• Advertising HERE
 • Buraya REKLAM Verebilirsiniz
 • Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu
  1. #1
   Spy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   24 Mayıs 2011
   Şehir 
   localhost
   Konular 
   524
   Mesajlar 
   13,304
   Beğenme 
   795
   Beğenilme 
   597
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    


   Sizlere yeni sunucumuz SpySro hakkında bilgi vermeye başlamadan önce, kendimiz hakkında bilgi vermek istiyoruz. Okumakta olduğunuz konu, yepyeni bir başlangıcın ilk satırları olmakla beraber çok detaylı şekilde hazırlanan bir tanıtım konusudur. Lütfen tanıtım konusunda yer alan bütün yazıları dikkatlice okuyunuz ve eğer anlamadığınız herhangi bir nokta veya eksik anlatılan bir bölüm görürseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.


   "

   Çok yakında.   Bildiğiniz üzere eski JoySRO [GM] kadrosu olarak SpySRO platformunu kurmaya karar vermiştik. SpySRO platformu ilk olarak Rome(100CAP) sunucumuz ile sizler ile birlikte olmuştur. Daha sonra yoğun üstek üzerine başladığımız bu yola Hera(120CAP) sunucumuz ile devam etmek istiyoruz. Rome(100CAP) sunucumuz ile gayet güzel bir çizgi tutturmuş olmamız ile birlikte kendimizi yeterince kanıtladığımızı düşünüyoruz. SpySRO macerası Hera(120CAP) sunucumuz ile devam etmektedir.   Oyun içerisinde oluşan rekabetin ve çekişmenin daha adil bir şekilde devam etmesi adına bazı noktalarda haksızlık oluşabileceğini düşündüğümüz alanlarda kısıtlamalar yapmaya karar verdik. Çoğunuzun tahmin ettiği üzere bu kısıtlamalar "PC - İP" limitleri için geçerli olacaktır. Ayrıca SpySRO "HERA" sunucumuzda "Delirius" isimli stat ve skill basma özelliği engellenmiştir.


   Forum adresimiz www.joymax.org olarak kalacaktır ve hiç bir şekilde değişmeyecektir.

   SpySRO yönetim ekibi aşağıdaki gibi olacaktır tüm yönetim ekibimize forum, forum(özel mesaj), facebook ve https://discord.gg/BwbbJDm adresinden ulaşabileceksiniz. Sizlere en iyi şekilde hizmet vermek istiyoruz ve bu sebepten dolayı destek hatlarımız 7/24 açık ve hizmetinizde olacaktır.

   SpySRO "HERA sunucumuz için genel server bilgileri aşağıda ki gibidir.   Başlangıç eşyaları aşağıda belirtilen şekildedir. Şunu da belirtmek isteriz ki, başlangıç esnasında verilen toplayıcı pet kalıcı olmak ile beraber 3 günlük süresi bittiğinde, item-mall üzerinden "Clock Of Reincarnation" adlı itemi alıp pet sürenizi 4 hafta daha uzatabilirsiniz ve problemsiz bir şekilde başlangıçta verilen peti kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat bu peti kullanmak tamamen opsiyonel bir seçim olmakla beraber dilerseniz karakterinize farklı toplayıcı petlerde alabilirsiniz. Unutmayınız ki bazı kargaşaları önlemek adına başlangıç esnasında verilen toplayıcı petler takas edilemez ve satılamazdır.   "HERA" sunucumuzda geçerli olan stackler aşağıda belirtilen gibidir. Alışverişlerinizin ve envanter yönetiminizin daha kolay olması adına oyun içerisinde bulunan bazı stackleri yeniden ayarladık.


   Oyunumuz içerisinde biraz daha farklı bir hava ve grafik arayüzü oluşturmak adına tüm elixirlerin envanter harici grafiklerini değiştirdik. Bu yol ile sizlere biraz daha eğlenceli zaman sağlayabileceğimizi umuyoruz.   Bu sistem ile beraber çevrenizde bulunan diğer oyuncuların veya arkadaşlarınızın "AFK" konumda olup olmadıklarını artık kolay bir şekilde anlayabileceksiniz. Yeni "AFK Balon" sistemi, haraketsiz ve üzerinden herhangi bir işlem yapılmayan her karakter için bu sistemin aktive olma süresi 1 dakika olarak ayarlanmıştır. Yani 1 dakika boyunca bu işlemler yapılmaz ise karakterinizin üzerinde küçük bir simge belirecektir.
   Belkide silkroad online tarihinin en büyük ikonlarından biri olan "Pvp Cape" özelliğine "HERA" sunucumuzda yer vermek istiyoruz. Bu özelliği aktive etmek için > A > PvP Status Window adımlarını izlemeniz yeterli olacaktır.


   Oyun içerisinde sizleri bazı zorluklardan kurtarmak amacı ile npc itemleri değiştirdik. Artık npc itemler 1-9DG arası olmak üzere npcler üzerinden "Seal Of Star" olarak sizlerin hizmetinde olacaktır. Ayrıca bu itemleri biraz daha güçlendirerek ekstra özellik olarak +3 ve full blue şekilde npclere ekledik.

   Bu npc üzerinden oyun içerisinde kullanılmak için bir birinden farklı tüketilebilen eşyalara ulaşabilirsiniz. Ali baba npc Samarkand Teleport taşının önünde bulunmaktadır.   Oyun içerisinde huzuru ve dengeyi korumak adına bazı eşyalara ve sistemlere bekleme süresi eklenmiştir. Exchange > 30 saniye l Globall Chatting > 30 saniye l Reverse Return Scroll > 30 saniye olarak ayarlanmıştır.
   Oyun içerisinde guild-union dengesini sağlamak amacı ile, Guild Limit : 32 ve Union Limit : 3 olarak ayarlanmıştır.


   Bildiğiniz üzere silkroad oynayan tüm oyuncuların belki de en çok vakit harcadıkları nokta + basmaktır. Alchemy ile çok vakit harcayan oyuncularımıza hem kolaylık hem de kar sağlamak amacı ile geliştirilmiş olan 10x immortal packi F10 üzerinden elde edebilirsiniz.   Ali-Baba npc üzerinden satışa sunulacak olan Fanous 5 STR - 5 INT verecek ve toplamda 1 hafta boyunca etkisi devam edecektir.   +2800 HP ve MP potionlar ali baba npc üzerinden gold ile temin edilebilecektir. Her bir pot toplamda 1 saat etki süresine sahip olacaktır ve sadece 120 level karakter kullanabilecektir.   101-120(1*-4*) Dimension Hole taşları Ali-Baba npcsi üzerinden gold ile temin edilebilecektir.
   Oyunumuz içerisinde yapılan bütün alışverişlerin daha güvenli bir şekilde yürütülmesini istediğimiz için "Gold Bar" coinler bütün "Grocery(Yüzükçü)" npclerinden elde edilebilecektir. Unutmayın ki eğer "Gold Bar" alım ve satım işlemlerini npc üzerinden gerçekleştiriyorsanız bulunduğunuz bölgedeki kaleler bu alışverişlerden %5 vergi keser.

   Wanted sistemi sadece karakteriniz Hunter, Trader ve Thief suitlerini kullandığı sırada aktif olan bir sistemdir. Karakteriniz ile ölmeden 10-20-30-40-50 karakter öldürdüğünüzde sistem sizi otomatik olarak bir sonraki Hero Mode levelına yükseltecektir. Wanted sisteminde puan alabilmek için sizin ve karşı tarafta bulunan karakterin 120 level olması gerekmektedir. Aynı karakteri 24 saat içerisinde en fazla 3 defa öldürebilirsiniz, daha fazla öldürmeniz durumunda sistem size puan eklemeyecektir.   Herkesin bildiği üzere oyunun temel taşlarından biri olan "Unique" avı çoğu zaman elde edilen zevkten çok bir işkenceye dönüşmektedir. Bu konuda spawn sürelerine bağlı olan zorluğu azaltmak adına "Devil Shaitan ve Medusa" hariç bütün uniquelerin spawn süresi (1-2) saat arası olarak ayarlanmıştır.

   Uzun zamandır görmekte zorlandığınız bu "ISRO" tarzı özelliği oyunumuza entegre etmiş bulunmaktayız. İşleyişi çok basit olması ile beraber bir o kadarda estetiktir. Sistem, özel bir yaratığa hasar verme ile aktive olur ve geçen süre zarfında bu özel yaratık kime hasar veriyor/vermeye devam ediyorsa bu işaret o kişinin üzerinde belirir.   Oyun içerisinde bulunan dress listesi her "10" günde bir değişecektir.


   Fellow petleri Ali-baba npc üzerinden temin edebilirsiniz. Ayrıca daha sağlıklı bir oyun deneyimi için Fellow petlerde bulunan "Speed Bug" önlenmiştir.
   Oyun içerisinde bulunan "Job Temple" ile 11DG"Immortality veya Destruction" eşyalar için gerekli "Gold - Silver" coinleri elde edebilirsiniz. "Job Temple" içerisinde bulunan özel yaratıkların spawn saatlerine konunun devamında ulaşabilirsiniz.

   Hera(120CAP) sunucumuzda "Çin" ırkı için ufak düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemeler yeterli görülmediği taktirde yeni bir güncelleme ile tekrar ayarlanabilir. Unutmayınız ki, "Avrupa" ırkı olduğu için mükemmel dengeyi sağlamak pek mümkün değildir. Fakat tarafınızdan gelen geri bildirimlere göre bu durum mümkün olduğu kadar düzenlenecektir.

   "Çin" ırkında bulunan, Lightning, Fire ve Cold pasifleri her bir level için %10 arttırılmıştır.

   "Socket Stone" sistemi klasik sistem olarak ayarlanmıştır ve herhangi bir değişiklik yoktur. Holly Water Temple içerisinde bulunan özel yaratıklardan elde edeceğiniz "Iron ve Copper" coinler ile satın alınabilecektir.

   F10 üzerinden elde edilebilen tüm "Trade Pet" kullanılabilir eşyaların maksimum can değeri 750.000 olarak ayarlanmıştır. Maksimum can değerini sadece(120Lv.) olduğunuzda elde edebilirsiniz.

   11DG eşyalarınızı 12DG eşyalara dönüştürmek için ihtiyacınız olan eşya türüdür. Bu eşya "Mirror Dimension" içerisinde bulunan tüm yaratıklardan düşmektedir. Ayrıca "Awaken Stone" "Jupiter Temple" özel yaratıklarından %30 oran şans ile düşebilmektedir.

   Protector


   Weapon


   Accessory


   Shield


   Bildiğiniz üzere Seal Of Sun - Seal Of Moon - Seal Of Star(12DG) eşyaları elde edebilmek için bazı yolları takip etmeniz gerekmektedir. Farklı nadirlikteki eşyaları farklı yollar ile elde edebilirsiniz. Aşağıda belirtilen yolları izlerseniz bu işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelik ile 12DG eşyaları elde edebilmek için bazı özelliklere sahip olan 11DG eşyalara sahip olmanız gerekmektedir. 11DG eşyalar üzerinde istenilen şartları sağladığınız taktirde "Awaken Stone" yardımı ile 12DG eşya dönüşümünü yapabilirsiniz. Dönüşümü başarı ile gerçekleştirmek için "Envanterinizin 1. Slotuna" dönüştürmek istediğiniz eşyanızı koymanız gerekmektedir. Daha sonra eşya tipine göre(Weapon - Shield - Accessory - Protector) "Awaken Stone" eşyasına sağ tıklamanız yeterli olacaktır.

   Protector


   Weapon


   Accessory


   Shield


   Aşağıda bulunan dönüşümler tüm eşyalar için geçerlidir(Weapon - Protector - Accessory - Shield)

   11 Degree +7 > > 12 Degree +0 Seal Of Nova <Weapon>


   11 Degree Nova +7 > > 12 Degree +0 Seal Of Moon <Weapon>


   11 Degree Egypt +7 > > 12 Degree +0 Seal Of Sun < Weapon>   Oyun içerisinde bulunan şehir haritalarında "Spawn" olacak 4 farklı özel yaratık artık sizler ile olacaktır. "Jupiter - Yuno - The Earth - Babilion" Ayrıca bu özel yaratıklar "11" adet Reverse Return Scroll ve 1DG Lucky Powder içermektedir. Devilinize + basarken bu powderi kullanmanız daha kolay + basmanızı sağlayacaktır.


   "Jangan" şehrinde rastgele "Tiger Girl" spawn noktalarında spawn olacaktır. Spawn süresi ortalama 2 saat olarak ayarlanmıştır.

   "Donwhang" şehrinde rastgele "Uruchi" spawn noktalarında spawn olacaktır. Spawn süresi ortalama 2 saat olarak ayarlanmıştır.

   "Samarkand" şehrinde rastgele "Captain Ivy" spawn noktalarında spawn olacaktır. Spawn süresi ortalama 2 saat olarak ayarlanmıştır.


   "Constantinople" şehrinde rastgele "Cerberus" spawn noktalarında spawn olacaktır. Spawn süresi ortalama 2 saat olarak ayarlanmıştır.   Hera(120CAP) sunucumuzda yapılacak olan "Otomatik Etkinlikler" detayları, saatleri ve ödülleri ile sunucumuzun açılışından bir süre sonra duyurulacaktır. Bu konu hakkında bilgilendirme detaylı bir şekilde yapılacaktır.
  2. #2
   Hoslex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   05 Ocak 2013
   Şehir 
   İstanbul
   Konular 
   57
   Mesajlar 
   1,594
   Beğenme 
   293
   Beğenilme 
   234
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Herkese bol şans

  3. #3
   hmhuseyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   26 Ağustos 2017
   Şehir 
   kahramanmaraş
   Konular 
   5
   Mesajlar 
   16
   Beğenme 
   25
   Beğenilme 
   3
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Yarın beta süreci başlıyor mu ? Bide linkler bu gece gelir mi ?
   SON ÇOMAR BÜKÜCÜ

  4. #4
   Hoslex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   05 Ocak 2013
   Şehir 
   İstanbul
   Konular 
   57
   Mesajlar 
   1,594
   Beğenme 
   293
   Beğenilme 
   234
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Alıntı hmhuseyin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Yarın beta süreci başlıyor mu ? Bide linkler bu gece gelir mi ?
   Merhabalar,

   Beta evremiz yarın başlayacak, Sabaha karşı linkler verilecek yarın gün içerisinde de kayıtlarımız aktif olacaktır.

  5. #5
   OurLifeTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   27 Kasım 2015
   Şehir 
   Düzce
   Konular 
   22
   Mesajlar 
   437
   Beğenme 
   5
   Beğenilme 
   98
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Herşey iyi güzelde Ip limit ve Fortness war limit işi bozuyor bir düzenleme yapılamaz mı :S Ip Limit en azından 9 Savaş içinde 8 :S @Spy
   Her Günün Bir Yarını Her Yarının Bir Günü Vardır ...   Ne Garip Değil Mi ?


   Bir Gün Ölmek İçin,


   Hergün Yaşıyoruz ...

  6. #6
   Eolo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   12 Ocak 2012
   Şehir 
   Istanbul
   Konular 
   234
   Mesajlar 
   6,350
   Beğenme 
   0
   Beğenilme 
   540
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Linkler kısa süre içerisinde paylaşılacaktır ve bilgilendirme yapılacaktır.

  7. #7
   MrRaymo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   15 Ekim 2012
   Şehir 
   Kocaeli
   Konular 
   9
   Mesajlar 
   146
   Beğenme 
   62
   Beğenilme 
   40
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Ana şehir için oylama yapılabilir mi acaba ? Şahsen dwnin olması taraftarıyım Hayırlı olsun

  8. #8
   The_1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   22 Ocak 2017
   Şehir 
   kahramanmaraş
   Konular 
   40
   Mesajlar 
   273
   Beğenme 
   97
   Beğenilme 
   100
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Jüpiter'de Crystal olmayacak mı ve sabit bir sğaw yerı olsa halk'a acık bir şekilde neden derseniz pt yi oraya cek buraya cek bizelere cok sıkıntı olucaktır Teşekkürler. iyi Forumlar.
   Ölüme Beş Kala Hatırla beni.

  9. #9
   Libitina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   28 Mayıs 2013
   Şehir 
   Kırşehir
   Konular 
   199
   Mesajlar 
   2,592
   Beğenme 
   447
   Beğenilme 
   241
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Merhabalar ;


   Alıntı The_1st Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Jüpiter'de Crystal olmayacak mı ve sabit bir sğaw yerı olsa halk'a acık bir şekilde neden derseniz pt yi oraya cek buraya cek bizelere cok sıkıntı olucaktır Teşekkürler. iyi Forumlar.
   Crystal elixir mevcut değil .Bu şekilde olması daha iyi emin olun.

   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

   Alıntı MrRaymo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Ana şehir için oylama yapılabilir mi acaba ? Şahsen dwnin olması taraftarıyım Hayırlı olsun
   Oylama için sizlerin konu açması daha yararlı olacaktır.


  10. #10
   Dariuss41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   12 Ocak 2015
   Şehir 
   KOCAELİ
   Konular 
   9
   Mesajlar 
   81
   Beğenme 
   242
   Beğenilme 
   90
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Emeğinize sağlık gayet güzel olmuş fakat ,

   - İP limit iyileştirmesi yapılması taraftarıyım en az 8 maximum 12 olmalı
   - job teample daki uniquelerin Rome de de olduğu gibi akşam iş saatlerinden sonra yapılması rekabet açısından daha uygun olacağını düşünüyorum.
   - Sbot ile alakalı problem çözülsün artık Ali Bey bizim için ve Serverin gidişatı açısından bu problem çözülmeli

   *UniteDForceS*  11. #11
   Riko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   27 Temmuz 2012
   Şehir 
   İzmit
   Konular 
   232
   Mesajlar 
   5,041
   Beğenme 
   490
   Beğenilme 
   341
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   İstek ve önerileriniz doğrultusunda gerekli düzenlemeleri yaparız. BETA sürecine katılın. Oyunu test edin. İsteklerinizi iletin. Birkaç tanesini okudum yukarıda.Kolaylıkla düzeltilebilir şeyler bunlar. Ayrıca ileride yapacağımız updateler için de güzel şeyler sakladık. Her şeyi başlangıçta yapmak istemedik. İstekleriniz doğrultusunda kademe kademe ilerleyeceğiz.

   Benimde aktif bir şekilde bulunacağım Hera 'da herkese başarılar. *EsteeM*
   https://i.hizliresim.com/2EOBzq.png
   "Elbet bir gün beni unutturmaya çalışanlar olacaktır, ama Türk gençliği buna izin vermeyecektir."
   - Mustafa Kemal Atatürk

  12. #12
   hmhuseyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   26 Ağustos 2017
   Şehir 
   kahramanmaraş
   Konular 
   5
   Mesajlar 
   16
   Beğenme 
   25
   Beğenilme 
   3
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   IP limit 6 olarak kalmalı bence yoksa heryer bot oluyor
   SON ÇOMAR BÜKÜCÜ

  13. #13
   sXsPoweR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   26 Temmuz 2012
   Şehir 
   kocaeli
   Konular 
   25
   Mesajlar 
   214
   Beğenme 
   0
   Beğenilme 
   2
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   ben ilk defa 120 cap serverde oynayacağım, 120 capın özelliklerine dair bir rehber vs varmı bulabileceğim? Görevler, itemler bilmem gereken şeyler vs.?
   http://r1305.hizliresim.com/19/l/n5qtw.png

   Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap DöneRr

  14. #14
   Cino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   22 Ekim 2011
   Şehir 
   local
   Konular 
   5
   Mesajlar 
   59
   Beğenme 
   18
   Beğenilme 
   18
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Alıntı The_1st Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Jüpiter'de Crystal olmayacak mı ve sabit bir sğaw yerı olsa halk'a acık bir şekilde neden derseniz pt yi oraya cek buraya cek bizelere cok sıkıntı olucaktır Teşekkürler. iyi Forumlar.
   Alıntı Libitina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Merhabalar ;

   Crystal elixir mevcut değil .Bu şekilde olması daha iyi emin olun.

   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
   Belirtmek isterim ki Crystal Elixir veritabanımızda mevcut ve testlerimizde kontrol edildi, şuanlık olmasa da ilerde böyle bir eklenti olabilir isteğe göre jupitere veya başka bir yere. Yani anlatmak istediğim kullanıma hazır bir şekilde bekliyor bu eşyalar aktifleştirilmeyi.
   Zaman öldürmekten başka şeyler yapın.
   Çünkü zaman sizi öldürüyor.

  15. #15
   maydonox48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   26 Temmuz 2012
   Şehir 
   MUĞLA
   Konular 
   19
   Mesajlar 
   119
   Beğenme 
   0
   Beğenilme 
   1
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   S.A Bu ali baba npc si nin ismi nerden geliyor acaba Nasılsınız abi bey Sizleri yeni Server ile görmek ne güzel. Nerde O eski ATLAS serverindeki spy gece saat 4 de gelir bizi alexsin önüne toplar sohbet ederdi

   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

   Başarıların devamlı olması dileği ile.

   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

   Başarıların devamlı olması dileği ile.

  Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

  Konu Bilgileri

  Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

  Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)  Giriş