"


"
 • Edindiğimiz tecrübelere göre, Türk oyuncu kitlesi daha sade, uzatılmamış laflar ve daha çok oyun bilgisi seviyor. Bu nedenle elimizden geldiği kadar kompakt hale getirmeye çalıştık tanıtımı. Amacımızı, takım detaylarımızı vs. okumak isteyenler İngilizce tanımımızı inceleyebilir.
 • Beta 1:
  22 Mart 2019. Bu evrede tüm özellikler açık olup oyuncular istediklerini denemekte özgür olacaktır.
 • Beta 2:
  27 Mart 2019. Bu evre, EXP ve SP oranlarını test etmek için yapılacaktır. 100 level’a ulaşan ilk 10 kişi, açılışta silk ödülü kazanacaktır.
  Büyük Açılış: 29 MART 2019!
Spectre Yayıncıları:
Sektörde bilinen, ve sevdiğiniz yayıncılar Spectre’de size eşlik edecekler!Cap and Degree::
10. Spectre Reborn, 10 degree bir server olacaktır.
Irk:
Sadece chinese.


Mastery:
330. Yeterince etkili, öyle değil mi?


EXP Rates:
Bizce en dengelisi bu.
Solo Exp: 35x
Party Exp: 40x
Alchemy:
1.5x

Maximum Artı Limiti:
+12. Daha fazlasının oyunu bozacağını hepimiz şimdiye kadar tecrübe etmişizdir.


Otomatik Ekipman:
1 – 9 degree arası, oto ekipmana sahip olabileceksiniz, teleport olduğunuzda gereken level’ın itemlerini otomatik alırsınız. SOS+3, %41 statlar ile.
Towns:
Donwhang. Özel teleportlarımız, npc’lerimiz ve diğer aktiviteler buraya eklendi. Hepinizin bu kararda hemfikir olduğunu düşünüyoruz
Başlagıç İtemleri: • HP Recovery potion (X-large)
 • MP Recovery potion (X-large)
 • Instant Return Scroll
 • Reverse Return Scroll
 • Beginner scroll of movement (3 Days)
 • Ghost Monkey Summon Scroll
 • Devil's Spirit B grade
 • 1 Million gold.


Diğer Özellikler:
Önceki serverlardan gördüklerimiz, edindiğimiz tecrübeler ve kullanıcılardan gelen bilgiler dahilinde, bir çok ekleme/çıkartma/düzenleme yaptık ki, oyun en iyi düzeyde oynanabilsin.

 • Purification pill bug düzeltildi.
 • 10 degree Immortal/Astral ikonu farklı renk yapıldı.
 • Destroyer Rondo kaldırıldı.
 • Advanced Elixir kaldırıldı.
 • Resurrection Scrolls kaldırıldı.
 • Damage Scrolls kaldırıldı.
 • Vigor değeri %12 olarak belirlendi.
 • Maksimum job level 7'den 12 yapıldı
 • Guild başlangıç seviyesi 5 yapıldı
Scrolls:
İşinize yarayacağını düşündüğümüz bazı scrolleri, bu bölümde bulabilirsiniz.

 • Guild Penalty Remover:
  Guildinizi değiştirmek için 3 gün beklemek sizin için bir eziyet haline geldi ise, bu scroll tam size göre!
 • Job Penalty Remover:
  Job değiştirme cezası 7 gündür. Fakat job, Spectre’nin ana etkinliklerinden olduğu için, 7 günün büyük bir kayıp olacağını düşünenler olacaktır mutlaka. Bu sebeple çok önemli olduğunu düşündüğümüz job penalty remover’ı , jobunuzdan ayrıldıktan sonra kullanın, ve sonrasında yeni bir job için hazırsınız!
 • Skill and Stat Reset Scrolls
  Bu scroller ise sabırsız, ve meraklı oyuncularımız için. Skill reset kullandığınızda bütün mastery ve skilleriniz sıfırlanacak, ve harcadığınız SP’lerin tamamı size geri dönecektir. Aynı şekilde Stat reset scroll ise, statlarınızı sıfırlar ve stat pointlerinizin tamamını size geri verir.
 • Silk Scrolls
  Bildiğimiz gibi silk, oyunların ana ticaret birimi. Bu scroller trade edilebilir, yani oyun içi herhangi bir şey karşılığı silk kazanabilir veya satabilirsiniz. Tabii ki her zaman “PARAYLA KAZANMA OYUNUUUU vs diye yorum yapanlar olacaktır, buna cevap olarak şunu söyleyebiliriz ki, oyun içinde bir çok aktivite sayesinde, para vermeden de silk kazanmanız mümkün. Örneğin; Unique, job temple unique, oto-eventler vb. bir çok aktivite.
 • Red Stat Remover (Durabilty Reduce or 400% max durability)
  Artı basarken steady basmayı unuttunuz mu? Sorun değil! Spectre’de, red stat remover scroll ile kötü görüntüden kurtulabilirsiniz!
 • Premium Remover
  Premium’unuz bittikten sonra yenisini kullanmanızı engelleyen ticket, normalde 3-4 saat bot ile bitiyor. Fakat siz sabırsızlardan iseniz, buyrunuz bu scrollümüzü deneyiniz.
 • Model Switchers:
  D10 itemlerin görünüşünü sevmiyor musunuz? Veya, aklınızda daha iyi bir char şekli mi var? Model Switcher’lar ile, charınızı istediğiniz görüntüye kavuşturabilirsiniz. Unutmayınız ki, bu scroll sadece “görüntü” amaçlıdır. Görüntüsünü değiştirmek istediğiniz itemi inventoryde 1.slota koyun, ve safezone’a geçip scroll’ü kullanın.
 • Pet Renamer:
  Yeni bir pet aldınız ve ismini beğenmediyseniz, veya kullandığınız isimden sıkıldıysanız, bu scroll ile petinizin ismini değiştirebilirsiniz.
 • Blue Remover Scroll:
  Limitleri unutarak fazla blue basmaya çalıştıysanız, bu scroll size göre. Blue Remover Scroll, seçeceğiniz itemin bütün blue özelliklerini siler. İstedğiniz itemi inventoryde 1.slota koyun, ve scrollü kullanın.
 • Divorce Scroll:

  Herhangi bir sebeple partnerinizden ayrılmak isterseniz, bu scrollü kullanabilirsiniz. Evlilik sistemi ile kazandığınız buff veren yüzüğü kaybedersiniz.
 • Advanced Gender Switch:
  Gender switch bildiğiniz gibi male-female itemler arası cinsiyet değişimi yapar. Fakat, normal bir gender switchten farklı olarak, Spectre özel “Advanced Gender Switch”, cinsiyet bazlı bütün itemleri değiştirebilmenizi sağlar. Örneğin; GDF, Devil, itemler, vb.
 • Skill Opening Scroll:
  Zaten maksimum levela ulaştıysanız ve build değiştirmek istiyorsanız, bu scrollü kullanabilirsiniz. Her şeyi tekrar en baştan açmak, gerçekten sıkıcı olabiliyor. Yeterli sp’niz olduğu sürece, açtığınız mastery’deki skilleri sonuna kadar açar. Scroll üstünde yazan açıklamayı dikkatli okuyun ve anladığınızdan emin olun.
 • Dye Scrolls:
  Silah ve kalkanınızın "parlama" rengini bu scroll ile değişebilirsiniz. Mavi, kırmızı, yeşil, mor, cyan, ve ateş renk seçenekleri vardır. Aynı zamanda isterseniz "Reset Dye Scroll" kullanarak parlamanızı resetleyebilirsiniz.


Alchemy Notice:
+8 ve üstü geçen alchemy itemlerde, bütün serverda bir GM Notice yazacaktır, ve herkese görülebilir şekilde olacaktır.


Guild Limit:
Küçük büyük demeden herkesin bir şansa sahip olması, ve en optimal eğlenceyi yakalamak adına Guild Limit: 24 , Union Limit: 3 olarak belirledik. Guild cezası 1 gün olacaktır.


NOT: Guild cezası
Guild cezası 1 gün olarak belirlenmiştir. Beklemek istemezseniz, item mall'dan Guild Penalty Remover scroll alarak bu zamanı pas geçebilirsiniz.


Old PVP Cape:
Eski nostaljik günler, ve tabii ki eski PvP cape.


Battle Arena - Capture The Flag:
Görünüşe göre herkes bu eventleri seviyor, bu yüzden ikisine de seveceğiniz ödüller ekledik. Tabii ki, en iyi şekilde oynanması için, güzel bir Anti-Cheat sistemini eksik etmedik. Bu eventlere giriş için 100 level olmak zorunludur. Sadece 1 char ile giriş yapılabilir.


BA kazandığınızda, size 5 spectre puanı, 5 honor puanı, ve 5 arena coin kazandırır.
BA kaybettiğinizde, sadece 1 arena coin kazanırsınız.
CTF kazandığınızda, 5 honor ve 5 spectre puanı kazanırsınız.
CTF’de her kill başına 1 arena coin kazanırsınız.


NOT: CTF’de res kaldırılmıştır.


Silk/Hour:
Donate yapmak istemeyenler için play2win sistemimiz devrede. Silk/hour özelliğimiz ile saat başı silk kazanabilirsiniz. Silkler online kaldığınız sürece otomatik gelir, bunun için minimum 90 level olmalısınız. Ayrıca şehirde AFK kalanlar silk kazanamazlar.


Fellow Pet System:
Fellow petler satın alınabilir durumda olacak .Fellow petlerin hız bug’ı gibi bugları çözüldü.Fellow pete binebilmeniz için, petinizin 40 level ve üstü olması gerekiyor.


Permanent Buffs:
Bufflarınızı tekrar açmanın ne kadar uzun zaman aldığının farkındayız ve anlıyoruz ama endişelenmenize gerek yok.Bu sistem ile bu sorun tamamen ortadan kalktı.Umarım bu zaman tasarruf özelliğinden keyif alırsınız.
Avatars:
Sunucumuza tüm avatarları ekledik.Böylece istediğiniz tarzı,görünüşü istediğiniz gibi yapabiliceksiniz. Bildiğiniz avatarların dışında, Spectre Özel Avatarları’na göz atmayı unutmayın


İlk 300 Ödülü!
İlk maksimum level’a ulaşan 300 oyuncumuza, aşağıdaki ödülleri vereceğiz. • 1 > 8 500 silks,
  9 >150 300 silks,
  151 >250 200 silks.
  251 > 300 150 silks.
Para Birimleri:
 • Gold coin; NPC’den tanesi 1b’ye alınabilir.
 • Arena coin; B.A ve CTF’den elde edilebilir.
 • Spectre puanları; bu bölüm için tanıtımı incelemeye devam ediniz.
SOX System:


Seal of Star (+1 Last tier) Trade edilebilir

91-100 arası moblardan elde edilebilir. (Düşük rate)
Job temple’dan düşecek Star Crate’ler ile elde edilebilir. (Orta rate)
Star Crate aynı zamanda normal unique’lerden, job temple unique’lerinden ve ve NPC’den elde edilebilir.
Seal of Nebula (+2 Last tier) Trade edilebilir


FGW kartları ile alınabilir.
Özel unique’lerden elde edebileceğiniz Nebulian Crate’den düşürülebilir.
Nebulian Crate’i magic pop ile elde edebilirsiniz.
NOT: Job temple, düşük rate ile Nebulian Crate düşürebilecektir.
Seal of Moon: (+4 last tier) (Trade edilemez!)
Moon elde etmek için, çeşitli aktivitelerden kazanacağınız materyaller biriktirmelisiniz.


-Gold Coin
-Arena Coin
-Job Points
Unique Balance:
STR ve INT charlara aynı şansı vermek adına hem STR, hem INT uniqueler ekledik.


Oyun içi özel pencere ve Website Unique Ranking:
Her haftanın sonunda Unique Ranking'de en çok puana sahip oyuncu 500silk, başka bir oyuncu daha yüksek puan alana kadar yeşil [Unique Slayer] titlesi ve bunun yanı sıra saat başı 1 silk yerine 2 silk alma hakkına sahip olacak.


Roc and Medusa Unique
Eski oyuncuların Roc ve Medusa'yı daha çok sevmesi için spawn noktaları iSRO ile aynı olacak. Bu uniquelerin dropları harika olacak. Bu uniqueleri avlarken bol şans!


Spectre's Unique
Sizler için hoş dropları olan özel bir unique tasarladık. Bu unique'i full party olmadan öldüremeyeceğiniz zorlukta ve hasarı çok fazla, partyniz olmadan öldüremeyebilirsiniz! 8 saat aralıkla haritanın herhangi bir bölümünde çıkacak. Avda bol şans!

Sky temple of Fire


The Fire Sky Temple 3 çeşit Arabian uniquesi içerir, ve bu uniquelerden düşük oranlarda silk, sandıklar ve tokenler gibi çeşitli değerli item düşebilir.

Money Maker:
Otomatik sistemimiz, her 24 saatte bir serverin en zengin oyuncusunu seçer.Bu oyuncu en zengin kaldığı sürece “The Billionaire” titlesi ile ödüllendirilir. Para miktari 1 Billion(1B)'nin üzerinde olmalıdır.


Spectre's Special Shops
Qing Shan | The Clerk - Title alabileceğiniz NPC
Wang Shu | Dress Maker - Avatar alabileceğiniz NPC
Nian Zhen | Arena-coin Merchant - Arena Coin karşılığı silk item alabileceğiniz NPC
Feng Mian | Quest Manager - Günlük görev alabileceğiniz NPC, görevi teslim et, ödülünü al!
Mo Chou | SoX Dealer - Moon itemlerin alınabileceği NPC
Fei Hung | Gold karşılığı silk item alabileceğiniz NPC. Aynı zamanda bazı chest’ler de gold ve Spectre Point karşılığı alınabilir.
Devil Spirit Güçlendirmesi

+0 = 12% HP - MP increase passive [20%Phy/Mag dmg increase active]
+1 = 13% HP - MP increase passive [20% Phy/Mag dmg increase active]
+2 = 14% HP - MP increase passive [20% Phy/Mag dmg increase active]
+3 = 15% HP - MP increase passive [25%Phy/Mag dmg increase active , blocking rate 1 passive, ignore monsters defencelv. 1]
Magic pop:

Magic pop, oyunu tamamen pay2win durumuna getirdiği için, item mall’dan çıkardık (F10). Bu kartlar, uniquelerden, etkinliklerden, job yaparak elde edilebilecek. Magic Pop'dan avatarlar, sandıklar, özel titleler gibi faydalı itemler kazanma şansınız olacak.


Titles Deposu:
Satın aldığınız veya kazandığınız herhangi bir titleyi kaybetmeyeceksiniz. Bu titleleri depolayabilir ve özel penceremizden istediğiniz titleyi istediğiniz zaman tekrar kullanabilirsiniz.


Kale Savaşı:
İlk hafta sadece Hotan ve Constantinople kaleleri olacak. Her kalenin kendine özel hazırlanmış, hangi guildin kaç kill sayısı olduğunu gösteren pencereleri vardır. İlk kale savaşında kazanan guildlerin üyelerine silk ödülü verilecektir.(Bu sadece ilk kale savaşına özel bir ödüldür.) Bu miktar ilk kale savaşından önce belirlenecektir.Academy System
Her Silkroad Projesi'nin akademi sisteminin aynı olduğunu fark ettik, bu yüzden farklı bir akademi sistemi yaptık. Silkroad'ın takımlarla, partilerle, guildlerle, unionlarla oynanması gerektiğini biliyoruz. Kale savaşı, arena, job takım çalışmasına dayanıyorsa, akademi neden farklı olsun ki? Tüm akademi puan sayısı paylaşılacak, bu da akademideki herkesin hem puan kaybına hem de puan kazanmaya katkıda bulunabileceği anlamına geliyor, bu yüzden takım arkadaşınızı akıllı seçin!


Akademi Puanı Nasıl Elde Edilir
1-Survival Arena'da aldığınız her öldürme size 2 puan kazandırır.
2-Survival Arena'da ilk 5 deki oyuncular.
-1. 10 honor puan kazanır.
-2 8 honor puan kazanır.
-3 6 honor puan kazanır.
-4 5 honor puan kazanır.
-5 4 honor puan kazanır.
Capture the Flag kazanmak size 5 honor puanı kazandırır.
Battle Arena kazanmak size 5 honor puanı kazandırır.
Her job öldürmesi size 1 honor puanı kazandırır.
Anti cheat: Aynı oyuncu size 6 saat sonunda yada 3 farklı kişi öldürdükten sonra honor puanı kazandırır.
Academy Rank'i özel hazırladığımız pencereden görebilirsiniz.
1- 1. Academy 4 honor buff alır.
2- 2. Academy 3 honor buff alır.
3- 3. Academy 2 honor buff alır.
4- 4. Academy 2 honor buff alır.
5- 5. Academy 1 honor buff alır.
6- 6. Academy 1 honor buff alır.
7- 7. Academy 1 honor buff alır.
The Forgotten World!
FGW'nin bizim için ne kadar anlamlı olduğunu biliyoruz ve bize SRO'nin eski zamanlarını hatırlatıyor, bu durumun önemini korumak ve Spectre'de de aynı duyguyu almanızı istedik! Şimdi, +2 Nebulian Silahınızı veya kalkanınızı almanız için FGW'ye katılıp shipwreck kartlarını elde etmeniz gerekmektedir ... İstediğiniz silahı akıllıca seçin !


Spectre Hapis:
Hepinizin bildiği gibi , her zaman hile yapmaya ve hatta kuralı çiğnemeye çalışan bir grup insan vardır. Hesaplarının kalıcı olarak yasaklanmasının ölü bir sunucuya yol açabileceğinin de farkındayız... Bu nedenle zaten bilinen hapis özelliğini uyguluyoruz. Herhangi bir oyuncu kuralları çiğnemiş ve sunucuya zarar vermiş ise diğer oyuncularla birlikte hapiste belirli bir süre geçirecektir. Bu şu anlama gelir, oyuncunun karakterinin hapis süresi doluncaya kadar uzak bir yere ışınlanacağı anlamına gelir. Hapis süresi, oyuncu kurallarının ihlal edilmesinin sonucunun ne kadar kötü olduğuna göre belirlenir.
Direkt atılan banlar server için bazen kötü etki oluşturabiliyor, o yüzden sizlere “Spectre Jail” bölümümüzü tanıtıyoruz. Sonuçta oyunbozanlar cezasız kalmamalı
İşleyiş olarak ceza alan oyuncu, belirli bir süre için buraya teleport olacak ve süre bitene kadar çıkamayacak. Ceza süresi, suça göre değişkenlik gösterir. Aşağıda suç örneklerini göreceksiniz, liste bunlarla sınırlı değildir.
• Spectre takımına hakaret
• Irkçılık
• Bazı kötü söylemler (Özellikle server hakkında)
• Hırsızlık
• GM tarafından yapılan eventleri bozmaya çalışmak/huzursuzluk vermek
• Bulunan bugları (bulabilirseniz) suistimal etmek


Spectre's Puan Sistemi


• Jobbing.
Normal bir kervanda traderlar 4 puan kazanır. Thieflerde aynı şekilde 4, hunterlar ise 1 puan kazanır. Şöyle tam açıklayalım; mesela 6 trader ve 2 hunter var ise, hunterlar uzun vadede toplamda 6 puan kazanır.
• Survival Area.
Bir kişiyi kesmek size 1 puan kazandırır. Bir eventte en fazla 4 puan kazanabilirsiniz. (spectre puanları dışında ödüllerde mecvut.)
• Fortress War
Bir savaşta en fazla 30 puan kazanabilirsiniz, ve bu 30 kişi farklı kişiler olmalı.
• Battle Arena and Capture the Flag
Battle Arena & CTF – Kazanan takım 5 puan kazanır.
• Job kills
Her kill size 1 puan kazandırır, puanlarınızı item mall’dan kontrol edebilirsiniz • Anti-HİLE
 • Öldürdüğünüz birinden tekrar puan almak için 6 saat geçmesi gerekiyor.
 • Eğer öldürdüğünüz kişiden sonra 3 farklı oyuncu öldürürseniz aynı kişi size tekrar puan vericektir.
Haftalık Limitler


• Job Kill ile haftalık max 140 puan, günlük ise 20 puan kazanabilirsiniz.
• Her Kale Savaşı etkinliğinde max 30 puan kazanabilirsiniz.
• B.A ve CTF ile haftalık max 70 , günlük ise 10 puan kazanabilirsiniz.
• Jobbing ile haftalık 350 , günlük 125 puan kazanabilirsiniz.
Haftada elde edilebilecek maksimum Spectre puani 500'dür ve her hafta artırılacaktır. (Şimdi neden toplamda 800 puan aldığımızı fakat limitin 500 olduğunu bize sorabilirsiniz... Bu özelliğin olma sebebi ise sunucudaki her bir aktiviteyi yapma zorunluğu yoktur. Amaç aralarından istediğiniz aktiviteleri seçip 500 puana ulabilmek..
Not: Spectre puan haftalık limitimizi her hafta 400 artıracağız; bu sayede oyuna sonradan başlayan oyunlar eski oyuncaları daha sıkı iş çıkararak yetişebilmesini hedefliyoruz. Bu sayede biriktirmiş oldukları spectre puanlarıyla arzu ettikleri itemleri alabilecekler.
Evlilik Sistemi


Evlilik Sistemi Pek çok sunucunun sahip olduğunu iddia ettiği fakat bunu asla uygulayamadığı özelliklerden biri ! Spectre'de evlilik sistemini uzun uzun test ettik ve mükemmel hale getirdik artık % 100 verimle çalışıyor. Sistem basittir ve asla pişman olmayacağınız büyük ödüller kazanabilirsiniz !


Nasıl olacak ?!?
Donwhang Guild Manager’ın yanında bulunan NPC Feng-Mian’dan evlilik görevi alın. Sonra, eşiniz olmasını istediğiniz kişi ile auto-share partiye girip Marriage NPC’ye gidin(DW blacksmith yanı). Sizden birlikte 3 adet unique kesmeniz istenecek. Bu unique’lere Marriage NPC’den gidebileceksiniz. Bu 3 unique’i kestikten sonra, Marriage Ring kazanacaksınız. Bu yüzük ile, artık partnerinizle evlenebilirsiniz.
Bunun için bota şu şekilde PM atın. à $[BOT]System /marry (partner ismi). Bu pm’den sonra partnerinize onay için bottan bir PM gidecek, onayı alındıktan sonra mutluluklar diliyoruz!
Marriage Level: Evlendikten sonra, bu görevleri tekrar yaparak en üst evlilik levelına ulaşıp, daha yüksek buff veren yüzüğe sahip olabilirsiniz. En iyi geçinen çift kazanır!
Evlilik Ödülleri:


Tüm Serverın görebileceği şekilde bir Notice geçecektir. • Level 1 Marriage ring (7gün) (Attack Rate 1% increase, Parry rate 1% increase, and STR / INT +1 increase)
  Evlilik seviyenizi ilerletmek isterseniz, yüzük avantajları da değişir.
 • Level 2 Marriage Ring (7 gün) (Attack rate 2% increase, Parry rate 2% increase and STR / INT +2 increase)
 • Level 3 Marriage Ring (7 gün) (Attack rate 3% increase, parry rate 3% increase, and STR / INT +3 increase).NOT: Marriage Level 3 tekrar edilebilirdir, yüzük buffınız biterse tekrarlayabilirsiniz.
NOT: Sadece kendinizle aynı yüzük seviyesine sahip olan biriyle evlenebilirsiniz.
NOT: Sadece karşı cins karakterlerle evlenebilirsiniz.
Garden Dungeon!


Muhtemelen sizinde daha önceden gördüğünüz Garden Dungeon , Spectre Reborn’de de olacak fakat biz bunun üzerinde değişiklikler yaptık.
Öncelikle ilk kapıyı açabilmek için bütün yaratıkları kesmelisiniz bundan sonra ilk kapı açılacak ve devam ettiğinizde önünüzde 5 adet yaratık çıkacak. Unique’e ulaşabilmeniz için bu yaratıkların hepsini öldürmelisiniz ve Unique ortaya çıktığında 2 numaralı kapının açılması için Unique’i öldürmelisiniz ve bundan sonra garden 1’de yaptıklarınızın aynısını burada da yapmalısınız. Önünüzde savaşmanız için bu şekilde 3 adet Garden kapısı var.
Her 24 Saatte bir kez Dungeon girebilirsiniz.
Bu yaptıklarınız için bir ödül olup olmadığını muhtemelen merak ediyorsunuz.
Her Mob’dan yüksek yüzde ile Elixir düşecek ve kestiğiniz her Unique’den değerli ödüller kazanacaksınız.


Spectre Chests:
Spectral Chest (65% Rate)

• Kazanılabilecek itemler:

 • Golden Dragon Flag.
 • 1DG Lucky Powder.
 • 10DG Lucky Magic Powder (2% Probability Increase).
 • Global Pack (1~3x).
 • Reverse Pack (1~3x).
 • Astral Stone.
 • Immortal Stone.
 • FGW Penalty Remover.
 • Guild Penalty Remover.
 • Clock of reincarnation.Cost:
Unique’lerden elde edilebilir.
Star Chest (50% Rate)

• Kazanılabilecek itemler;

 • SoS weapon,set and accessories
 • Global Pack (1~3x).
 • Reverse Pack (1~3x).
 • 1~2 Immortal/Astral
 • 1DG Lucky Powder.
 • 10DG Lucky Magic Powder (2% Probability Increase).
Cost:


 • Gold : 125m
 • Spectre points : 75


Lesser Nebulian Chest (40% Rate)

• Kazanılabilecek itemler;
 • SoN weapon
 • Global Pack (1~3x).
 • Reverse Pack (1~3x).
 • 1~2 Immortal/Astral
 • 1DG Lucky Powder.
 • 10DG Lucky Magic Powder (2% Probability Increase).
Cost:


 • Gold : 250m
 • Spectre points : 125


Grand Nebulian Chest (60% Rate)

• Kazanılabilecek itemler;

 • SoN weapon
 • Global Pack (1~3x).
 • Reverse Pack (1~3x).
 • 1~2 Immortal/Astral
 • 1DG Lucky Powder.
 • 10DG Lucky Magic Powder (2% Probability Increase).Cost:


 • Gold : 350m
 • Spectre points : 175


Grand Protection Chest (60 Rate)
Kazanılabilecek İtemler: • SoS shield
 • SoN shield
 • Global Pack (1~3x).
 • Reverse Pack (1~3x).
 • 1~2 Immortal/Astral
 • 1DG Lucky Powder.
 • 10DG Lucky Magic Powder (2% Probability Increase).Cost:


 • Magic PoP ile elde edebilirsiniz.
Golden Chest (Success rate 100%)

• Kazanılabilecek İtemler: • SoS weapon,set and accessories
 • Global Pack (1~3x).
 • Reverse Pack (1~3x).
 • 1~2 Immortal/Astral
 • 1DG Lucky Powder.
 • 10DG Lucky Magic Powder (2% Probability Increase).
 • Random Avatar
 • FGW Penalty Remover.
 • Guild Penalty Remover.
 • Clock of reincarnation.
 • Devil Rest.Cost:


 • Gold : 300m


Immortal Paketi
İmmortal paketini item mall’dan direk satın alabileceksiniz fakat kazanacağınız ödüller herzaman aynı olmayacak. Silkroad herzaman şans temelli bir oyun olmuştur, bunu immortal paketlerinde de görebilirsiniz, şansınızı deneyin. İmmortal paketlerinden 10 ile 25 arasında immortal stone kazabileceksiniz. 10 ile 25 arasında ki herhangi bir miktar çok adil olacaktır.(10,11,12,vb.) Eğer şanslıysanız paketten 25 adet immortal çıkarabilirsiniz. 25 Adet immortal çıkardığınızda herkesin görebileceği şekilde Nickiniz notice ile ilan edilecektir.


Renkli Title
Renkli title’ların aşırı edit olduğunu düşünüyor çoğu oyuncu, bizce de öyle. Bu nedenle, Spectre’de renkli title’ları sadece özel kişiler için ayırdık.
Özel kişilere ayırdık fakat, tabii ki sizde duruma göre bir özel kişi olabilirsiniz!


Streamers: Resmi Spectre yayıncıları için, mor title.
Supporters: Resmi Spectre yardımcıları, bu renge sahip title kullanacaklar.
Administrators: Spectre Team; Kai, Paris, Woody.
Spectre Addict: Bu title magic pop ile kazanılabilecek, ve bazı özel eventlerde ödül olarak verilebilecek.
Top Players: Top rank oyuncular için tasarladığımız title. Survival Arena, karakter rank, jobbing rank, unique’ler, ve ilk “milyarder”(1 hafta süreli) gibi yarışmalardan kazanabilirsiniz. Bu title, ünvanınızı koruduğunuz sürece sizde durur!Job System
Job ile Spectre Puanları nasıl elde edilir.
Bunları Contribution Points aracılığıyla edinebilirsiniz, bunlar otomatik olarak dönüştürülür.
Job level expansion


Job Level Yükseltmesi Maksimum job levelini 7 den 12ye yükselttik, ayrıca seviye 7 ile 12 arasında fark edilebilir yeni exp rate düzenlemesi yaptık. Örneğin, seviye 7’ye geldiğinizde 50 kill puanına ihtiyacınız olacak. Öldürdüğünüz her rakip size 1 puan kazandıracak. Eğer ölürseniz, her ölümünüz size yarım puan (0.5) kaybettirecek! Daha yüksek job leveli size daha iyi görünüm ve stat sağlayacak.


Anti-cheat
 • -Öldürdüğünüz birinden tekrar point almak için 6 saat geçmesi gerekiyor.
 • -Eğer öldürdüğünüz kişiden sonra 3 farklı oyuncu öldürürseniz aynı kişi size tekrar puan vericektir.


• Guild üyeleriyle artan kar oranları
• Partinizde 8/8 Guild üyeleriniz varsa, job’ta elde ettiğiniz kar% 20 artacaktır.
Wanted System
Her 10 çoklu öldürmeniz sizi 1 wanted level yükseltecek.Her wanted levelı size %1 dmg increase/absorbation sağlayacak ve charınıza özel efekt verecek. Wanted kaç level olursa olsun bu etkiler sadece 8 saat sürücek.
-10 Öldürme %1 buff=Wanted Level 1
-20 Öldürme %2 buff=Wanted Level 2
-30 Öldürme %3 buff=Wanted Level 3
-40 Öldürme %4 buff=Wanted Level 4
-50 Öldürme %5 buff=Wanted Level 5


Anti-cheat:
Öldürdüğünüz birinden tekrar puan almak için en az 6 saat beklemelisiniz.
Öldürdüğünüz birinden tekrar puan almak için, üstüne en az 3 kişi öldürmelisiniz.Job Suits


Yeni görüntüleriyle getirdiğimiz job suitler, aynı NPC’de sizi bekliyor. Daha iyi olan suitler daha yüksek job level gerektiriyor, iyi bir yarış sizi bekliyor!


Job Suit Stats :

 • 1st 1 INT - 1 STR
 • 2nd 2 INT - 2 STR
 • 3rd 3 INT - 3 STR
 • 4th 4 INT - 4 STR
 • 5th 5 INT - 5 STR
Mal istifleme!
Trans petiniz öldürüldüğünde mallarınızı yerden toplamak veya Trans petinizi doldurmak için 2 dakika beklemenin ne kadar sinir bozucu olabileceğini ve ne kadar zaman aldığını biliyoruz bu sebeple istifleme miktarını arttırdık. Bu sayede 5 saniye gibi kısa bir sürede mallarınızı toplayabileceksiniz. Job’dan ayrılma cezası sadece 2 gün olacak. 2 Gün beklemek istemiyorsanız cezanızı silmek için item mall’dan Job Penalty Remover alabilirsiniz.


Ticaret Rotaları


Hunterlardan , Thieflerden , Traderlardan en iyisini çıkarmak için biraz ilginç yeni Ticaret Yolları ekledik ve bir süre için eskilerin rutinini kırmaya çalıştık. Yeni Rotalar Togui rotalarını içerir ve hepsini haritada bulunabilirsiniz. (M)
Job Temple
Job temple moblarının levelı düşürülüp, Donwhang’e koyuldu.


Job Uniques
Job uniquelerinin de levelları ayarlanıp, işlevsel droplar eklendi. (Crate, silk scroll vb.)
Job HWID is 1
Unique Pet Vehicle
Size daha iyi bir jobbing deneyimi sunacak, özel tasarım bir pet hazırladık!
Joble Title Ödüllendirmesi


Otomatik sistemimiz her hafta mesleğinde birinci olanları renkli title ile ödüllendirecek.

 • Slaughterer (#1 Thief by ranks)
 • Tenacious (#1 Hunter by ranks)
 • Globetrotter (#1 Trader by ranks)


Skill Dengelemesi
Bu düzenlemeler şuanda son düzenlemeler değildir, beta aşamasında gerekli görülen yerlerde düzenlemeler yapılacaktır.


TÜM imbue skiller artık Fire imbue skilli ile eşdeğer bir hasara sahiptir. • Lightning
  Piercing Force Lvl. 3 magic damage %18 den %21 ye yükseltildi.
  Grass Walking Speed Lvl. 12 %77 den %105 e yükseltildi.
 • Cold
  Snow Shield-Novice level atlatmak için [280] INT puanı gerektiriyor.
  Snow Storm-Multishot'ın damagesi %300 den %350 ye yükseltildi.
 • Fire
  Flame Body-Trialın damagesi %9 dan %11 e yükseltildi.
  Firewall'un bekleme süresi 5 saniyeden 15 saniyeye yükseltildi.

 • Force
  Tüm debuffların tutma oranları azaltıldı.
  Imopotent'ın tutma oranı %80 den %45 e düşürüldü.
  Decay'ın tutma oranı %80 den %55 e düşürüldü.
  Weaken'ın tutma oranı %80 den %55 e düşürüldü.
  Division'un tutma oranı %80 den %45 e düşürüldü.
  Cure Therapy'nin bekleme süresi 20 saniye oldu.
  Force Cure'ın bekleme süresi 20 saniye oldu.
 • Bicheon
  Ocean Blade Force'ın yere düşürme olasılığı %50 den %45 e düşürüldü.
  Asura Cut Blade'inerde ki hedefe attığı hasar %50 den %75 e yükseltildi.
  Summit& Depth Bicheon Force size %5 phy/mag damage artışı sağlar, bunun yanı sıra kalkanınızın defansını %100 azaltır.
 • Pacheon
  Anti Devil Bow-Strike'ın critical vurma oranı 35 ten 40 yükseltildi.
  Anti Devil Bow-Annihilate'in ciritical vurma oranı 40 tan 45 e yükseltildi.
  5 Arrow Combo'nun bekleme süresi diğer ittirme skilleri ile paylaştırıldı, bunun yanı sıra bekleme süresi artık 5 saniye.
Özel Görevler

Evlilik Görevi – Aynı NPC Feng-Mian’dan alınabilen evlilik görevi, sizden partnerinizle beraber 3 unique kesmenizi isteyecek. Bu uniquelere Marriage Manager’dan teleport olabilirsiniz. Görevi bitirdikten sonra, Feng-Mian sizi özel bir yüzük ile ödüllendirecek.

Kasılma


Herkesin rahatça kasılabilmesi için, yeni alanlar ekledik, buyrun buradan göz atın. • Roc Mountain
  Monsters are level 85~87
 • Samarkand
  88~94
 • Constantinople
  95~99
 • Alexandria
  100


Gold-bot Önlem
Düşen itemlerin NPC satıldığında kazanacağınız gold miktarını ciddi anlamda düşürdük. Çünkü job sistemi ile para kazanma yönteminin daha etkin olarak kullanılmasını istiyoruz bu aynı zamanda gold botlara karşı bir önlem.
Spectre Filter


Sınırlamalar, özellikler, bug düzeltmeleri, kısıtlamalar, ve server korunması! Şu an ki filterımızla yakalanıp cezalandırılmadan herhangi bir hile yapmak neredeyse imkansız bunun gibi şeyler, oyuncularımıza herhangi bir rahatsız edici deneyim yaşamadan oyun oynamalarını sağlar.


*Tek cihazdan en fazla 2 karakter ile giriş yapılabilir.
*Tek bir IP'den en fazla 6 karakter ile giriş yapılabilir.
*Tek bir cihazdan en fazla 1 job suit giyilebilir.
*Tek bir cihazdan en fazla 1 karakter ile Evlilik Bölgesi'ne girilebilir.
*Tek bir cihazdan en fazla 1 karakter ile Stryia Clash'a girilebilir.
*Tek bir cihazdan en fazla 1 karakter ile Battle Arena'ya girilebilir.
*Tek bir cihazdan en fazla 1 karakter ile CTF'ye girilebilir.
*Tek bir cihazdan en fazla 1 karakter ile Survival Arena'ya girilebilir.
*Tek bir cihazdan en fazla 1 karakter ile Fortress War'a girilebilir.
*Tek bir cihazdan en fazla 1 karakter ile Eventler'e girilebilir.
*Maksimum + limiti +12 dir.
*Global ve reversenin bekleme süresi 30 saniyedir.
*Job suit takılıyken reverse scroll bekleme süresi 30 dakikadır.
*IP ve HWID banı mevcuttur.
*Dll bypasserlar için tarama mevcuttur.
*Exchange bug düzeltilmiştir.
*Stall bug düzeltilmiştir.
*Mbot pill bugu düzeltilmiştir.
*Exit bugu düzeltilmiştir.
*Speed bugu düzeltilmiştir.
*+8 ve üstü yapılan alchemyler için filter Notice mevcuttur.
*Pk modu kaldırılmıştır.
*Scroll kullanımı sadece şehirde mümkündür.
*Yere gold atma kaldırılmıştır.
*SOX itemleri yere atma kaldırılmıştır.
*Battle Arena'da res atma kaldırılmıştır.
*Stryia Clash'ta res atma kaldırılmıştır.
*CTF'de res atma kaldırılmıştır.
*Client Restartı kaldırılmıştır.
*180 saniye boyunca Battle Arena'da AFK kalan oyuncular Arena'dan atılır.
*180 saniye boyunca CTF'de AFK kalan oyuncular CTF'den atılır.
*Toplama petlerinin sadece 2 sayfa envanteri mevcuttur.

Karakter Kilitleme Sistemi
Olası hack, hırsızlık vb. olaylar için geliştirdiğimiz karakter kilitleme sistemi, güvende olmanızı sağlayacak.


F6’ya basarak yeni pencereyi açın, sizden istenen PIN ve gizli soruyu yazın. Onaylayın, sonrasında sorduğunuz sorunun cevabını girin. Tekrar onaylayın. Onayladıktan sonra bu pencere bir daha gelmeyecektir ve başka bir pencere açılacaktır. PIN’inizi yazarak “lock” tuşuna basın. Kilidi kaldırmak için F6 > EPIN, PIN girişi > tekrar “lock”.


Karakteriniz kilitli iken;
-Storage’e item koyamazsınız.
-NPC’ye item satışı/alışı yapamazsınız.
-Silk alışverişi yapamazsınız.
-Alchemy yapamazsınız
-Stall açamazsınız.
-Item atma/alma yapamazsınız.


NOT: PIN kodunuzu unutursanız websitemizden yönergeleri takip ederek resetleyebilirsiniz.


Otomatik Eventler


Bir çok yeni ve özel yapım otomatik eventlerimiz dışında, size bir de mükemmel kolaylık sağlayacak event penceresi hazırladık. Bu pencereden eventlere kayıt olup, event içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.
Trivia Event


En yaygın ve en çok bilinen otomatik eventlerden biri olan trivia event, botlarımız tarafından global ile doğru cevaplayıp kazanacağınız sorular sorar.Eğer verdiğiniz cevap yanlış ise 30 saniye içinde tekrar cevap veremeyeceksiniz.
Ödül : 20 Silk
Automatic Event: Kill the GM


BOT Donwhang South'ta belirecek ve sizin onu 3 round boyunca kesmeniz için size meydan okuyacak.Botun HP'si oyuncu sayısı arttıkça doğru orantılı şekilde artacaktır.BOT'u öldüren, son vuruşu yapan kişi ödülün sahibi olacaktır.
Ödül : 50 Silk
Automatic Search And Destroy
Haritanın herhangi bir bölgesine botumuz tarafından Unique atılacak ve size bulmanızı sağlayacak bazı ipuçları verecek.Unique'i kesen kişi eventin kazananı olacak.
Ödül : 50 Silk
Automatic Hide And Seek
Silkroad'ın en popüler eventlerinden biri olan bu event, botlarımız tarafından yapılacak. BOT haritada rastgele bir yere saklanacak ve size ipuçları verecek. BOT'un pazarından itemi alan ilk kişi kazanacak.
Ödül : 50 Silk
Styria Clash Event:
CTF benzeri, evente katılanların özel bir alana çekileceği event. Burada job savaşları olacaktır. Her takım, safe zone’dan çıktıktan sonra ölene kadar tekrar giremeyecektir, böylece büyük ortak bir alanda thief-hunter savaşı olacaktır.


Ödül:
Winners: 10 Arena coins
Losers: 3 Arena coins


Survival Arena
Bildiğimiz survival arena, tabii ki kill-sayacımız ile birlikte. Yeni eklediğimiz pencere sayesinde en çok kill sayısı olan 5 kişi listede gözükecektir.
Kazanan Ödülleri • 1st: Lesser Nebulian Crate + 7 arena coins + 25 silks + 10 Honor Point.
 • 2nd: 7 Arena coins + 25 silks + 8 Honor Point.
 • 3rd: 25 silks + 6 Honor Point.
 • 4th: 20 silks +5 Honor Point
 • 5th: 15 silks + 4 Honor Point
Automatic Lottery Event
Bu event sizi zengin veya fakir yapabilir. Küçük ve orta lottery biletleri Fei Hung NPC'sinde gold karşılığı satın alınabilir. Aldığınız her bilet kazanma şansınızı arttıracak. Günlük 10 kazanan olacak ve 00:00 da duyurulacak.


Ödüller: • 1st place 1,000 silks
 • 2nd place 1,000 silks
 • 3rd place 750 silks
 • 4th place 600 silks
 • 5th place 500 silks
 • 6th place 400 silks
 • 7th place 300 silks
 • 8th place 200 silks
 • 9th place 100 silks
 • 10th place 50 silks


Özel Trade Artış Eventi
Saat 21:00 dan 23:00 a kadar jobbing gelirleri %50 artacak.


Automatic Guild War event
BOT'umuz event başlamadan 20 dakika önce duyuru yapacak.Tek bir alanda en fazla 4 farkı guild 20 dakika boyunca savaşacak.En çok öldürme ve en az ölüme sahip guild savaşı kazanacak.


Guild War Event nasıl kayıt yaptırılır!
Guildi en az 20 kişi olan ilk 8 guild masterı BOT'umuzdan bütün guilde gönderilecek bir mesaj alacaktır.Doğrulamayı kabul eden tüm guild üyeleri bölgeye teleport olacak. Kazanan guildin üyeleri ödüllendirilecek.
Ödül : Herbir Oyuncu 30 Silk
Açlık Oyunları
Serverimiza haftada 3 kez yapılacak olan yeni bir etkinlik ekledik.
Bu etkinliğe katılmak için 100 Level ve 3 Hunger jetonun olmalıdır.(Hunger tokenler BA ve CTF kazanarak elde edilebilir.)
Bu evente katılmak için NPC’den kayıt olmalısınız. Bu Etkinliğe katıldığınızda otomatik olarak Karakoram’a ışınlanacaksınız. Otomatik olarak atkı takmış olacaksınız ve 100 Level olabilmek için pumpkins kesmeniz gerekiyor bu event sadece 1 kişi hayatta kalana kadar devam edecek. Bu etkinliğin ödülü 1000 silk olacak.
Açlık oyununa hazır olun!


FINAL
Tanıtımda server ile ilgili bütün detayları sizlere vermeye çalıştık. Bunun dışında herhangi bir konu için sizlere discord/facebook üzerinden destek vermeye devam edeceğiz. Ek olarak aşağıda bulabileceğiniz offline eventlerimiz ile, silk kazanma şansını kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Eğlence başlasın!
Sosyal Medya Eventi: Share Event #1 - Give away 15,000 silks [Here]


Discord Event: Yapmanız gerek kendi davet linkinizi oluşturup arkadaşlarınızı discord kanalımıza davet etmek. En çok davet eden 5 kişiyi seçip, açılışta 1,000 silk ile ödüllendireceğiz!

 • İngilizce tanıtımımızın olduğu forumda, imza eventi kapsamında bu kodu kullanarak kendine "signature" oluşturup konuya yorum yapanlar da açılışta silk kazanıyor!


PHP- Kodu:
[CENTER][URL=https://www.elitepvpers.com/forum/sro-pserver-advertising/4600211-spectre-reborn-realistic-fiction-new-events-dungeons-cap-100-ch.html][IMG=expandable: 0]http://i.epvpimg.com/nZlIcab.png[/IMG][/URL][/CENTER]