alan kırmızı daireyle belirtilmişse muhafız görevlendirilemez.) Muhafızlar sadece kale savaşına hazırlık dönemi sırasında konumlandırılabilir; yapıların üzerine görevlendirilmelerine izin verilmez. Ayrıca, işgal altındaki kalelerin haricindeki kalelerde muhafızların görevlendirilmesine izin verilmez.

Muhafızları açığa alma ve eleme

Muhafızı açığa almak için muhafızların Hedef penceresinde D düğmesine ve Doğrula penceresinde Tamam düğmesine basın.
Muhafızı açığa alma yetkisi lonca efendisi (kale savaşındaki kumandan) ve kale savaşı yöneticisiyle sınırlandırılmıştır.
Eylem anında öldürülen muhafızlar yeniden oluşturulamaz, elenirler.Muhafızların PK kurallarıMuhafızlar kaleyi işgal eden lonca ve müttefikiyle dostane ilişki içindedirler ve kale savaşı ve işgal döneminde bağımsız olarak saldırılamazlar. Kaleyi işgal eden lonca ve müttefiki olan lonca üyelerinin muhafızlara etkili bir şekilde saldırmasına izin verilir. Kullanıcı düşman loncanın bir üyesiyse ya da katilse muhafızlar kullanıcıya saldırır. (İşgal eden lonca ya da müttefikinin katil üyesi saldırı almaz.)

Kale canavarı


Kale canavarı kalenin bir simgesidir ve kale savaşında canavarları harekete geçirme yetkisi lonca efendisiyle (kale savaşındaki kumandan) sınırlandırılmıştır.
İki tür kale canavarı vardır: Üretim canavarları kalede üretilirken satılık canavarlar da kale görevlisinden edinilebilir.

Üretim canavarları kale içindeki demirci tarafından üretilir.
Üretilen canavarlar sadece ilgili kalede çalıştırılabilir.
Kalelerde üretilen canavarlar aşağıdaki gibidir:Satılık canavarlar büyük şehirlerin kendi kale görevlilerinden edinilip herhangi bir kalede çalıştırılabilir.
Şehirlerde satışa sunulan canavarlar aşağıdaki gibidir:
Kale canavarının seviyesi hareketli biriminkine benzerdir ve her canavar dev canavarın yeteneklerini taşır.
Kale canavarı, hayat puanı (HP) sıfırın altına düştüğünde ya da harekete geçirildikten 20 dakika sonra otomatik olarak kaybolur.

Kale savaşı

Kale Savaşına Hazırlanma ve Savaşı Başlatma:


Kale savaşı için hazırlanma

Kale savaşı Cuma günü gerçekleşir ve ilk savaşın başlamasından sonraki her hafta devam eder.
Kale savaşını kazanan loncaya, kaleyi bir hafta işgal etme hakkı tanınır.
Kale savaşı gerçekleştiği zaman kale savaşına yapılacak başvurular Pazartesiden Çarşambaya kadar olan dönemde kale görevlisine gönderilmelidir.Kale savaşı süreci üç bölümden oluşur: Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kale savaşına hazırlanma, kale savaşını yürütme ve kale savaşını tamamlama:Lonca efendisine (kale savaşındaki kumandan) kale savaşında dört adede varan kumandan vekili ve on taneye kadar askeri mühendis atama hakkı tanınmıştır.
Kale savaşı için ilgili görevlerin yetkileri aşağıdaki tabloda gösterildiği gibidir:
Alıntıdır.
Caroline, TheSnow ve Apranax bunu beğendi.
Hyperion isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Reklam
Okunmamış 26-05-2011, 14:08   #2
l__ares__l
3 Level
 
l__ares__l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi : 25-05-2011 Server : Bursa
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 72
Ettiği Beğeni : 0
Aldığı Beğeni : 1

Sosyal Linkler
Standart

Güzel Paylaşım teşekkürler saru abi
__________________
Nick: l__ares__l
Lvl: 110
Build: Wizard/Bard
Server: Iris
Guild: PredaTorS
l__ares__l isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 29-05-2011, 12:38   #3
CosS
8 Level
 
CosS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi : 25-05-2011 Server : Atlas
Konu Sayısı : 21
Mesaj Sayısı : 184
Ettiği Beğeni : 4
Aldığı Beğeni : 13

Sosyal Linkler
Standart

saol saru abi eline sağlık
__________________
CosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 15-09-2011, 19:05   #4
KillNight
22 Level
 
KillNight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi : 16-08-2011 Server : JoySRO
Konu Sayısı : 38
Mesaj Sayısı : 538
Ettiği Beğeni : 12
Aldığı Beğeni : 15

Sosyal Linkler
Standart

güzel bilgiler oldu
__________________
SIRADAKİ GELSİN
KillNight isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 15-09-2011, 23:08   #5
Skylla
Founder Administrator
 
Skylla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi : 24-05-2011 Server : JoySro
Konu Sayısı : 238
Mesaj Sayısı : 6,841
Ettiği Beğeni : 1182
Aldığı Beğeni : 1968

Sosyal Linkler
Standart

Alıntı:
KillNight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
güzel bilgiler oldu
Bunlar herkes tarafından bilinen bilgiler sen bide bu adamda saklı olanları gör
O bir taktik ustası
i love you Saru <3
Skylla isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 18-09-2011, 13:02   #6
KillNight
22 Level
 
KillNight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi : 16-08-2011 Server : JoySRO
Konu Sayısı : 38
Mesaj Sayısı : 538
Ettiği Beğeni : 12
Aldığı Beğeni : 15

Sosyal Linkler
Standart

evet ama bunlar bile zor kafam karıstı elitesroda banditi bile alamadık
__________________
SIRADAKİ GELSİN
KillNight isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 27-11-2011, 12:34   #7
Hourryillusly
1 Level
 
Hourryillusly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi : 07-11-2011 Server : Canada
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 1
Ettiği Beğeni : 0
Aldığı Beğeni : 0

Sosyal Linkler
Standart

ohhhhh, really?
Hourryillusly isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 02-12-2011, 23:48   #8
taylancan
1 Level
 
taylancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi : 06-09-2011 Server : Petra
Konu Sayısı : 2
Mesaj Sayısı : 9
Ettiği Beğeni : 0
Aldığı Beğeni : 0

Sosyal Linkler
Standart

Güzel bir konu olmuş
taylancan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 22-08-2012, 09:37   #9
MrWarlock
Genel Yönetici
 
MrWarlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi : 24-11-2011 Server : Hazar
Konu Sayısı : 779
Mesaj Sayısı : 4,720
Ettiği Beğeni : 1225
Aldığı Beğeni : 1469

Sosyal Linkler
Standart

Güzel Bir Konu.Guildde Savaş sistemini bilmiyenleri bu konuya yönlendireyim.
__________________
Facebook Profilim www.facebook.com/JoySroMrWarlock
Facebook Sayfam www.facebook.com/MrWarlockk
Youtube Hesabım https://www.youtube.com/channel/UCb4tDB3VjmVYE_sgGk3dogg
Private Serverlarınızı Ücretsiz Tanıtın www.listofserver.com
MrWarlock isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 17-12-2012, 13:36   #10
TheSnow
1 Level
 
TheSnow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi : 16-12-2012 Server : Ardis
Konu Sayısı : 1
Mesaj Sayısı : 7
Ettiği Beğeni : 7
Aldığı Beğeni : 5

Sosyal Linkler
Standart

Çok faydalı bir konu bilgi tazelemek de iyidir teşekkürler
__________________
Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişirsen; hem yolunu kaybedersin, hem dostunu...
Necip Fazıl Kısakürek.
TheSnow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç  Cevapla

Etiketler
kale, savasi

Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:25.

Forum Bilgilendirme Sosyal Medya
Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0


Sitemiz bir " paylaşım " sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabilmektedir. Bu sebepten ötürü, sitemiz üzerinden paylaşılan mesajlar, konular ve resimlerden doğabilecek olan yasal sorumluluklar paylaşan kullanıcıya aittir. Web sitemiz hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Illegal herhangi bir faaliyet görülmesi durumunda Yöneticilere adresine mail atıldığı taktirde mesaj, konu ya da resim en fazla 24 saat içerisinde silinecektir.

GetMyAds

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489