• Advertising HERE
 • Buraya REKLAM Verebilirsiniz
  1. #1
   Xutan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   21 Eylül 2018
   Şehir 
   Abroad
   Konular 
   1
   Mesajlar 
   1
   Beğenme 
   0
   Beğenilme 
   0
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    


   Official Website:
   Reality Reborn
   Facbook Page:
   www.facebook.com/Reality.Reborn
   Discord Server:
   https://discord.gg/hHjxETV


   GERİ DÖNDÜK !
   Aynı konsept ve rutinde olan sunuculardan uzaklaşmak istemez miydin?
   Güzel, istediğin ve aradığın şeyi yaptık! Bu sistemi yapabilmek için çok fazla düşündük ve bunun gerçekleşebilmesi için çok çalıştık!
   Size daha önce hiç görmediğiniz çok özel bir şey sunacağız! Yakında bu deneyimi yaşayacaksınız ve bunu seveceksiniz!
   Evet, sizi anlayabiliyoruz ve tamamen YENİ bir şey oynamamanızdan sıkıldığınızı biliyoruz, Doğru mu?
   Tamamiyle Yeni Özellikler
   Büyük konuşan ancak farklı bir şey sunmayan ve hiç kimsenin zevk almadığı çok sayıda server olduğunu biliyoruz. Fakat "Yepyeni" bölümüne ilerleyerek kendinizin kontrol edebileceği GERÇEK yeni özellikler sunmak için buradayız ve her kelimeyi dikkatli bir şekilde okuyun ve..
   Guild Aktiviteleri Üzerinde Çalışan İLK Server!
   Guildler konusunda gerçekten bir şeyler yaptığımızı göreceksiniz ve guild aktivitelerinin oyunun çok önemli ve zevkli bir parçası olduğunu tecrübe ederek anlayacaksınız, bu yüzden bir an önce bir guilde girmeyi sakın unutma!


   Reality Takımı
   Xutan | Yönetim | Geliştirici | Oyun Yöneticisi
   Xutan private server sahnesindeki en iyi oyun geliştiricilerden biridir. Oynarken keyif aldığınız her şeyin arkasında o var.


   Crayon | Yönetim | Geliştirici | Oyun Yöneticisi
   Crayon da çok yetenekli bir geliştiricidir. Ayrıca web-geliştirme konusunda çok iyi eğitimli ve bilgili. Gördüğünüz ve web'de kullanabileceğiniz benzersiz özelliklerin hepsinin arkasında o var.
   Fury | Destek Yöneticisi | Oyun Yöneticisi
   Fury, eşsiz Destek Yöneticimizdir. Reality destek yönetiminin, Oyuncu topluluğunun, Oyun Etkinliklerinin sorumlusu ve yöneticisidir. Diğer yöneticilerin de yardımıyla diğer birçok şeyin de yöneticisidir.
   Ash | Yatırımcı| Grafik Tasarımcı| Oyun Yöneticisi
   Ash oyun hakkındaki fikirlerin ve oyunla alakalı olan görsel tasarımların arkasındaki kişidir. Aynı zamanda Reality'nin yatırımcısıdır.


   Vizyon
   Takım Çalışması: Oyuncularımızın istek, ihtiyaçlarını karşılamak ve oyunun herkes için keyifli olması için sınırlarımızın üstünde çalışıyoruz.
   Dürüstlük: Yaptığımız tüm işlerde dürüstlüğü en üst seviyede tutuyoruz.
   İnsanlara Saygı: Oyuncularımıza değer veriyor, onların görüş ve önerilerine saygı duyuyoruz.
   Kişisel Sorumluluk: Söylediklerimizi ve vaat ettiklerimizi yerine getirme konusunda kendimizi sorumlu tutuyoruz.
   Deneyim
   Reality Reborn, server oluşturma ve diğer serverlara yardım etmede başarılı çalışmalar elde etmiş deneyimli ve profesyonel bir ekipten oluşur. Her birimizin yetenekleri için uygun işi önemsediğinden emin olmanızı isteriz. Böylece servera mümkün olan en iyi şekilde fayda sağlayabiliriz ve geliştirme, yönetim, pazarlama ve destek açısından iyi bir içerik sunabiliriz. Her durum için en uygun olan kişiye sahip olma konusuna gerçekten önem veriyoruz. Çünkü profesyonel ve iyi bir server sunma amacımız var. Güvenli ellerde olduğunuzu temin ve garanti etmek istiyoruz.
   Bundan önceki serverların eğlenceli ve stabil olmasından dolayı Reality ile gurur duyuyoruz. 4500'den fazla oyuncuya ulaşmış olan Reality p-server sahnesindeki en büyük sunuculardan biriydi. Reality Reborn'u çok daha eğlenceli bir halde ve takım çalışmasını profesyonel bir şekilde sunuyoruz.   Problem Çözme
   Vizyonumuzda, oyuncularımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve oyunun herkes için keyifli olması için birlikte çalıştığımızdan bahsettik. Bu yüzden ortyaya çıkabilecek olan sorunların hepsini çözebileceğimizden eminiz. Mükemmelliği sağlamak için ekibimizde yeterince insan var!
   “"Herhangi bir problemden kaçmak sadece çözüme olan uzaklığı arttırır. Problemden kaçmanın en kolay yolu onu çözmektir"B]”[/B]


   Sunucu & Güvenlik
   Sunucu kurulumu ve güvenliği söz konusu olduğu zaman, uzmanlaşıyoruz! Evet, 4 tane gameserver ve 4 tane Agent sunucusunu Reality'de herhangi bir sorun yaşamadan çalıştırabildik ve herhangi bir ihtiyaç durumu için ek bir gameserver kuracağız. Temel (Başlangıç) konfigürasyonumuz 4500 oyuncuyu kaldırabilecek kapasitede olacak ve sıkıntısız bir şekilde çalışabilecek.
   Peki güvenli mi? Kesinlikle! Hyperfilter'ın halihazırdaki en yüksek seçeneğini kullanıyoruz. Güvenlik söz konusu olduğu zaman herhangi bir şey hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak.


   Topluluk Yönetimi
   Topluluk yönetimi ve desteği, çok önemli ve bizim de üzerinde durduğumuz bir şeydir, kaç kere destek alamadığınızdan dolayı müzdarip oldunuz? Reality Reborn'de, bize bir mesaj yollamak istediğinizde bunu kolayca bize iletebileceksiniz. Sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için serverın içinde ve dışında belli başlı bazı pozisyonlarımız var. Bunlardan bahsetmek gerekirse;
   Oyun Yöneticileri ya da Yöneticiler, sunucu geliştirme, sunucu güvenliği ve yönetimden sorumludur.
   Topluluk Uzmanı, oyuncu mesajlarına Discord/website/oyun içi ve diğer şeylere cevap vermekle sorumludur.
   Destek Ekibi, oyuncuların sorunlarını ve oyunu ihlal eden durumları bildirmekle sorumludur. Aynı zamanda oyuncu mesajlarına Discord/website/oyun içi cevap vermekle yükümlüdür.


   Büyük Çekişmeler ve Savaşlar
   Her serverda gördüğünüz normal kapışmalardan sıkıldınız mı? Güzel, çünkü Reality Reborn'de tamamen farklı bir şey göreceksiniz. Bu serverda ister tek başınıza ya da guildinizle birlikte olarak yani her türlü eğleneceğinizden eminiz. Bu nedenle şimdiye kadar göreceğiniz en büyük rekabet için hazır olun..


   En iyi ve En Dengeli Ekonomi Oyunda dengeli ve herkes için makul olabilecek olan ekonomiyi sürdürmemize yardımcı olabilmek açısından Ekonomi Uzmanı rolünü oluşturduk. Bu roldeki kişiler normal oyuncular olacak fakat aynı zamanda server ekonomisini de yakından takip edecekler. Reality Reborn'de ekonomiyle alakalı herhangi bir dengesiz şey göremeyeceğinizden emin olabilirsiniz.
   Yolsuzlukla Mücadele
   Her şey kontrol altında ve her şey bir bir kaydediliyor. Yolsuzluğa yer yok. Tespit edilemese bile kimsenin bu tarz şeyleri yapmaya erişimi yoktur. Topluluk uzmanları bunları kaydeder ve bu kayıtlar Xutan tarafından günlük olarak incelenir.
   Anti Cheat Sistemi
   Oyunun her bir yerine önem verip özen gösterdik ve hileyi kanıtlamak için elimizden gelen en iyi sistemi yaptık. Her ne şekilde olursa olsun, bir sorunu kötüye kullanırsanız ya da hile yapmanın bir yolunu bulursanız öncelikle bir güzel ban yersiniz ve sizinle alakalı oyuna dair ne varsa hepsini yok eder ve sonunda bir hiç olarak oyuna veda edersiniz. İyisi mi bulduğunuz açıkları ya da sorunları bize bildirin biz de sizi silk ile ödüllendirelim.
   Kim olursa olsun bu konuda merhametimiz olmayacak ve size daha iyi anlatmak gerekirse eğer ortada herhangi bir hile kullanımı olmadığından emin olursak bu sefer kendi içimizde aramalar ve sorgulamalar yapacağız.
   Eğer Reality'den HWID ban yerseniz daha sonraki Reality serverlarında oynayamayacaksınız. Bu yüzden bunu yapmayın.
   Gerçek Parayla Eşya Satanlar Hakkında
   Oyun içerisinde gerçek para ile bir takım şeyler satanlarla alakalı bir şeyler söylemem gerekirse, aslına bakarsanız para kazanmak için kuralları ihlal etmek zorunda değilsiniz. Reality Reborn'de etkinliklerimiz aracılığıyla para kazanma şansınız olacak ve bu da yeni getirdiğimiz sistemlerin güzelliği.. Sadece eğlenmekle kalmayıp, aynı zamanda para da kazanabilirsiniz. Konumuza dönecek olursak gerçek parayla herhangi bir şey satmak, IP ve HWID adresiniz kalıcı olarak banlanacaktır. Oyun ekonomisini bozmada en kötü yol olarak gördüğümüz bu eylemin cezasının hafifletilmesi konusunda hiçbir özür ya da üzüntü söz konusu değildir. Bu konuda netiz ve buna çok önem veriyoruz.
   Kural Kuraldır


   Kurallar söz konusu olduğu zaman biraz dokunaklı olabilir çünkü bazı oyuncular bu kuralların uygulanmadığını ya da uygulanmayacağını düşünür. Ne var biliyor musun? HİÇ KİMSE kurallarımızdan üstün değildir. Kurallar kurallardır ve bu sebeple oradalar. Bu kurallar kim olursanız olun, takımdan birisine ne kadar yakın olursanız olun, ayrım yapmaksızın herkes için uygulanacaktır.

   Erken Beta(01.09.2018)
   Yaptığımız ve geliştirdiğimiz yeni özellikleri devre dışı bırakıp sadece temel olan şeylere odaklanacağız. Test edilecek şeylerin listesini oluşturacağız. Genel olarak, NPC, itemlar, avatarlar, item mall (F10) ve daha birçok şeyi inceleyip; bu ve buna benzer konularda herhangi bir sıkıntının olup olmadığını test edeceğiz. Bu nedenle, bunları yaparken oyun pek çok kez açılıp kapanacaktır.


   Beta Açılış
   Daha iyi bir oyun oynamak istediğiniz için oyunla alakalı gördüğünüz bugları bize bildirin. Fakat bu yaptığınız bildirimler karşılığında silk istemeyin. Gerçekten önemli gördüklerimiz için ödüllendirme yapabiliriz.


   Beta süreci 7 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar hakkında bilgi vermemiz gerekirse;
   Aşama 1 (07.09.2018) :Alchemy rate test edilecektir..
   Aşama 2 (10.09.2018) : Genel olarak Xutan ve Crayon'un istedikleri üzerine yoğunlaşacağız. Bu esnada siz alchemy rate'i test etmeye devam edebileceksiniz.
   Aşama 3 (14.09.2018) : Yeni kervan yolu ve job rateleri test edilecektir (Trader, Hunter, Thief kazançları vb.)
   Aşama 4 (18.09.2018) : Skill dengelemesi ve PVP test edilecektir.
   Aşama 5 (22.09.2018) : Challenge sistemi ve otomatik turnuva test edilecektir ( konunun ilerleyen yerlerinde bahsedicez.)
   Aşama 6(26.09.2018) : Yeni etkinlikler test edilecektir.
   Aşama 7:Aşama 6'daki her şeyin test edilip, her şeyin düzgün çalıştığından emin olduğumuzda bu aşamaya geçeceğiz. 7. aşamada her şey bedava olacak (sınırsız silk, gold vb.) ve sadece eğlence amaçlı olacaktır.


   Açılış
   Büyük açılış tarihini kararlaştıracağız. Fakat oyunu açmadan önce herhangi bir problemin olmadığından ve her şeyin saat gibi tıkır tıkır işlediğinden emin olmamız gerek. Tüm sistemlerimizin tam kararlılıkla güvence altında olmasını istiyoruz.

     Spoiler 


   [url=http://epvpimg.com/bTs8fab][/img]
   Cap | 100.


   Fark ettik ki en sevilen, en eğlenceli ve en maceralı cap 100 cap. Bu yüzden oyunumuzu 100 cap olarak açmaya karar verdik.
   Irk | Chinese Only.
   Bu zamana kadar hiç kimse EU ve CH ırkları arasındaki dengeyi tam olarak düzeltemedi. Herkes için en dengeli bir oyun olabilmesi için oyunumuzda sadece CH karakter olacaktır.


   Exp | x25


   Party Exp | x30


   Mastery | 300.


   Mastery limitini 300 olarak ayarladık çünkü bu limit 100 cap'in orjinal limitidir. +30 mastery'nin gerçek anlamda bir fark oluşturacağını düşünmüyoruz.
   *Bu değişebilir bir durumdur, eğer çok fazla oyuncu isterse mastery limiti 330'a yükseltebiliriz.


   Anaşehir| Donwhang.


   Donwhang hepimizin favori ana şehridir, haksız mıyım? Reality'de ana şehir Donwhang olacaktır. Pek çok önemli NPC ve TP noktaları burada olacaktır. Özetle, Donwhang evimiz Xutan babamız..
   Max Plus | +12.


   Reality'deki en yüksek + olayı gerçektir. En yüksek + işini düzenledik yani eğer +12 iteme sahipseniz bunu +13'e deneyemeyeceksiniz. Yani iteminiz +13 olup siz teleport olduktan sonra geri +12 olması gibi saçma sapan şeyler olmayacak. Denemeyin.
   Alchemy fuse time | 2 seconds.
   Alchemy'de geçme süresini 2 saniyeye düşürdük. Yani iteme bir şey bastığınızda 2 saniye içerisinde ne olacaksa olacak. Bu kesinlikle daha az can sıkıcı!


   Guild Başlangıç Level | 5.


   Kim guild seviyesini yükseltme olayını sıkıcı bulmaz ki? Kelimenin tam anlamıyla herkes bundan nefret eder. Biz bu sorununun çözümü olarak guild açılış levelini 5 olarak yaptık. Yani guildinizi oluşturduğunuzda otomatik olarak 5 lv olacak, böylece siz de guildinizin levelini yükseltebilmek için GP bağışlayıp, SP harcamak zorunda kalmayacaksınız.
   Mevcut Olan Kaleler
   Hotan ve Constantinople kaleleri açık olacaktır.
   Üst Üste İtem Koyma (Pot, Pill, Vigor, Luck Powder, Stone, Elixir)


   Üst üste item koyma sınırını arttırdık ve 5000 olarak ayarladık.
   Her Eventte Silk Kazanma
   Bu oyunda tek kuruş harcamanıza gerek olmadığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Tek yapmanız gereken aktif ve gerçek anlamda bir oyuncu olmanız. Otomatik olan etkinliklere katılarak günde 1000 silke kadar silk elde edebilirsiniz.   Başlangıç Eşyaları
   Level kasarken sizlere yardımcı olması amacıyla biraz gold, sp ve işlerinizi kolaylaştıracak ögeler ekledik.
   İlk 300 Oyuncu
   Reality Online'da ilk 100 levele ulaşan 300 oyuncuya özel ödüllerimiz olacaktır.
   - İlk 100 levele ulaşan ilk 3 oyuncuya title, 300 silk ve 11 reverse vereceğiz. Bunlar ilk 100 olan oyuncu ödüllerine ek olarak verilecektir.
   - İlk 100 levele ulaşan ilk 100 oyuncuya 200 silk verilecektir.
   - İlk 100 levele ulaşan 2. 100 kişiye 100 silk verilecektir
   - İlk 100 levele ulaşan son 100 kişiye ise 50 silk verilecektir.
   Oto Ekipman
   Oto ekipman özelliği, kasılma işlerini daha rahat ve kolay hale getirdiği için günümüzde oyuncuların olmazsa olmazı haline gelen bir özelliktir. Bu güzel sistemi eklemeyi unutmadık tabii ki. Yeni ekipmanları giyebilme seviyesine ulaştığınız zaman [BOT]System'a "reload" yazın ve sonrasında olduğunuz yere tekrar ışınlananınca itemler çantanıza


   NOT: Bu sistem yalnızca D9 (76 itemler)'e kadar çalışacaktır. Yani Oto Ekipman size D9 itemlere kadar yardımcı olacaktır

   Kalıcı Bufflar
   Öldükten sonra, tekrar oyuna giriş yaptığınızda ya da bir yere ışınlandığınız zaman tekrar buff açmak çok sıkıcı bir şeydir. Reality'de bunu yapmak zorunda kalmayacaksınız. Siz sıkılıp kapatana kadar bufflar otomatik olarak basılı halde üstünüzde duracaktır. İhtiyacınız olan hemen hemen her buff kalıcı şekilde olacaktır.


   Global Gecikmesi
   Bitmeyen spamları önlemek amacıyla art arda global atmaya 60 saniye gecikme ekledik. Yani bir global attıktan sonra 60 saniye içerisinde başka bir global daha atamayacaksınız. Ayrıca 80 levele ulaşmadan global kullanamayacaksınız.


   Reverse Gecikmesi
   Birtakım hataları önlemek ve güvenlik açısından, art arda reverse kullanmaya 3 dakika eklemeye karar verdik. Yani bir reverse kullandıktan sonra 3 dakika içerisinde başka bir reverse kullanamayacaksınız.


   Dirilme Kağıtları
   Hepsini kaldırmaya karar verdik. Sürekli öldürmene rağmen kalkıp gelip petine dalan birisi canını sıkar değil mi? Bu nedenle, reverse kağıdına gecikme eklemeye karar verdik.
   Arabia Eklentisi
   Arabia güncellemesini oyuna ekledik. Tüm bölge ve canavarlar da bu eklentiye dahildir


   Sky Temple Eklentisi
   Skype Temple güncellemesini oyuna ekledik. Tapınak halkı bunu Vsro'ya eklememizin imkansız olduğunu düşündü!
   Kasma Alanları
   Oyun içinde çok fazla item ve level kasma alanı ekledik. Böylece slot kapışması olayından kurtulmuş olacaksınız.
   -Alexandria monsters level 90~99
   -Arabian Coast monsters level 100
   -Phantom Desert monsters level 100
   -Baghdad monsters level 100


   Skill Dengesi
   Oyun için en iyi skill dengesini sağlayabilmek için elimizden geleni yapacağız. Bunu açık betanın 4. aşamasında gerçekleştireceğiz ve sonuçlandıracağız.


   Kale Savaşı Sayacı
   Bu sistemi Emerald serverımızda icat edip piyasaya sürdük ve herkes bizim bu sistemimizi kopyaladı! Ama burada tam anlamıyla gerçek zamanlı ve güncelleştirilmiş bir sayaç sistemi var. Oyun sitesindeki sıralama sayfasında Kale savaşındaki öldürmelerle alakalı bir sıralamamız olacaktır. Ayrıca oyun sitemizde Kale savaşına katılmış her guildin öldürme/ölme tablosunu göstereceğiz ve tabii ki bu tablo her kale savaşından sonra sıfırlanacak ve kale savaşında kim kime daha fazla wipe atmış ve kimin kimden daha üstün olduğunu görebileceksiniz.
   Uniques.
   Oyuna çok fazla sayıda unique ekledik. Çünkü biz de biliyoruz ki uniqueler çok eğlenceli.


   Halihazırda var olan uniqueler (Tiger Girl, Cerberus, Captain Ivy, Uruchi, Isyutaru, Lord Yarkan, Demon Shaitan) STR / INT olarak
   Özel olan Uniqueler (Roc, Medusa, Mad General, Mad General STR)
   Job Temple Uniqueleri (Neith, Selket, Isis, Anubis)
   Job Uniqueleri (Unique Bölgesindeki) (Karkadann)
   General's Hideout (Abshad Force High General) STR / INT
   Dungeon Uniqueleri (Shaba the Gennie from the Lamp, Harrison, Launatune, Khulood, Giant Overlord)
   Oyundaki her uniqueden özel itemler ve kesenlere silk gelecektir.

   Titles system.
   Normal Title
   Normal titleleri Donwhang'ta bulunan NPC'den alabilirsiniz.
   Renkli Title
   Aldığınız zaman herhangi bir extra güce ya da defansa sahip olmayacaksınız. Aldığınız zaman size bir bildirim gelecek. Mavi, Kırmızı, Yeşil ve Siyah renkler olacaktır.
   Title Değiştirme
   Gördüğünüz bu tablodan, mevcut titlenizi değiştirebilir ve sahip olduklarınız arasından istediğiniz titleyi kullanabilirsiniz.
   Reality NPCler
   Oyunumuza yepyeni NPCler ekledik ve buradan bir şeyler alırken birçok güzel şeyler göreceksiniz. Ayrıca, bu yepyeni NPClerimize yepyeni efektler ekledik.
   Title Mağazası
   Burada 220'den fazla kalıcı title görebilirsiniz. Seç beğen al..


   Aphrodite NPC
   Burada Aphrodite eşyalarını görebilirsiniz.
   Avatars NPC
   Burada vSro içinde olan tüm dressleri ve yeni dressleri görebilirsiniz. Seç beğen al..
   Reality Özel NPC
   Burada eklemiş olduğumuz tüm özel scrollu bulabilirsiniz. Yeni olanları da tabi
   Dungeon Manager
   Buradan Baghdad'a ışınlanabilir ve pek çok özel item elde edebilirsiniz. Ayrıca, buraya ait olan görevleri alıp, görevi teslim ettikten sonra pek çok özel eşya elde edebilirsiniz.


   Item Mall (F10)
   F10'a pek çok sayıda evcil hayvan ekledik ve daha fazlasını eklemek için önerilere açığız. Eğer sevdiğiniz bir evcil hayvana Reality'de sahip olmak istiyorsanız, bize bunu söylemekten çekinmeyin.
   Ayrıca, dolandırıcıları önlemek için, D10 Immortal Stone rengini değiştirdik.
   Karakterinizin isminin farklı renkte olmasını ister misiniz? Karakterinizin rengini değiştirebilmeniz için yepyeni yeni scroll'lar ekledik.


   F10'u açtığınızda ana ekranda eklediğimiz en yeni eşyaları ve en beğenilen şeyleri göreceksiniz.


   Plus Bildirimi
   Bu sistem hakkında Emerald serverimizde konuşmuştuk fakat hiç uygulamamıştık. Bu sefer uygulayacağız!
   Eğer şöhreti seven biriysenize ve şöhret sahibi bir oyuncu olmak istiyorsanız bu sistemle ünlü birisi olabileceksiniz. Eşyanıza +7 ve üstünde bastığınız zaman sistem otomatik olarak bunu notice olarak geçecektir. Fakat dikaktli olun, Reality'de alchemy çok zor ve cesaret gerektiren bir iştir. Bu yüzden başarısız olduğunuz zaman sinirlenmeyin ve iyimser biri olup denemeye devam edin.


   Automatic Çanta Güncellemesi
   Reality Reborn'de eklemiş olduğumuz ayrı bir özellik ise bir box elde ettiğiniz zaman sağ tıkladığınızda ışınlanmak zorunda kalmayacaksınız. Kutuya sağ tıkladığınız zaman kutudan çıkan eşya otomatik olarak çantanıza gelecektir.
   Discord Bildirimleri
   Plus bildirimi: : Herhangi bir oyuncu bir eşyaya +7 ve üstü bir + bastığında bu discordda bildirim olarak gözükecek ve tüm discorddakiler bunu görebilecek..
   SoX item: Oyun içerisinde SoX eşya düşürdüğünüz zaman bunu discordda otomatik olarak bildireceğiz.
   Unique Çıkması ve Kesen Oyuncu Anonsu: Discord'dan hangi uniquenin çıktığını ve kimin kestiğini görebileceksiniz. Bu iş, bottan bakıp da öğrenmekten daha kolay.


   Kilit Sistemi
   Herhangi bir şekilde soyulmamanız için charınızı 6 basamaklı bir pin ile kitleyebilirsiniz. Eğer charınız kitliyse yere item atamazsınız, exchange atamaz, stall kuramaz, NPClerden herhangi bir şey alıp/satamaz ve herhangi bir eşyanıza + basamazsınız. Bu sistemi etkinleştirmek için allchat'e " / lock pinkodu"nuzu yazın.


   Kilit sistemi için daha yeni şeyler geliyor
   Kilit sistemi için daha iyi bir yol bulmaya çalışıyoruz. Hesabınızı ilişkilendirebileceğiniz bir telefon numarasına gönderilen SMS ile karakterinizi kitleme/kilit açma özelliği hakkında düşünüyoruz. Daha iyi bir fikriniz varsa, Beta'nın 6. ve 7. aşamasında Xutan'a söylemekten çekinmeyin. Bunun için oyun rehberi üzerinde çalışıyoruz.
   Reality Değerli Eşyalar
   Reality'de oyuniçi ekonomiyi dengelemek amacıyla birden fazla değerli eşya ekledik.
   RP (Takas Edilemez) :
   Uniquelerden, dungeonlardan, jobta öldürdüğünüz her kişiden, PVP'de öldürdüğünüz kişiden, Survival Arena'dan ve kervandan elde edebilirsiniz.
   Cup (Takas Edilemez):
   Reality'nin en değerli eşyasında birisi olan Cup'u Battle Arena, CTF, Challenge sistemi ve PVP Turnuvasından elde edebilirsiniz. Ayrıcai Aphrodite eşyalarını bununla alacaksınız.
   Diamond (Takas Edilemez):
   Görevleri tamamlayarak ve uniqueleri keserek elde edebilirsiniz


   Gold Coins (150M Gold):
   Reality Special Shop'tan gold ile alabilirsiniz.


   Silk:
   Silk elde edebileceğiniz yerler:

   • Otomatik Eventler
   • Saat başı silk
    Öncelikle bunun için hedeflenen oyuncu puanına ulaşmanız gerekli. Daha fazla bilgi için Saat başı silk konusunu inceleyebilirsiniz
   • Önemli açıkları bildirme
    Eğer önemli olarak gördüğünüz bir açığı oyun sahiplerine bildirirseniz, bulunan açığın arz ettiği öneme göre silk ile ödüllendirilirsiniz.
   • Donate atarak..
   Gerçek Para(₺) :

   • Günlük Piyango
    Daha fazla bilgi için Piyango konusu inceleyebilirsiniz.
   • Otomatik PVP turnuvası.
    Daha fazla bilgi için Otomatik PVP turnuvası konusu inceleyebilirsiniz.
   Note : Crystal/Elements Sistemi ve Player/Guild Skor Sistemi'negöz atmanızda fayda var.


   RP Sistemi Rehberi
   Bot system aracılığıyla öğrendiğiniz limit sisteminden sıkılığınızı biliyoruz, bu yüzden limitlerinizi kontrol edebilmeniz için yeni bir pencere ekledik. Sürekli olarak yenileme butonuna basamazsınız (yavaş ol aq). Yenileme sistemi her 10 saniyede bir kez basılabilir şekilde ayarlanmıştır
   Magic POP.
   Magic POP'un, Silkroad Online'ı oynadığımız zamanlarda en nefret edilen şeylerden birisini olduğunu biliyoruz. Çünkü tamamiyle "pay2win" sisteminde işliyordu ama biz bunu değiştirdik. Magic POP kartlarını silk yoluyla ya da F10'dan ve ya oyun içerisindeki herhangi bir NPC'den alabilmeniz mümkün değildir. Elde etme yolu konusunda da uygun bir şey bulamadık maalesef. Bu nedenle, oyunun dengesine zarar vermeyecek şekilde elde edilmesinin yolunu oluşturduk. Magic POP kartlarını dungeonlardaki uniquelerden elde edebilirsiniz.
   Magic POP'tan elde edilebilme ihtimali olan eşyalar;

   • Title Scroll
   • Alchemy şansını arttırıcı
   • Gold Dragon Flag
   • Seal Of Star eşyalar


   Dengelemeler ve Kısıtlamalar
   Herkes için en iyi olabilecek olan dengeyi sağlayabilmek için elimizden geleni yapacağız. Bunu Beta'nın 4. aşamasında halledeceğiz.
   Saat Başı Silk


   Saat başı silk mi? NE DEDİN!!!!
   Evet doğru okudun! Reality Reborn'da saat başı silk sistemi olacak fakat bu sistem bundan önce gördüklerinizden farklı olacak! Bunu "Hedefe Göre Silk" olarak da adlandırabiliriz. Bu sistem tamamiyle sizi motive edici olacak ve sizin ne kadar iyi olduğunuzu temel alan bu sistemi sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz! Sistem aylık oyuncu puanınıza dayalı olarak çalışacaktır. Aylık oyuncu puanınıza göre, 2500 puana ulaştığınız zamandan itibaren saat başı 1 silk kazanmaya başlayacaksınız. Toplamda 4000 puana ulaştığınız zaman saat başı 2 silk almaya başlayacaksınız. Özetlemek gerekirse daha fazla silk almak için ne kadar zor olursa olsun, sıkı şekilde oynayıp getirdiğimiz bu sistemin keyfini çıkartın.
   Peki neden herkes için en iyisi diyoruz?
   1- Çünkü bu sitem tamamiyle sizin çaba ve özverinize dayalı ve açıkcası tembel ve yüksek donate ile oyun oynayan oyunculardan sizi ayıracak sistem budur.
   2- Hile hurda yapılamayacak bir sistem. Pek tabii 2 char açabilirsiniz ama bilin bakalım ne var? 2 charınız ile de sıkı şekilde oynamadığınız sürece 2 chardan da bir şey elde edemezsiniz.

   Seal of Star (+1): Seal of Star eşyaları sadece 100 level canavarlardan kutu olarak düşürerek elde edebilirsiniz. Job temple canavarlarından kutu düşme olasılığı daha fazladır. Kutu içinden çıkma şansı %45'tir.


   Seal of Lyra (+2): Seal of Lyra eşyaları da kutu şeklinde olacak ve belirli uniquelerden elde edebileceksiniz. Aynı zamanda bu eşyayı da 100 level canavarlardan düşük bir ihtimalle elde edebilirsiniz. Job temple canavarlarında olasılık biraz daha yüksek olsa da yine de elde edebilme ihtimaliniz düşük. Kutu içinden çıkma şansı %35'tir.


   Seal of Aphrodite (+4): Bu eşyayı job yaparak ve normal aktivitelere katılarak elde edebilirsiniz. Elde edebilmek için belli miktarda RP'ye ve diğer başka coinlere de sahip olmanız gerekmektedir. Gerekli olan RP miktarı daha sonra kararlaştırılacaktır.
   Seal of Moon (+6): Reality Reborn'da moon elde etmek unique sistemine dayalı olacak ve daha önce böyle bir şekilde elde etme yolu görmediğiniz için bir plana ihtiyacınız olacak. Mevcut olan Seal of Aphrodite eşyanızı NPC'den aldığınız bir yükseltme scrollu ve diğer uğraşarak elde etmeniz gereken elementlerle birlikte Seal of Moon'a yükseltebileceksiniz. Bu sistem bundan önce gördüğünüz ve bildiğiniz tüm sistemlerden tamamen farklı olacaktır. Bu sistem sizin ya da guildinizin sıralamasına bakmadan tamamiyle sizin oyuniçi aktifliğinize bağlı olacaktır. ( Yeni sisteme göz atmanızı tavsiye ederiz.)


   UNUTMADAN,eşyanızı yükselttiğinizde tüm özellikler (stat, plus vb.) aynı şekilde moon silahınıza geçecektir. Hiçbir şey değişmeyecek yani bunun için herhangi bir ödeme ya da 0'dan bir şeyler yapmak gibi şeyler olmayacak. Konuyla alakalı daha detaylı bilgi ilerleyen zamanlarda gelecektir.


   Job Temple.
   Job Temple, Silkroad Online'daki en sevilen özelliklerden birisi ve hiçbir şey onun yerini tutamaz. Genel olarak herkesin istediği şeyleri yapmayı vizyon edinmiş olan Reality Reborn'da bu sistemi tabii ki etkinleştirdik. Herhangi bir zamanda ve herhangi bir şekilde öldürülmenizden sonra tekrar intikam almak istediğinizden dolayı sürekli bir rekabet söz konusu olacaktır. Temple içerisindeki canavarları 100 cap'e uygun şekilde ayarladık.
   Oyunun bu özelliğiyle birlikte Seal of Star eşya elde etme şansınız olacak ve içeride yapacak olduğunuz görevler sayesinde Kristal elde edebileceksiniz. Bu görevler hakkında gerekli açıklama daha sonra yapılacaktır.
   Job Temple'deki uniquelerden yüksek oranda Seal of Star eşyalar ve daha bir çok önemli eşya elde edebileceksiniz. Bunları oyun içerisinde keşfedeksiniz


   Job temple ışınlanma
   Job Temple ışınlanma noktasını ana şehrimiz olan Donwhang'a taşıdık fakat bu ışınlanma bölgesi güvenli bir yerde olmayacak. Işınlanmaya giderken çeşitli zorluklar yaşayabilirsiniz. Işınlanma yerini haritadan görebilirsiniz.


   Günlük Job Görevi
   Maalesef günümüzde pek çok oyundaki görev sistemini pek umursamıyor. Bu sistemin aslında ne kadar önemli olduğunu gerçekten bilmiyorlar. Günlük görevler siz tamamladıkça tekrar ve tekrar her gün yenilecektir. Aynı zamanda, oyuncular bu görevleri yaparken ve görevlerin ödüllerini almak için belli bi seviyede çaba sarf edecekler. Yani bu görevler çok fazla bota dayalı olmayacak. Bazı görevler güçlü canavarları öldürmekle alakalı olacak ve bazıları ise düşman jobta olan oyuncuları öldürmekle ilgili olacak. Daha fazla bilgi aşağıda belirtilmektedir.
   Let's start training görevi
   -Bu görevin 2 çeşidi var ve ikisi de oyuncu öldürmekle alakalı değil, canavar öldürmekle alakalıdır. Bunlardan biri günde iki kez yapılabilir, diğer görevi ise gün içerisinde istediğiniz kadar yapabilirsiniz ama bu görevin ödülleri biraz düşüktür.
   Görevde yapılması gereken: Job Tempe içinde 500 canavar öldürmek
   Ödül: 15 Kristal
   Let's start training 2
   Bu görev de başka bir "Let's start training" görevidir. Bu görevde de Job Temple içinde belli bir canavarı öldürmeniz gerekmektedir.
   Görevde yapılması gereken: Job Tempe içinde 100 canavar öldürmek
   Ödül: 5 Kristal
   Tekrarlanabilirlik: Evet.


   Feel the power görevi
   Bu görevin de 2 çeşidi var fakat ilk görevden farklı olarak bu görevde gerçek oyuncu kesmeniz gerekir ve bunun görev için de ödül elde edeceksiniz.


   -Feel the power 1:
   İlk göreviniz Job Temple içerisinde gerçek oyuncular öldürmeniz ve bu görevin sonucunda bu görevin ödüllerini elde edeceksiniz.
   Görevde yapılması gereken: Job Tempe içinde 30 oyuncu öldürmek
   Ödül: 15 Cup
   Tekrarlanabilirlik: Evet, günlük olarak yapılabilir.
   Not: Yolsuzluğu önlemek için bir oyuncuyu gün içerisinde en fazla 5 kez kesebilirsiniz.


   -Feel the power 2
   "Feel the power" görevinin ikinci görevidir ve bu görev için de ödül elde edeceksiniz.
   Görevde yapılması gereken: Job Tempe içinde 50 oyuncu öldürmek
   Ödül: 5 Kristal
   Tekrarlanabilirlik: Evet, bu görevin bir sınırı yoktur.


     Spoiler 

   Yeni Kervan Yolu
   Eski kervan yollarından sıkıldınız değil mi? Kervan çekmeyi daha konforlu bir hale getirecek yeni yollar istiyor musunuz?
   Yeni kervan yollarımız, bu sorunlarınız için birebir çözüm niteliğinde. Bu yollar çok özel olmakla birlikte ağırlıklı olarak tüm oyuncular bu yolları kullanacaklar. Başlangıç olarak sadece 1 tane yeni kervan rotası ekledik, böylece job yapan tüm herkes bu rotayı kullanacak ve bu sebeple farklı joblar arasında sürekli bir çekişme ve çatışma olacak!
   Yepyeni Rota
   Sizlere bu gıcır gıcır olan yeni kervan yolumuzu duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bunun için gerçekten çok fazla çaba gösterdik, sizler için zevkli olmasını umuyoruz! Bu arada bir başka rota üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor. Bu konu hakkında daha fazla bilgi yakında sizlerle paylaşılacak.
   Yeni Job Kıyafetleri
   Herkes yeni job kıyafetlerini çok sevdiği için, eski job kıyafetlerinin yanına yeni job kıyafetlerini de ekledik. Her job'un kendi NPC'sinde başlangıç olarak sadece gold ile alınabilecek bir kıyafet yaptık. Diğerlerine saip olabilmeniz için belirli kademeleri aşmış olmanız gerekmektedir. Çünkü bu yeni kıyafetlerde extra olarak STR&INT olacağından dolayı extra gereksinimler de olacak. Reality Reborn'de toplamda tam 5 adet yeni kıyafet göreceksiniz.

   Wanted Sistemi
   Wanted sistemi SRO'da yapılmış olan güzel ve aşırı eğlenceli eklentilerden birisidir. Reality Reborn joba dayalı bir sistemde olduğundan dolayı pek tabi bu özelliği ekledik. Bu özellikle alakalı herhangi bir farklılık yapmadık. Hepinizin bildiği gibi wanted almak için hiç ölmeden belirli bir sayıda sizin anti-jobta olan kişileri öldürmeniz gerekmektedir. Kafanızın üzerindeki Wanted efektinin parlaklığı, öldürdüğünüz kişi sayısınca artacaktır. Wanted olduğunuz zaman ölmemek için elinizden geleni yapın!
   Wanted sistemi hakkında bilmeniz gereken bazı detaylar aşağıdaki gibidir;

   Note:
   Wanted sisteminde hile yapamayacaksınız. Bunun için güçlü bir anti cheat sistemi geliştirdik. Nasıl çalıştığını size açıklamayacağız. Eğer birçok kez hile yapmaya çalışırsanız, sistem otomatik olarak sizi banlayacaktır!   Kendi kendinize bu serverın oynamaya değer olup olmadığını soruyorsunuz. Burayı da gerçmişte oynamış olduğunuz açıldıktan 1 ay sonra kapanıp yok olan serverlar gibi olduğunu düşünüyorsunuz. Bunu anlayışla karşılıyoruz.
   Daha önce oynamış olduğunuz serverlarda bu özelliklerin olup olmadığını sorguluyorsunuz ama size şunun teminatını verebiliriz ki bu sefer ilk kez Silkroad oynuyormuş gibi hissedeceksiniz.
   Hatta Reality Reborn'da bundan daha fazlasını göreceksin kanka!
   Bu başlık altında size Reality Takımı olarak neden bu serverda oynamanız gerektiğini sizlere göstereceğiz ve buranın diğerlerinden daha özel bir yer olduğunu sizlere kanıtlayacağız.
   Reality'de göreceğiniz şey, söz verdiğimiz gibi diğer eski sro görünümlü serverlardan farklı tamamen farklı ve özel olacak. Bu sadece küçük eklentiler ve sistemlerle değil aynı zamanda oyunun kendisi ve sizin üzerinizde de büyük etki oluşturacak bir oyun inşaa etmek. Yani diğerleri gibi geçici değil uzun soluklu bir server yaratmayı amaçlıyoruz. Reality Takımı olarak, söz verdiğimiz bu yeni sistemler sizi etkileyecek ve hepsi birer iyi anı olarak aklınıza kazınacak!   Kristal ve Element Sistemi


   Bildiğiniz üzere, sizlere yeni ve eğlenebileceğiniz şeyler sunmaya çalışıyoruz. Aslında bu sistem size ilginç bir şey sunmamıza ve sizi heyecanlı tutmamıza olanak sağlıyor. Bu Elementleri ve Kristalleri Guild/Player score, Chest/Box yada yeni Job Temple ve günlük Dungeon’daki bazı görevlerle elde edebilirsiniz.
   Bu Elementler/Kristallerin amacı nedir ?


   - Crystals SoA iteminizi aynı stat ve artı ile Moon iteme çevirmenize yardımcı olacak.

   • Blue Crystal (takas edilebilir)
   • Orange Crystal (takas edilemez)
   • Green Crystal (takas edilebilir)
   • Purple Crystal (takas edilemez)


   - Elements Powers Mastery’deki yeni yetenekleri veya güçlendirmeleri elde etmenize yardımcı olacak.

   • Earth Element (takas edilebilir)
   • Wind Element (takas edilemez)
   • Water Element (takas edilebilir)
   • Fire Element (takas edilemez)


   Elemenleri/Kristalleri elde edeceğiniz Chest’ler, SoA iteminizi MOON iteme dönüştürürken size yardımcı olacak.
   [B]Player/Guild Score Sistemi


   Oyun içerisinde son seviye SoX itemi elde edebileceğiniz, diğer özel silkroad serverlarındaki alışılagelmiş sistemleri yerle bir edecek yeni sistemi, derin ve düzenli bir şekilde düşündükten sonra oluşturduk. Bu sistem, diğer sunucular tarafındanda kullanılacak olan yepyeni bir sistemdir.
   Sizlere daha önce herhangi bir özel silkroad sunucusunda ve hatta Silkroad’ın kendisinde bile görmediğiniz Player/Guild Score sistemimizi sunmaktan gurur duyuyoruz.


   Uzun bir rekabet modunda olacak olan bu yeni oyun içi sistem sayesinde, bu destansı sistem size şimdiye kadar ki en coşkulu yolculuk için yol gösterecek ki ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz ama daha sonradan bunun gibi birşeye ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız. Bu sistemin en iyi şeylerinden biri, aynı zamanda hem skor hem de şansa bağlı olması, tam olarak demek istediğim; hem şansınızla SoX düşürebileceksiniz hemde npcden SoX [Puan Sistemi] alabileceksiniz. Yaklaşan detayları okurken daha fazla bilgi sahibi olacaksınız.
   Player Score Sitem
   Adındanda anlaşılacağı üzere, kesinlikle oyuncuların kendi çabalarına dayalı olacak. Bunun amacı, zamanını, oyun içi zekasını ve oyuncuların arasındaki rekabetçi ruhu arttıran oyuncuyu onurlandırmaktır. Oyun içerisinde 2 çeşite Player Score olacak:


   Weekly player score, Her hafta yenilenir.
   Monthly player score, Her ayın sonunda yenilenir
   SoA iteminizi MOON iteme dönüştürebileceğiniz Kristalleri ve Elementleri elde etme şansınızın olacağı 3 çeşit ödülde orada olacak yada Rank Buff’ıda elde edebileceksiniz. Bunlara kendi bölümlerinde değineceğiz.


   İlk Ödül; Haftalık Oyuncu Chest’i:

   Kristaller ve Elementler gibi ihtiyacınız olabilecek değerli hediyeleri kazanma şansınız olabilir. Daha öncede belirttiğimiz gibi Kristaller ve Elemenler ile SoA iteminizi MOON iteme çevirebilirsiniz.
   Her haftanın sonunda alabileceğiniz 5 adet Haftalık Oyuncu Chest’i bulunuyor ve aldığınız her yüksek seviye chestte değerli eşyalar kazanma şansınızda artacak.   İkinci Ödül; Aylık Oyuncu Chest’i:

   Haftalık olanla ile aynı mantığa sahip, 5 chest, aynı ödüller. Ama hey ayın sonunda olacak. Daha yüksek şanslarla. Aldığınız her yüksek seviye chestte değerli eşyalar kazanma şansınızda Kristal ve Element kazanma şansınızla birlikte artacak.   Üçüncü Ödül; Aylık Player Score rankı:
   Bu rankın amacı, oyundaki aktif olan herkesi takdir etmek ve oyuncular arasında rekabetçi bir ruh kazandırmaktır. Oyuncular arasında oyunda kendi sıralamanızın olması ve adanmışlığınıza göre özel bir oyuncu olmanız güzel bir şey.


   Yeni rank ödülleri olarak, 5 ayrı aylık oyuncu rank ödülü olacak:

   Bronze Rank
   600 Score alır almaz %1 premium buffı verir.   Silver Rank
   1200 Score alır almaz %2 premium buffı verir.   Gold Rank
   1800 Score alır almaz %3 premium buffı verir.   Platinum Rank
   2400 Score alır almaz %4 premium buffı verir.   Diamond Rank
   3000 Score alır almaz %5 premium buffı verir.
   Player score nasıl elde edilir ?
   Daha öncede dediğimiz gibi, iki çeşit player score olacak. [Aylık ve Haftalık]
   Ama ikisi içinde elde etme yöntemleri aynı olacak, aşağıdaki yöntemlerle elde edebilirsiniz:


   Job
   Uniqueleri kesmek [Job Uniqueleri - Death Bone dahil değil] ve tabiki her uniquenin kendine özel puanı olacak
   Survival arena’daki öldürmeler
   Job’daki öldürmeler
   Kale Savaşındaki öldürmeler
   Alchemy yoluyla;
   +10 item basmak size 50 puan verecek
   +10dan +11e denerken başarısız olursanız 100 puan verecek
   +11 item basmak size 100 puan verecek
   +11dan +12e denerken başarısız olursanız 150 puan verecek
   +12 item basmak size 150 puan verecek
   Aylık ve Haftalık player score’unuzu nasıl bileceksiniz ?
   Her ışınlandığınızda güncellenecek küçük bir skor tablosu mevcut.

   Guild Score Sistemi
   Genellikle sunucuların çoğunda SoX itemi elde etmek solo çalışmalara ve solo çabalara bağlı. Reality’de takım çalışmasına daha çok odaklandık çünkü en eğlenceli oynayış tarzının her zaman takım çalışması olduğunu biliyoruz ve takım çalışması ile guild oyuncuları arasındaki bağlar dahada güçlenir. Guild Score sadece MOON item elde edebileceğiniz bir yolculuk değil , MOON itemi almayı da hızlandıran tamamlayıcı bir süreçtir. Buradaki en eğlenceli bölüm, Guild Score aracılığıyla, değerli olan belirli amaçlara sahip yeni aktiviteler olacak olmasıdır. Bu sistemi oluşturmak için çok fazla düşündük. Küçük ve büyük guildler hakkında düşünceli davranmak için elimizden gelenin en iyisini yaptık. 2 çeşit Guild Score olacak ve aşağıdaki gibidirler: Weekly Guild Score: Her hafta yenilenir
   Monthly Guild Score: Her ay yenilenir


   Ve elbette, her bir Guild Score için, her Guild Score yenilenme zamanında verilen farklı değerli ödüller olacaktır. Ödüller aşağıdaki gibidir:


   İlk Ödül; Haftalık Guild Chest’i:

   Kristaller ve Elementler gibi ihtiyacınız olabilecek değerli hediyeleri kazanma şansınız olabilir. Daha öncede belirttiğimiz gibi Kristaller ve Elemenler ile SoA iteminizi MOON iteme çevirebilirsiniz.
   Her haftanın sonunda alabileceğiniz 5 adet Haftalık Oyuncu Chest’i bulunuyor ve aldığınız her yüksek seviye chestte değerli eşyalar kazanma şansınızda artacak.

   İkinci Ödül; Aylık Guild Chesti:

   Haftalık olanla ile aynı mantığa sahip, 5 chest, aynı ödüller. Ama hey ayın sonunda olacak. Daha yüksek şanslarla. Aldığınız her yüksek seviye chestte değerli eşyalar kazanma şansınızda Kristal ve Element kazanma şansınızla birlikte artacak.   Guild Score nasıl elde edilir ?:
   Söylediğimiz gibi, 2 çeşit guild score olacak. [Aylık ve Haftalık]
   Ama ikisi içinde elde etme yöntemleri aynı olacak, aşağıdaki yöntemlerle elde edebilirsiniz:
   Jobbing
   Job Uniqueleri ve Death Bone
   Guild Savaşı (Daha fazla bilgi, kendi bölümünde verilecek)
   Guild Görevi (Daha fazla bilgi, kendi bölümünde verilecek)
   Kale Savaşı Öldürmeleri


   Aylık ve Haftalık Guild Score’unu nasıl bileceksiniz :
   Her ışınlandığınızda güncellenecek küçük bir skor tablosu mevcut.


   Guild üyelerinin Haftalık ve Aylık Guild Score’larını nasıl bileceksiniz ? ::
   Websitesinde bulunan “Guild Management” bölümünden kontrol edebileceksiniz.
   Guild Görevi / Guild Savaşı:
   Bize göre, Guild kavramı, diğer sunuculardaki gibi sadece haftalık etkinliklerden ibaret değil.


   Eskimiş olan bu konsepti değiştirmeye ve guild içindeki bağlılığınızı, aynı zamanda da birbirimizle olan coşku ve işbirliğini artırmaya karar verdik ve bu yüzden size Guild Görevi ve Guild Savaş Sistemini sunuyoruz.


   Guild Görevinin ilk çeşidi
   Her guildin sadece günde 1 kere katılmasına izin verilir. Bu, günlük olarak mevcut olan bir etkinlik veya bir görevle ilgilidir. Sadece Guild masterı kayıt yapabilir.


   Diğer oyuncular tarafından kesintiye uğramadan başka bir yere ışınlanacaksınız, böylece görevin tadını daha eğlenceli bir şekilde çıkaracaksınız ve takım çalışması fikrini düşündüğümüz için, Uniquelerin HP ve DMG'sini arttırdık bu yüzden tek kazanma şansınız takım çalışmasıdır.
   Yapmanız gereken tek şey, 30 Guild Görev eşyası toplamak ki bunlarda “Unique Souls” adı ile Uniqueler ölür ölmez düşüyor. 30 tane souls topladığınızda, Strong Unique çıkacak ve mümkün olan en kısa öldürmelisiniz şayet Guild Görev süresi sadece 15 dakikadır. (30 Unique Souls toplama ve son Unique dahil). Aksi takdirde görevi kaybedeceksiniz. Size zamanın geçtiğini hatırlatsın diye her 5 dakikada sizi uyarması için alarmda ekledik. Ödül 100 Guild Score.
   Guild Master’ı olarak günlük guild görevi nasıl başlatılır? :
   Downhang’ta Guild Görevi Dungeonına ışınlanabileceğiniz bir ışınlanma var. Guild masterı, guild üyelerini oraya ışınlayabilmesi için önce kendisi ışınlanmalıdır.
   Guild Görevinin ikinci çeşidi
   Tam anlamıyla, bu görev çılgınlık görevi olacak. Küçük bir günlük Kale Savaşı gibi. Guildinizin mümkün olduğu kadar çok Unique öldürme görevine sahip olduğunu ve aynı alanda aynı görevi yapmaya çalışan birçok düşman olduğunu ve her ikinizin de Epik güçlerinizle bu alanda birbirinizi öldürmenize izin verildiğini hayal edin! Kulağa eğlenceli geliyor, değil mi ?!


   Görev Detayları:
   Guildiniz Unique öldürmede 1 numaralı guild olmalıdır.


   Görev Ödülü:
   Günlük sadece bir Guild bu ödülü alabilecek ve ödül 200 puan olacak.
   Not: Bu görevi haftada 3 kereden fazla yapamazsınız, neden mi? Bencil olmayın ve düşmanlarınızında en azından haftada 1 kere bu görevi bitirmelerine izin verin.

   Guild Savaşı Sistemi:
   Elbette hepimiz, genel olarak Silkroaddaki guild savaşını özlüyoruz ve geri dönüp yeniden yarışabilmeyi ve birbirimize eski zamanlardaki gibi meydan okuyabilmeyi diliyoruz.
   Reality’de, geri dönmek ve diğer guildlere meydan okumak ve eski zamanlardaki gibi büyük guildsavaşları yaratmak için cazip bir sebep olacak. Guildin, guild savaşlarına katılarak ve diğer guildlere meydan okuyarak guild score alabilir, ve yendiğiniz her guild savaşında 400 guild score kazanacaksın ki buda sizi guild savaşları için motive edecek. Çünkü guild savaşları değerli, eğlenceli ve harcadığınız vakit ve çabaya değer olacak.
   .


   Guild Savaşı nasıl başlatılır? ((Yalnızca guild masterı başlatabilir))
   Klavyenizde “U” ya basın..
   1)"Guild Rel"e girin
   2)Sonrasında "Hostility"
   3)Sonrasında "Request to start war"


   4)Savaşmak istediğiniz guildin adını ve savaş zamanını yazın.
   Savaşı başlatabilmek için gereken score: 400 Guild Score
   Kazanan guild 400 Guild Score elde edecek
   Kaybeden guild 400 Guild Score kaybedecek
   Normal Job Temple’den sıkıldınız mı? Reality Reborn’da farklı görevlerle yeni bir amaç için, yeni bir şeye hazır olun. %100 farklı değil ama en azından Silkroad’a farklı bir tat veriyor. Yeni job temple yeni bir konsepte sahip ki buda size güçlü birşeyleri tecrübe ettirecek! Görevlerden oluşuyor, ancak yeni Power Master ile ne kadar güçlü hissedeceğinizi hayal edin. Bir dakika, Power Master mı dedim ? Eminim, dedim! Bu temple için özel bir mastery tapabiliriz, ama bu bedava olmayacak, çok fazla çalışmanız gerekecek. Bunun yanında asıl göreviniz “Strong Mob”lardan Chestler gibi değerleri ödülleri elde etmek olacak ki bu chestlerin her birinden elementler, kristaller ve diğer değerli ödülleri kazanabilirsiniz! Bu yüzden, gücü tecrübe etmeye hazır olun !   Challenge Sistemi
   Sunucuların çoğunda boş zamanlarımızı PvP yaparak geçiriyoruz. Bu yüzden, biliyoruz ve eminizki oyunu eğlenceli hale getiren şeylerden birisi PvPdir. Coşku ve rekabeti arttırmak için Challenge Sistemini kurduk ki bu sistemde diğer oyunculara meydan okuyarak Challenge Chest kazanabilirsiniz. Eğer meydan okuduğunuz oyuncu meydan okumanızı kabul ettiyse, otomatik olarak sizi ve meydan okuduğunuz oyuncuyu özel bir alana yönlendirilecek. 3 tur olacak ve karşılaşmayı kazanmak için 3 turun 2sini kazanmanız gerekecek. Aynı zamanda, zaman sınırıda olacak. Eğer 3 tur bitmezse ve zaman tükenirse en çok turu kazanan kişi karşılaşmayı kazanmış olacak.
   Ödüller

   Kazandığınız her tur 1 adet “Cup” kazanacaksınız ki buda size Challange Chest almanızda yardımcı olacak.*
   (kendi bölümünde daha çok bahsedeceğiz).


   Kaybettiğiniz her turda ise 20 player score kaybedeceksiniz.


   [B]Herhangi bir oyuncuya nasıl meydan okunur ?B]
   Bu sistemi kullanma ayrıcalığına sahip olmak için en az 20 player score’a sahip olmanız gerekiyor.
   Challenge Sistemi'ne katılmak için Action penceresinden (A) Challenge ikonuna tıklamak zorundasınız. Bunu yaptıktan sonra sistemde sıraya girmiş olursunuz. Unutmayın, bu sistem eşleştirmeleri sizin item puanınıza göre yapar. Bu nedenle, item puanınıza göre eşit ya da yakın bir oyuncu ile eşleştirileceksiniz, böylece sona ikiniz kalmadığınız sürece sizden daha güçlü biriyle karşılaşmayacaksınız.
   Karşılaşmayı Seyretme
   Eğer arkadaşınız birisiyle kapışacaksa ve siz de kapışmayı izlemek ve ona destek olmak istiyorsanız, karşılaşmayı dışardan ve hiçbir şeye karışmadan seyredebilirsiniz. Bunu yapmak için Donwhang South kapısının oradaki özel bir ışınlanma yerinden ışınlanabilirsiniz.
   Challenger Chestleri
   Bu chestler değerli ödülleri kazanmanıza yardımcı olacak ve size kristal/element elde etme şansı sağlayacak ki bunlarda SoA silahınızı, MOON silaha dönüştürmenizde kullanacağınız eşyalar. 3 farklı çeşit Challenger Chest olacak. Bunlar aşağıdaki gibidir:
   Challenger Chest Lv1

   3 gün bekleme süresi olacak ve size değerli eşyaların yanı sıra kristal/element elde etme şansı sağlayacak ki bunlarda SoA silahınızı, MOON silaha dönüştürmenizde kullanacağınız eşyalar. Downhangdaki the Challenge Manager NPC’sinden 25 cup karşılığında alabileceksiniz.
   Challenger Chest Lv2

   7 gün bekleme süresi olacak ve daha fazla şans ile size değerli eşyaların yanı sıra kristal/element elde etme şansı sağlayacak ki bunlarda SoA silahınızı, MOON silaha dönüştürmenizde kullanacağınız eşyalar. Downhangdaki the Challenge Manager NPC’sinden 50 cup karşılığında alabileceksiniz.
   Challenger Chest Lv3

   7 gün bekleme süresi olacak ve daha fazla şans ile(Lv2 Chestten) size değerli eşyaların yanı sıra kristal/element elde etme şansı sağlayacak ki bunlarda SoA silahınızı, MOON silaha dönüştürmenizde kullanacağınız eşyalar. Downhangdaki the Challenge Manager NPC’sinden 75 cup karşılığında alabileceksiniz.
   Job Clash Eventi


   JOB CLASH EVENTİ Reality’deki yeni ve eğlenceli etkinliklerden bir tanesidir ki arkadaşlarınızla birlikte katılmaya da bayılacaksınız, ayrıca size de fayda sağlayacak. Bu eventi yaptık çünkü oyuncular için job’un gerçek değerini ve onu ne kadar sevdiklerini biliyoruz. Bu yüzden eğlenebileceğiniz ve zamanınızın tadını çıkarabileceğiniz özel alanlar ekledik. Bu event için çok iyi hazırlanmış olmanız gerekiyor ki takımınıza yardımcı olabilesiniz. Çünkü bu event takım oyunu üzerine kurulu ve takımınızın desteği olmadan yada herhangi birinin desteği olmadan kazanamazsınız.   Job Clash Eventi nedir?


   JOB CLASH EVENTI günde iki kez yapılan bir eventtir. Hunterların ve traderların, thieflere karşı yaptığı destansı bir savaştır, oyuncuların sayısı dengelidir ve kazanırsanız Reality Points alırsınız.


   Event 200 oyuncudan oluşacak, her takımda 100 oyuncu olacak, katılım için kayıt olmanız gerekecek, rastgele değil, bu yüzden eventa katılmak için diğer oyunculardan önce kayıt olduğunuzdan emin olun. Event süresi 30 dakikadır.


   Her takım için 9 özel unique mevcut, kendi 9 uniquenizi korumanız ve karşı takımın 9 uniquesini kesmeniz gerekmektedir.


   Eğer karşı takımın 9 uniquesini keserseniz, takımınız maçı kazanır, yada 30 dakika sonunda herhan bir takım 9 uniqueyi kesememiş olursa, en çok unique kesen takım kazanır.


   Maç sırasında, takımlar arasındaki sonuçları gösteren ve maçı daha heyecanlı kılan, öldüğünden daha fazla oyuncu öldüren, en iyi savaşçıların sonuçlarını gösteren globaller gönderilecek.
   GÜÇLENDİRMELER


   Sadece bu evente bulunan kutuları keserek, onlardan düşen coinler ile etkinlik süresince kendinizi güçlendirebilirsiniz. Bu coinler ile, event alanında bulunan NPC'den sınırlı bir süre için güçlerinizi artırabilecek eşyalar satın alabilirsiniz.


   Power UPS NPC’sinden aynı zamanda “Shadow” isimli öğeyide satın alabilirsiniz. Bir “Shadow” düşmanlarınıza sizin kullandığınız yeteneklerle saldırabilir. Tüm yapmanız gereken, düşmanınızı tıklayıp envanterinizde bulunan “Shadow”a sağ tık yapmak.


   Bu yöntemler sadece bu eventta kullanılabilir. Event bittikten sonra başka bir yerde kullanılamaz.


   Ödüller


   Kazanan takım 7 RP alır
   Kaybeden takım 2 RP kaybeder
   Beraberlik durumunda iki takımda 3 RP alır


   En iyi 3 oyuncu herkese duyurulacak ve başka ödüllerde elde edecek.


   Birinci oyuncu: 3 Cup
   İkinci oyuncu: 2 Cup
   Üçüncü oyuncu: 1 Cup
   *Aynı kişiyi en fazla 3 kere kesebilirsiniz*

   Her sunucuda gördüğünüz normal ve olağan dışı unique eventlerinden sıkıldınız mı?
   Reality’de, bu eventi tamamıyla değiştirdik. Bu şekilde bu event eskisinden daha eğlenceli şekilde çalışıyor. En güçlü party’e değilde, en güçlü takıma dayanıyor. Her takım otomatik olarak oluşturuluyor ve 48 kişiden oluşuyor. Reality’de tamamıyla farklı olan bu eventi, eminiz ki STR charlarda dahil herkes bekliyor olacak.
   Unique Crew eventi nedir?


   Basitçe söylemek gerekirse party’e değilde takım oyununa dayalı, geliştirilmiş bir Unique Eventi.


   Eventte 4 takım olacak. Bir takım maksimum 48 kişi olacak ve takımların oyuncu sayıları dengelenecek.*


   Event başladıktan sonra her takım farklı renkte olmak koşuluyla peçe takacak. Örneğin, İlk takım kırmızı peçe ve kırmızı kıyafet giyecek. İkinci takım mavi peçe ve mavi kıyafet giyecek ve böyle devam ediyor. Lütfen bunu not alın, katılımcılar kendi takımındakileri öldüremeyecekler, sadece karşı takımdaki katılımcıları öldürebilecekler.*


   Göreviniz en çok uniqueyi kesmek, uniqueler rastgele olarak atılacak öncelikle onları bulmak zorundasınız. Ayrıca peçe takıyor olacaksınız, bu yüzden eğer uniquelere az hasar veriyorsanız, diğer oyuncuları öldürerekte takımınıza deste olabilirsiniz.


   Öldürdüğünü her unique için, takımınız sanal puan kazanacak (Takımlar ne kadar puanları olduklarını göremeyecekler). Her uniquenin verdiği puanı isminin yanında göreceksiniz, örneğin; Tiger Girl(Event-3P); 3P Tiger Girl’ün kesen takıma verdiği puan miktarıdır. Event boyunca ne kadar yüksek puan alırsanız, takımınızda o kadar yüksek bir yer elde eder. Sonunda, en çok puan kazanan takım eventi kazanır.


   Event 2 adet büyük uniqueyi kestiğinizde biter, Jupiter ve Yuno. Diğer bütün uniqueleri öldürdüğünüzde ortaya çıkarlar.


   Ödüller


   En çok puan kazanan takım anons edilir ve takımdaki herkese 7 Reality Point verilir.


   En çok adam öldüren 3 kişide ayrıca anons edilir ve cup ile ödüllendirilir.
   Güçlü hissetmek ister misin? Sizlere herkesin kendisini gerçekten güçlü hissedebilmesi için yeni ve dengeli bir mastery sistem sunuyoruz ve bunu gerçekten herkes için dengeli yaptığımızdan gram şüphe duymayın.
   Powers mastery'nin 2 türü ve 2 skilli vardır. Bunlar:


   Takım Güçleri:
   Takım oyununa önem verdiğimiz için bunu ekledik. Bunu elde edebilmeniz biraz zor fakat elde ettiğiniz zaman 33 Liraya protein tozu alıp içmiş gibi güçlü olacaksınız. Unutmayın, yaptığınız şeyden keyif almayı ve bununla serverı tamamen ablukaya almayı düşünmemelisiniz. Bu tamamiyle ek bir skilldir ve oynadığınız oyunu dengeli hale getirmenin başka bir yoludur.Sadece, takımınızı özel kıldığınız zaman oynadığınız oyunun nasıl bir şeye dönüşeceğini hayal edin.*


   Takım Bufflarının Amacı Nedir?
   Bu bufflarla partideki üyelere bazı bufflar verebilirsiniz. ( 5 STR or 5 INT or 5% phy def or 5% magical def or 5% attack rate or 5% parry rate ) Çok fazla bir şey yok fakat pek çok durumda çok defa işinize yarayacak.


   Not: Parti üyelerinizden en fazla 2 kişiye buff basabilirsiniz.


   Epik Güçler:
   Bu skill bambaşka bir şeydir çünkü bunu oyunun her yerinde kullanamazsınız. Bu skilli sadece yeni Job Temple ve Guild görevi alanında kullanabilirsiniz. Eğer hoşunuza giderse bu skilli Survival Arena ve diğer çeşitli yerlere de ekleyebiliriz fakat oyunun ana metası olan yerlere ekleyebilmemiz mümkün değil. Bu beceriler size Jop Temple'deki düşmanlarınızla çatışma ve eğlenme fırsatı sunuyor. Bu beceriler STR ya da INT olmanıza bakmaksızın silahınıza ek olarak dengeli bir biçimde eklenecektir. Extra skill meraklıları için mükemmel bir eklenti olan bu özelliği elde etmek hiç de kolay olmayacak. Fakat elde ettiğinizde buna değer olduğunu anlayacaksınız.
   Baghdad Dungeon
   Basitçe anlatmak gerekirse, farklı şekilde biçimlendirilmiş olan Baghdad şehrine ışınlanacaksınız. Daha sonra canavarları keseceksiniz, kapıları açacaksınız boss konumundaki canavarı kesip fazlaca ganimet elde edeceksiniz.
   Baggdad Dungeon'unda 3 tane unique vardır. Bunlar:
   Harrison
   Launatune
   Khulood
   Not: Bu uniquelerden Afrodit Kalkanı için gereken kartlar düşer


   Parti Üyesini Banlama Çözümü
   Sade Reality Reborn'a özel olan, dungeon içerisinde parti üyelerinizi banlama konusunda bir sistem oluşturduk. Böylece parti masteri olan kişi yerden düşenlerin hepsini almak için partidekileri atması konusunu önleyebilmek için partiden atma durumunda diğer parti üyelerinin de onayını gerektirecek bir sistem geliştirdik. Yani diğer parti üyelerinin onayı olmadan parti masteri herhangi bir parti üyesini partiden atamayacak. Böylece AFK olan ya da parti içerisinde salak saçma hareket edenleri parti kararı ile banlayabileceksiniz. (Tıpkı CS:GO takımdan kickleme sistemi gibi)

   Job yaparken yeni ve güzel şeyler görmek ister misiniz? ? Ya da rakiplerinizi ezerken seksi görünmek ister misiniz? Panda kıyafeti bunun cevabı niteliğinde! Bu kıyafet Reality Reborn'un en yeni eklentisi! Bu kıyafeti normal Job NPC'sinden diğer job kıyafetleriyle aynı şekilde ve aynı özelliklere sahip olarak satın alabilirsiniz . Job stilinizi daha iyi yapmak sizin elinizde.
   Survival Arena System.
   Çoğunuz Survival Arena eventinin ne olduğunu biliyorsunuzdur. Fakat bilmediğiniz nokta bizimkinin profesyonel bir şekilde değiştirilip iyileştirildiği. Getirdiğimiz yeniliklerden bahsetmeden önce eventin amacı ve ödülleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.
   Survival Arena silkroadın en eğlenceli eventlerinden biri, Realityde biz bunu daha da iyi bir hale getirdik. Amacımız sıkıcılıktan tamamen kurtulmak. Bu eventte hile yapmadığınız sürece her şey serbest. Aslında bu pek fark etmez, zaten hile yapmanız mümkün değil. Büyük bir kalabalıkla karşılaşacağınızdan istediğiniz tüm scrolları event esnasında kullanabilirsiniz. Yalnız olacaksınız ve en iyisi olduğunuzu kanıtlamanız lazım.
   Kestiğiniz her adam başına 1 general point alacaksınız. Bunun dışında, eğer event bitiminde en çok adam kesen ilk 3’te iseniz bonus general point alacaksınız.


   Event Vakti : Daha sonra ilan edilecek.
   Gereklilikler :
   - 100 level.
   - Alana teleport olmak.
   - Sarı peçe takmak.


   R . A . S
   Şimdi de realitydeki survival arenayı bu kadar özel kılan yeniliklerden bahsedelim. Her zaman silkroad camiasının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduğumuzdan ve insanların canını sıkan sorunlara en iyi çözümleri getirmek istediğimizden, Reality Anti-Cheat System(Hile karşıtı) anlamına gelen RAS’i oluşturduk. Bu sistemi özel yapan detaylar şu şekilde:
   - 60 saniye için sarı peçeyi giymek zorundasınız, aksi halde event alanından dışarı atılırsınız.
   - Başka renkte bir peçe takarsanız event alanından dışarı atılırsınız.
   - Eğer 60 saniye içinde bir kişiyi birden fazla kez keserseniz bunların sadece biri sayılacak.
   - Aynı kişiyi event boyunca en fazla beş kez kesebilirsiniz.
   - Event süresince party oluşturamaz veya partye katılamazsınız.
   Battle Arena.
   En düşük level: 100
   Pc limit: 1
   Anti AFK sistemi: Mevcut.
   Kalanı zaten bildiğiniz gibi.


   CTF.
   En düşük level: 100
   Pc limit: 1
   Anti AFK sistemi: Mevcut.
   CTF artık bencil oyun anlayışı saçmalığından çok uzak, takım oyunu çok önemli. Kazanan takımdaki tüm oyuncular güzel bir ödülün sahibi olacaklar. Kestiğiniz adam sayısına göre de iyi bir ödül alsanız da, bu ödül kazanan takımın oyuncularının aldığı ödül kadar dişe dokunur değil.


   Automatic Trivia.
   Kısa süreli aralıklarla rastgele sorular sorulacak. Eğer cevabı biliyorsanız Trivia Botuna pm atıp ödülünüzü kazanabilirsiniz.
   Silk ödülü : Her round 10 silk.


   Automatic Hide & Seek.
   H&S herkesin bildiği bir event ve saklanma alanları birçok insan tarafından ezberlenmiş durumda. Ama merak etmeyin, her şehirde 200 adet saklanma noktası belirledik. Yani eskisi kadar kolay olmayacak.
   Silk ödülü : Her round 20 silk
   Automatic Search & Destroy.
   40 levellik bir White Knight rastgele bir yerde spawnlanacak. Eğer White knighti kesmeye başarırsanız silkle ödüllendirileceksiniz.
   Silk ödülü : Her round 20 silk.


   Automatic Last Man Standing Event.
   Silkroad private serverlarında oynayan insanların en çok sevdiği eventlardan biri. Peki nasıl çalışıyor?
   Event başlamadan 10 dakika önce anons yapılacak ve kayıt olmak için 5 dakika süreniz olacak.
   LMS nickli event bot charına "Reg" yazarak kayıt yapabilirsiniz. Kaydınızın başarıyla tamamlandığına dair bir mesaj alacaksınız. Job modundayken kayıt yapmanız mümkün değildir.
   Event alanına ışınlandığınızda PK modunda olacaksınız ve sona kalan kişi eventi kazanacak.
   LMS silk ödülü : 100 Silk


   Automatic Defeat Mr_Eliminator .
   Mr_Eliminator jangan southta spawnlanacak ve onu öldürmeniz gerekmekte.
   Unutmayın ki eventin kazanını son vuruşu atan kişi olacak, o yüzden herkes katılabilir ve kazanma şansına sahip.
   Ayrıca oyuncular zamanla güçleneceğinden her seferinde zorluk bir kademe artacak.
   Silk ödülü : 50 Silk


   Silkroad tarihinin en gelişmiş sitesi
   Oyunun kendisini bitirip duracağımızı mı sandınız? Tabii ki hayır. Web geliştiricimiz Crayon website üzerinde çok güzel bir çalışma yürüttü ve eski özelliklerin yanında güzel ve yeni olan birçok özellik ekledi. Bu özelliklerden bazıları:


   Hot offers:
   Her gün item malldaki belli bir item indirime girecek.


   Web stall:
   Artık itemlarınızı sitedeki stallınıza ekleyebilirsiniz. Bu şekilde diğer oyuncular oyunda olmadıkları takdirde bile stallınızı ziyaret edebilecekler. Çok iyi değil mi?


   Guild Management Panel:
   Bu özellik guild masterlarının işine çok yarayacak. Henüz tam olarak bitmiş değil ama merak etmeyin çok yakın zamanda sitedeki yerini alacak. Bu özellik guild masterının guildindeki oyuncuların setini, silahını, item puanını ve guild katkısını görmesini sağlayacak. Bu bir tablo olarak sunulacak bu şekilde kolayca anlaşılır olacak. Guild masterları oyuna yeteri kadar asılmayan oyuncularını bu şekilde kolayca görebilecek.


   Title management:
   Title’ınızı sitede üzerinden rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Eğer çok üşengeçseniz yatakta yatarken title değiştirmek mümkün yani. :P


   Website renk değişikliği:
   Dilerseniz website rengini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.


   Yeni Reality Reborn Rank Sistemi:
   Sitemizi yeni eventlerin getirdiği yeni rankları içerecek şekilde ayarladık.


     Spoiler    Bu topluluğun bir parçası olmaktan çok mutluyuz. Tek başımıza çok az şey yapabiliriz ama birlik olunca yapabileceklerimizin sınırı yok. Aile her zaman kan bağı demek değildir. Birlikteliğimiz bir aile olduğumuzu gösterir! Birlik güçtür. Takım çalışması ve iş bölümü olan yerde harika şeyler başarılır. Engeller tabii ki olacak, bizden şüphe duyanlar da olacaktır. Ama destek ve çalışkanlık olduktan sonra hiçbir sınır tanımayız. Sizlere de tüm destekleriniz için ayrıca teşekkür etmek istiyoruz. Biliyoruz ve inanıyoruz ki her zaman desteğinizi alacağız ve size Reality takımı olarak söz veriyoruz ki elimizden gelenin fazlasını yaparak herkesi memnun edeceğiz.
   Eğer serverı desteklemek istiyorsanız imzalarımızdan birini kullanabilirsiniz. Buna karşılık server açıldığında 50 silk ödülünüzü alabilirsiniz. Bunun dışında 5 rastgele oyuncuya server açılış günü 1000’er silk verilecek, aynı şekilde serverın 10. Gününde de 5 oyuncuya aynı miktarda silk dağıtılacak. Bu çekiliş canlı olarak yayınlanarak herkesin gözü önünde yapılacak. İmzayı ekledikten sonra nickinizi bu konu altında bir mesajda belirterek bu etkinliğe katılabilirsiniz.   [CENTER][URL=www.reality-reborn.com][IMG]http://i.epvpimg.com/R4rYaab.png[/IMG][/URL][B]
   [B]When Innovation meets Professionalism - Reality Reborn Hype 2k18[/B]
   [URL="www.reality-reborn.com"]Website[/URL]| [URL="www.facebook.com/reality.reborn"]Facebook[/URL] | [URL="https://discord.gg/hHjxETV"]Discord Server[/URL][/CENTER][/B]


     Spoiler 

   When Innovation meets Professionalism - Reality Reborn Hype 2k18
   Website| Facebook | Discord Server | Epvp Thread   Bu konu Reality Reborn’un son hali değildir. Herhangi bir zamanda değişiklikler yapılabilir. Konuya ileri tarihte eklenecek şeyler olacak. O yüzden gözünüz burada olursa iyi olur. Yapılan değişikliklerden ve diğer konular hakkında haber alabilmek için discord serverımıza kaydolmayı unutmayınız.  2. #2
   Father - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   10 Eylül 2018
   Şehir 
   Aydın
   Konular 
   6
   Mesajlar 
   13
   Beğenme 
   9
   Beğenilme 
   4
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Başarılar kardeşim

  Konu Bilgileri

  Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

  Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)  Giriş