• Nors Online - Cap100 - Purgatory- Play2Win - Gelişmiş Özellikler - 11 OCAK
 • SpySro | Zeus REBORN | 100 Cap | Only CH | Açılış Tarihi : 18 Ocak 2019
  1. #1
   Schizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   22 Mayıs 2013
   Şehir 
   İstanbul
   Konular 
   1
   Mesajlar 
   259
   Beğenme 
   8
   Beğenilme 
   18
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    


   Ekibimiz.
   Bildiğiniz üzere Ruby Reborn ekibi 2 kişiden oluşur ( Yardımcısız ) ben ve @Locklyon (Ace). Takım olarak, iki server sunduk Ruby ve Cronos. İkimiz de bölümümüz de çok hırslıyız bu sebepten dolayı iyi anlaşıyoruz. Ace Silkroad piyasasında en yetenekli ve en düzgün developerlerden biri şuan, şahsen ben ona Silkroad developer piyasasının Neymarı olarak hitap ediyorum. O genç, aşırı yetenekli ve yaptığında çok hırslı. Bir server'in devoloperi ne kadar iyiyse serverda o kadar iyidir size bunun garantisini verebiliyorum.

   Ruby Reborn hakkında.
   Son projemizde marka adımızı değiştirmeye karar vermiştik farklı bir cap ve yapıya sahip olucağından dolayı. Ama bu sefer 100 cap olucağı için eski ismimiz Ruby'i kullanmayı tercih ettik. Tabii ki de bu eski sistemimizi geriye dönüştürdük anlamına gelmiyor. Bunun yerine, çiziğinden dahi ama gerçekten tasarım çiziğinden database tanıtımına kadar 0'dan başladık! Çünkü bu yeni bir şey sunmanın tek yolu. Öbür türlü üşenirsin ve bu zaten iyi diyip dokunmazsın. Senin oyuna başlamanı hak etmemiz için ve oyuncu sayımıza bir kişi daha ekleye bilmek için çalışmamız gerek, geriye dönüştürülmüş bir şey sunucağına. Bizim için eski databaseyi kullanmak çok daha kolay olurdu, aynı logoları, aynı videoları aynı özellikleri hepsini tekrardan, ama biz yeni yapmak istiyoruz ve yenisini sunmak istiyoruz, biz başarımızı hak etmek istiyoruz kazanmak istemiyoruz.


   Yeni bir şey.
   Biliyoruz ki silkroad'ı olduğu gibi ve var olduğu gibi seviyorsunuz. Fakat sürekli ve sürekli aynı şeyleri tekrarlamaktan sıkılmadınız mı? Birisinin farklı şeyler deneme zamanı geldi. Biliyorum hepiniz alıştınız her serverda aynı sistemde oynamaya, limit sistemi olan ve çoğunlukla joba dayalı olan serverler. Bu yıllardır sürüyor ve bu çok belli ki bir serverin uzun sürmeme sebeblerinden biri. Bir server'e yeni oyuncular gelmiyorsa nasıl ayakta dursun? Bana bir oyun söyleyin oyuncularını yenilemeden ayakta duran, öyle bir oyun yok. Şimdi belki düşünüyordursunuz yeni oyuncular neden bir private servere gelmiyor. Cevabı basit, çok hızlı ilerliyor her şey ve hiç bir zaman yetişemicekler onları geride bırakan limitler ile. Her bir kısmını iyice düşündük, önemli değişiklikler yaptık ve yeni sistemimizde gerçekten iyimser bakıyorum!


   Değişiklik umut demektir.
   Evet baya bir şey değiştirmek insanların kafasını karıştırabiliyor ve onları her zamanki oynadıkları servere göre daha fazla uğraştırabilir. Fakat biliyoruz ki her private server elbette bitiyor, bu yüzden aynı şekilde biticek olan bir server açmak mantıksız. Biz hiç bir şeyin sözünü veremiyoruz ama hiç bir şey değişmicek biz denemezsek ve bunu Silkroadın kendisi için bile yapmalıyız. Ruby Rebornda yaptığımız tüm değişiklikler bir tarafa yönelik yapılmıştır ve bu da merkezi sistemi yeniden tasarlıyor, oyun ekonomisini düzelterek oyunculara hem daha rahat hem de daha enteresan bir oyun sunuyoruz. Oyunda aşırı editlenmiş sistemler ve buna benzeri şeyler yoktur. Biz oyunun en önemli yanlarını değiştirmeye odaklandık ve böylece Ruby Reborn gerçekten uzun süreli bir server olucağını umuyoruz!

   Değişikliği hisset.

   Biz en iyisiyiz demiyoruz, biz buna yakın bile değiliz ve bunu söylemekle hatalı bile oluruz böyle hissetsek bile, buna karar verebilen bir tek sizsiniz, oyuncular. Ama geçmiş projelerimizden de yeterince tecrübe edindiğimizi düşünüyoruz ve böylece size aşırı iyi yapılmış ve düzenlenmiş server sunabiliyoruz. Geçmişte bir kaç hata yaptık, bunlardan akıl aldık ve bunları tekrarlamıcağız. Ruby Reborn çok kaliteli bir server olucak her acısından ve bunu güvenle söyleyebiliyoruz. Yani eğerki hayatının Silkroadı özlediğin dönemlerinden ise o zaman Ruby mümkün olan en iyi serverlerden biri olucaktır sana o dozu verebilicek!

   Her yaşam şartlarına uygun bir server.
   Ruby Rebornu düşünürsek, biz her türlü insanın her yaşam koşuluyla birlikte sorunsuz bir oyun oynayabilmesini istedik. Silkroad topluluğu bu zamanlarda büyük bir yoğunlukla olgun insanlardan oluşuyor, olgun derken kastım yaş olarak büyük. Bunun sebebi Silkroadın eski bir oyun olması ve kitlesi eski zamanlarda oynamış olanlardan oluştuğu için. Çocukların çok daha iyi ve gelişmiş oyun oynama şansları var. Fakat biz eski oyuncuları daha iyi bir oyun bulamıyoruz, daha doğrusu bulabiliyoruz ama hep Silkroadı özlüyoruz. Eskimiş güzel şarabımız gibi. Sorun şurda ki hepimiz büyüdük, bu da iş sahibi olduğumuz demek oluyor, üniversite ve benzeri şeyler. Merak etmeyin! Sizi de düşündük, Ruby Reborn çok hızlı ilerleyen veya çok baskı yapan bir server olmayacaktır. Tüm oyuncuları rahat bir düzeyde birlikte tutucaktır!
   Açık Beta - 5 Ocak.
   Bu sefer gerçekten kapalı beta istemedik. Büyük bir açık Beta ile başlamak istedik tüm oyuncuların girebileceği, bu çok daha faydalı olucak bizim için de, daha büyük bir kitle ile daha hızlı adım atabilicez. Biz de biliyoruz uzun betalar sıkıcı oluyor ve oyuncuları yoruyor. Bu sefer Betanın süresini gerçekten kısıcaz. Fakat açık Betamız ancak her şey %100 hazır olduğunda biticektir, aklınız da bulunsun.

   Beta sürecinde gelişme.
   Bu Ruby Rebornun asıl temelidir sizin bu konuyu okumanız. Biz gerçekten ana SoX sistemini değiştirmeye yoğunlaştık ve oyun içi rekabetı artırıcak şeyler getirmeye çalıştık. Beta sürecinde Ace daha da yoğun çalışıcak filitre yenilikleri getirmek & şimdiye kadar vaktimiz olmadığı sistemler getirmek için. Umarım tüm icatlarimiz çalışır hale gelicek betada ve bugsuz bir şekilde her oyuncu tarafından test edilmiş olur. Aşağıda yorumlarda fikirlerinizi yazmaktan çekinmeyin, her hangi bir tavsiyeniz var ise tabi çok Silkroad dışı olmıyacak ama çok normal de olmıyacak şeyler.


   İyi düzenlenmiş bir Betadan sonra ve her şeyin her sistemin hazır olduğuna emin olduğumuz zaman asıl açılışın vakti gelmiş olucak. Bu tarihi en uygun tarih olduğuna inanarak seçtik. Bir çoğunuza sorduk sizin için en iyi zaman ne zaman ve sizler bu tarihi seçtiniz. Yani bizim 19 Ocaktan önce açma imkanımız yok. Hazır olun!


   Ruby temel öğeler.

   Derece.
   Rubynin max sahip olabiliceğiniz ekipman 10. Derecedir.

   Cap.
   Rubynin max ulaşabiliceğiniz level 100'dür.

   Irklar.

   Bir tek çin ırkı olucaktır, avrupa ırkı bizim kurmak istediğimiz eski Silkroad ortamına yakışmıyor.

   Mastery.
   Toplam kullanabiliceğiniz mastery puanları 330 olucaktır, eğerki başka fikirdeyseniz aşağıda oy verin istediğiniz masterye göre.

   Guild & Job Cezaları.
   Guild cezası 6 saat ve job 24. Beklemek istemezsen eğer o zaman Ceza silicileri alabilirsiniz.

   Vigor.
   Vigor ile oynanmasına hepinizin alıştığınız bir şey yani hepten kaldırmak büyük sorunlar getirir. Basitçe yüzde 13'e zayıflatmaya karar verdik vigorları daha dengeli bir oyun sağlamak için.

   Eski PvP Peçeleri.
   Besbelli ortada bu zamanın her serveri eski peçeleri kullanması çünkü çok daha iyileri.

   Rateler
   Biz gerçekten güzel bir Silkroad çevresi sunmak istiyoruz ve bu basit rateler ile olmuyor, level kasmak Ruby Rebornda çok sıkıcı olmıcak yani arkadaşlarınız/guilidiniz ile güzel kasmanın zararı olmaz, evet haklısınız rateler eski Rubyden daha zor olucak.

   Model Switchler.
   Yaygın olarak bilinen Model Switchleri ekledik herkes istediği ve en sevdiği derecede kalkan/Silah'a sahip olabilmesi için. Model Switchler silk karşılığı İtem Mallda bulunacaktır. Belki sonraya oyun içerisinde elde etme yolu açarız oyun birimleri ile yani bizi izlemeye devam edin.

   Gelişmiş Kalıcı Bufflar.
   Çok yararlı bir özellik ve onsuz oynanacak bir server düşünemiyoruz.
   Tüm buffların kalıcı olduğunu sağladık yani sadece sonda olan bufflar kalıcı olucak diye bir şey yok böylece kasma esnası daha zevkli olucaktır. Bu sistem şimdiye kadar bizim yaptığımızın en iyisi bunu da unutmayın yani hiç bir sorun çekmiyeceğinizi bilin!

   Ruby Rebornda başlangıç.
   Kasma döneminizi gerçekten Silkroadça hissettirmek istesekte çok zor olursa bir çok oyuncuyunun hevesini kırarız. Bu sebepten dolayı iyi rateler ve güzel başlangıç itemler ile beraber otomatik ekipman sistemiyle level atlarken çok zorlanmıcaksınız!

   1. Başlangıç itemleri.
   750.000 Skill puanı ile başlıcaksınız, 10 Reverse return scroll, 1.000 HP pot, 1.000 MP pot, kalıcı %100 koşma buffu, 1 toplayıcı pet 3 günlük & baya bir Rudolphlar ile çünkü kış!

   2. Otomatik Ekipman.
   Otomatik Ekipman sistemimiz her ulaştığınız level de sizlere +7 set/silah vericektir. Tek yapmanız gereken bir defa ışınlanmak ve tüm ekipmanlarınız yenilenecektir. Asıl silahınız elinizde olduğundan emin olun yoksa sistemimiz onu günçelleştirmeyecektir.

   Ana Şehir.
   Hemen hemen her serverde ana şehir ya Downhang ya da Hotan, evet onlar eski ruhu hissetirir ve evet Downhang dışarısında pvp yapmak istiyorsunuz. Bu çoklukla olucak çünkü job sebebiyle bu iki şehir hep dolu olucaktır. Silkroadın bir sürü güzel şehri var daha güzel detaylara sahip olan. Yani neden başka şehri ana şehir yapmaya denemeyelim ki. Güney Alexandriayı ana şehir yapmakla başlıyacağız çünkü bu şehrin en iyi dokuları ve en iyi yapılan şehir olduğunu düşünüyoruz. Bir de baya bir canlandırıcı olur başka bir şehri bu kadar kalabalık görmek! Bunun oyunu etkilediğini görürsek o zaman başka bir şehire değiştirebiliriz.

   Top 300 Sistemi.

   Hepinizin bildiği top sistemi. Top 300 player 100 levele ulaşan belli hediyeler elde edecektir.

   1. İlk 50 [0-50] 100 levele ulaşan oyuncu [300] silk kazanacaktır.
   2. Sonraki [50-150] 100 levele ulaşan oyuncu [200] silk kazanacaktır.
   3. Sonraki [150-300] 100 levele ulaşan oyuncu [100] silk kazanacaktır.


   Sistemimiz HWİD ile korunmaktadır, bu da demek oluyor ki bir çarınız 100 level ile ödüllendiğinde başka bir çarınızla daha ödül alamıyorsunuz.

   Kasma Yerleri.
   Hepimiz çok iyi biliyoruz kasma yerinin çalınması ne kadar sıkıcı bir olay olduğunu. Böyle bir şeyin Ruby Rebornda olmaması için büyük bir çeşitle kasma alanı açtık elimizde olan tüm yerleri değerlendirerek. Her oyuncunun kendi slotu olucak!

   • Jangan cave | 80 ~ 99 level moblar.
   • Constantinople | 95 ~ 99 level moblar.
   • Alexandria | 100 level moblar.
   • Samarkand | 85 ~ 95 moblar.

   Holy Water Temple.
   Çok enteresan bir aktivite, genellikle arkadaşlarınız ile unique kesmeye giderek güzel droplar elde ediğceinizi bildiğiniz bir yer. Biz aslında bu yüzden yeni bir yer açtık Purgatory adında. Fakat Holy Water Templelin bulunması her zaman iyidir bu yüzden Ruby Rebornda var olucaktır.

   Silk İtemleri.
   Evet, donation (bağişlar) bir serverin hayatta kalması ve kalite sağlaması için gereken bir şey. Ama ne olursa olsun bir kaç item var hiç bir private serverde kabul edilmemesi gereken bu yüzden kaldırdığımız veya zayıflattığımız itemler var. Bu tür değişiklikler yaptık:

   1. Damage artırma & emme scrolleri [%10'a düşürüldü].
   2. Resurrection scroller [KALDIRILDI].
   3. HP & MP artırma [KALDIRILDI].
   4. Ruby premium [%10'a düşürüldü].
   5. Reverseye zaman kısıtlaması eklendi.
   6. Astral stone [KALDIRILDI].
   7. Fellow pet var ama sıkı kısıtlamalar ile.

   Ruby NPC'leri.
   Bazı genel NPCler yapıldı sizlere daha basit ve organize edilmiş oyun sunabilmek için. Bunların hepsi Güney Alexandriada yer alıyor. Sizlerin onları tanımanız daha basit olması için onlara effekt ekledik.   ⦁ Gold Miner Tu Wang.
   Bu NPC'den bir çok yararlı item alabilirsiniz Lucky artırma scrollu dahilinde. Hepsi, tabii ki Gold olarak satılacaktır sadece!
   ⦁ Diamond Dealer Ling.
   Sadece Diamond Token karşılığı İtem satan bir NPC tabii ki de. Bu birim sadece Job templeden elde edilebilir. Orada bir çok satılık silk item bulabilirsiniz.
   ⦁ Titles Dealer Xuangi.
   Tüm Silk Titleleri ile sorumlu olan NPC. Ziyaret edin ve bir sürü arasında bir tane seçin!
   ⦁ Moon Dealer Chang.
   Bu NPC sadece Seal of Moon İtemlere dayalı olucak. Her ne zaman yeni bir Moon İtem mevcut olursa burada Ruby Token & Gold Token karşılığında satılıcaktır (Bunlar hakkında daha fazlasını birim kısmında okuyunuz).
   ⦁ Avatar Mall Chen.
   İsmi zaten söylediği gibi bur NPC'de bir çok çeşitli Avatar bulucaksınız silk karşılığında satılan.
   ⦁ Ruby Special NPC.
   Ruby Rebornun en önemli NPC'si! Bu NPC silk itemleri ve bir çok başka geleneksel Ruby Reborn itemleri Ruby Point karşılığında satıyor. Ruby Pointleri oyunun en önemli birimlerinden, bu konuyu okudukça bunu anlıyacaksınız!

   Character Kitleme Sistemi.
   Yepyeni bir sistem charinizi komple koruyacak olan (Oyunda olmadığınızda veya AFK olduğunuzda). Bu sistem tüm özenti hackerlara cevap olarak yapılmıştır başka serverlerin databasenin açıklarından yararlanan. Çok iyi olan ve kullanmanızı tavsiye ettiğimiz bir sistem eğerki soyulmak istemiyorsanız. Biliyorum bir çoğunuz hacklenmenizin zor olduğunu düşünüyorsunuz kimse şifrenizi bilmediği için ama inanın bana tüm açıklanan databaseler ile herkes giriş bilgilerinizi bilebilir yani eğerki id ve şifreni değiştirme taraftarı değilsen bu sistemi kullan ve %100 güvenli ol!


   Charakterinizi kitlemek için yapmanız tek gereken all chatte bunu yazmak: !lock Pin-Code [Not: Pin-Codu 4 haneli olması lazım]. Ve aynisi tekrar kilidinizi açmak için gerekiyor basitçe
   !lock Pin-Code yazınız tekrar.

   Charakteriniz kitliyken siz:
   ⦁ Alıp satamıyorsunuz.
   ⦁ İtem veya Gold yere atamıyorsunuz.
   ⦁ İtemlere artı basamıyorsunuz veya stone (Alchemy).
   ⦁ Exchange(takas) atamıyorsunuz, kabul edemiyorsunuz.
   ⦁ Stall açamıyorsunuz.
   ⦁ Avatara özellik ekliyemiyorsunuz.
   ⦁ Global kullanamıyorsunuz.
   ⦁ Guild bankasını kullanamıyorsunuz.


   Charakterinize girdiğinizde otomatikmen kilitli olucaktır, kiliti açmak için all chatte !lock yourpincode yazmanız gerek.

   Bu sistemi kullandıktan sonra tamamen kaldırmak için /removelock pincode [BOT]System'e yazınız.ÖR: (TO)[BOT]System: /removelock 1411.

   Denge değişiklikleri.
   Hepinizin bildiği gibi biz Ruby Rebornun yaşadığınız en rekabetçi server olmasını istiyoruz. Bunu elde etmek için mühim değişiklikler yapmamız gerek buildler arasında dengeyi sağlamak için. Mükemmel bir denge sağlamak oldukça zor ama daha önce deneyimiz oldu Ruby'de ve bu da bize bir kaç update sonrası güzel bir denge sağlamamaza yardımcı oldu. İhtiyaça göre düzelterek ve bowcuları biraz zayıflatarak ve başka ufak değişiklikler yaparak baya iyimser bakıyorum yeni dengenin iyi olmasına. Bu başlıyacak olduğumuz balance tabii ki de Beta süresinde değişiklikler oluşabilir.

   Cold.

   • Snow shield Novice & Adept / artık 270 INT istiyor.
   • Snow shield Freeze, Intensify & Freeze / artık 338 INT istiyor.
   • Firewall & Icewall ikisinin karışık bir bekleme süreci var, 13 saniye.

   Force.

   • Vital Spot - Body / Debuff olasılığı yüzde 45'e düşürüldü / Soğma süresi 30 saniyeye uzatıldı.
   • Vital Spot - Mind / Debuff olasılığı yüzde 45'e düşürüldü / Soğma süresi 30 saniyeye uzatıldı.
   • Vital Spot - Brain / Debuff olasılığı yüzde 45'e düşürüldü / Soğma süresi 30 saniyeye uzatıldı.
   • Vital Spot - Zero / Debuff olasılığı yüzde 30'a düşürüldü / Soğma süresi 30 saniyeye uzatıldı.
   • Force - Cure / 18 saniye soğma eklenildi.
   • Cure Therapy / 18 saniye soğma eklenildi. (zehir silme)
   • Self Heal Series / 8 saniye soğma eklenildi. (kendini iyileştirme)
   • Heal Series / 9 saniye soğma eklenildi. (iyileştirme serisi)
   • Rebirth Art Series / 13 saniye soğma eklenildi. (res)

   Bicheon.

   • Thousand Army Chain / Debuff olasılığı yüzde 25'e yükseltildi.
   • Lightning Chain / Debuff olasılığı yüzde 25'e yükseltildi.
   • Lightning Chain / Debuff olasılığı yüzde 25'e yükseltildi.
   • Celestial Ground Bicheon Force / Kalkan defans düşürme 60'a düşürüldü & Phy attak güçü 160'a çıkarıldı. Artık kullanmaya değer!
   • Blade Force / Yatır tutma olasılığı yüzde 45'e indirildi.

   Not: Tüm el yakmaları (Fire, Light, Cold) eşitlendi.

   Ruby Guidler ile alakalı.

   Guild & Union limitleri.
   Asıl guild & union limitlerini bulundurmak imkansızdır çünkü private serverler daha rekabetçidir. Oyuna daha fazla rekabet getirebilmek için tek yol guild ve unionlara daha az oyuncu sayısı vermektir bu da daha fazla guild ve unionun kurulmasını demektir. Bu sebepten dolayı bu limitleri böylece ayarlamaya karar verdik:

   Guild Limit: 32
   Union Limit: 3 veya 4 (Açılıştan bir hafta önce karar verilicek).

   Guild & Union modifiyeleri.
   Bazı modifiyeler oldu Guild ve Unionlar ile daha iyi bir oyun sunabilmek için.

   Guild Başlangıç Level.
   Guildiniz artık anında 5 Levelde kurulmuş olucaktır böylece daha hızlı toplanıp tüm Guild fonksiyonlarını daha hızlı kullanabilmek için.

   Union Chat.
   Bir Guild masteri için fazlasıyla sıkıcı hangi oyuncusuna Union chat verip hangisine vermemesi. Hepinize daha kolaylık olsun diye her oyuncunun Union Chati olabiliyor!

   Otomatik Grant Name.
   Guild masterinize böylece pm atın: /grantname BURA
   'BURA'yı grant isminiz ile değiştirin ve bitti.

   Nasıl mı çalışıyor?
   Guild masterinize böylece pm atın: /grantname BURA
   'BURA'yı grant isminiz ile değiştirin ve bitti.

   Bu sistemi nasıl açıp kaparsınız? ( Guild Masterleri için )
   Alttakı yazan komutları All chatte yazınız.

   !granton - açmak için.
   !grantoff - kapamak için.

   Ruby Alchemy.

   Max Artı.
   Her zamanki gibi tüm ekipmanlarınızın ulaşabiliceği max [+12]dir. Çok yüksek veya çok düşük bir artı değeri istemedik bu yüzden en çok kullanın bu orta değeri seçtik. Eski serverlerimizi oynuyan oyuncularımız bilir alchemy ratemiy gayet dengelidir ne çok zor ne de çok basit, bazı oyuncuların baya bir emek sarf ettikten sonra +12 sahip olabilirler bir kaç ay sonra.

   Ayrıca

   Astrallar kaldırıldı.
   Astral Silkroadın ve özellikle Alchemynin büyük bir parçasıdır. Fakat sadece büyük donatorlar bunlardan faydalanabiliyor çünkü başka oyuncular silkine değer verdiğinden dolayı bunlara silk harçamaz. Biz fazlasiyla inanıyoruz ki astral pay2win'dir ve Ruby Rebornun parçası olmamalıdır. Bu sebepten dolayı biz bunları oyundan komple çıkardık.

   İmmortal Stoneleri elde etme
   .
   İmmortal stoneleri Alchemynin en önemli parçasıdır. Onlar oyunun en önemli parçasıdır çünkü ekipmanına yüksek artı basabilmek için tek yoludur. Bu stonelerin genel elde etme yolu İtem Mall'dır. Fakat biz iSro değiliz ve herkese eşit şanslar vermek istiyoruz Ruby Rebornde. Bu sebepten dolayı bir çok yol geliştirdik İmmortal Stone elde etmeniz için.

   İmmortal Stone elde etmenin yolları:

   1. Sandıklar.
   2. Lotteriler.
   3. Ruby Puanları.
   4. Unique Dropları.
   5. İtem Mall.

   Artı Parlamaları.
   Orjinal artı parlamalarını tutucaz. Fakat +11 ve +12 +10dan farklı gözükebilmesi için onları değiştiricez ki oyuncular onları ayırt edebilsin. O artı değerler bu görünüşe sahip olucaklar:

   Ruby Job Hakkında.

   Job Kiyafetleri.
   Yeni Job Kiyafetleri mevcuttur artırılmış STR-INT statlari ile. Bu Job Kiyafetlerini herhangi bir tüccardan alabiliyorsunuz belirli bir miktara göre tabii ki üzerindeki yazan levelle ulaştığınızda giyebiliyorsunuz bunları.

   Job Cave Uniqueleri.
   Job Cavemiz 6 farklı Unique sunucaktır sizlere avlayıp kesmeniz için. Bunların hepsi bilinen ve tanınan Mısır Uniqueleridir (İsis, Anubis, Neith, Selkis, Seth & Haroeris). Ayriyeten iki tane daha güçlü Unique ekledik Job Caveye böylelikle daha fazla eğlence olur ve mükemmel dropları vardır bunları birazdan Unique kısmında okursunuz.

   Job Levelleri.
   7. Levelle normal Silkroad şartlarına göre ulaştıktan sonra job levelinizi ancak karşı jobtan oyuncu kestiğinizde yükselecektir. Yüz killin sizi bir level arttırıcağı yükselticeği aklınızda bulunsun. Bu sistemi bir çok kısıtlamalar ile koruduk suistimal edilmemesi için. Her bir kill 1 puan olarak sayılıcaktır ve her ölüm -0.5 puan.

   Puanınızı all chatte !joblevel yazdığınızda görebilirsiniz.

   Job Güvenliği.
   1. Job HWİD Limiti.
   Bu belki bir küçük değişikliktir ancak oyunda ne kadar büyük bir etkisi olucağını tahmin bile edemezsiniz. Tüm oyuncular bir chardan daha fazla kullanamıyacaklar job suit üzerindeyken, kervan çekerken, job cavede farm ederken vs. Bu ne demek mi? Bu demek oluyor ki etrafta bot charlar dolanmıcak sistemimizi suistimal ederek bozucak olan. Botları kervan çekerken göremiceksiniz sadece aktif oyuncuları!

   2. Scroll Zaman yatışması.
   Jobun en sıkıcı olaylarından biri olan, tam bir Hunteri keserken reverse ile kaçması veya tam tersi olması. Bu konu nasıl halledilir? Basitçe job üzerinizdeyken reverse return ve instant return scroll'a büyük bir yatışma süresi eklenerek. Artık jobu gerçekten sıkılmadan zevkinizi alarak yapabilirsiniz.

   Job Cave.
   Joba dayalı olan serverlerde gerekli olan ve bizim de mevcut olmasını düşündüğümüz bir özellik. Fakat sadece bir Job Cave eklenekerek iş bitmiyor çünkü genellikle orası da sadece ölü bir yere dönüşüyor. Biz orayı canlı bir hale getirmek için gerçekten baya bir düşündük. Bu sebepten dolayı oraya Mısır Uniqueleri ekledik 100 cap'e uygun, bunlar tek başına kesilmesi imkansız olucaktır, bu yüzüden yoğun çatışmalara hazırlanın!

   Ayriyeten job cave moblarının dropları normal moblara göre daha iyi olucaktır bu da job cavenin daha canlı olmasını sağlıcaktır!

   Orjinal Kervan Yolları.
   İlk Rubyde özel yollar hazırlamıştık oyunu daha eğlenceli bir hale getirirler diye. Gerçek şu ki hiç bir farkları yoktu baya bir hilekar oyuna getirmekten ziyade. Bu yüzden bu sefer kesinlikle orjinal Silkroad kervan yollarını kullanacağız ve size söz veriyoruz daha temiz ve daha Silkroadçı bir his verebilmek için!

   Job Ödülleri.
   Job yapmak iki farklı birim vericektir size biri Ruby Puanı öbürü de Ruby Tokeni. İlk Rubyde ve bir çok farklı serverde sadece bir birim sunulur bunlarla da son ekipmanları alırsınız. Ama biz çok düşündük ve iki farklı birim çıkartmayı kararlaştırdık. Biri Seal Of Moon alınması için kullanılıcak öbürü de bir çok silk item almanız için! Böyle bir şey yaparak oyun içerisindeki deneyimi arttırıyoruz çünkü şimdi geride kalmadan bir çok itemi Ruby puanları ile alabiliceksiniz.

   Yeni Job Zerki
   En çok tartışılan konulardan biri Jobtaki Zerkdir. Bazıları sınırsız istiyor, bazıları hepten kaldırılmasını ve bazıları da manuel bir yatıştırılma süresi ile bu da genellikle suistimal ediliyor. Biz komple farklı bir şeyi denemeye karar verdik çünkü bu üstte deyinenlerin hiç biri mutlu etmiyor hepimizi. Jobtayken Zerk farklı bir şekilde kazanılıcak, normal yoldan değil yani mob kesmekten. Jobtayken Zerkınızı doldurmak için Job Zerki adlı bir item almanız gerekiyor, Ruby NPC'sinde satılıyor ve 35 Ruby Puandır! Bu itemi kullandıktan sonra zerkiniz dolmuş olur. Bu sadece Job Kiyafetleriniz üzerinizdeyken çalıştığını aklınızda bulunsun, eğerki Job kiyafetinizi çıkartırken zerkiniz dolu ise sıfırlanır, eğerki Job Kiyafetinizi zerkiniz doluyken giyerseniz de aynı şekilde o da sıfırlanır.

   Job zerk itemi her 60 dakikada bir kullanılabilir.

   Ruby Komutları, Filterler & Limitler.

   Filitre kısıtlamaları.
   Her zamanki gibi kendi filitremizi kullanıyoruz. Kendi filitrenin olup geliştirmenin iyi yanı biz anında her şeyi değiştir veya düzeltebiliyoruz başkasını beklemeye zorunda kalmadan bizim için yapması. Yani kesinlikle daha iyi ve etkili bir server yönetimine izin veriyor.

   1. Job Kiyafetsiz Charakterlere trace atamıyorsunuz sizin üzerinizde varken.
   2. Battle Arena AFK detektörü (Uyardıktan sonra DC atar oyuncunun afk olduğunu tespit ederse).
   3. HWID başına tek 1 Char ile CTF veya Battle Arenaya girebiliyorsunuz.
   4. Herhangi bir res skilli kullanamıyorsunuz CTF ve Battle Arenada.
   5. Akademi kuruluşu kapalı.
   6. Zerkliyken Fellow Pete binemiceksiniz (koşma bugunu kaldırmak için).
   7. Peti şehir içerisinde kapatamıcaksınız.
   8. Exit / Exchange / Stall yatışma süresi.
   9. Reversenin 30 dakika yatışma süresi var Job kiyafeti varken üzerinizde.
   10. Job Kiyafeti üzerinizdeyken her hangi bir instant return scroll kullanamazsınız.
   11. Job Kiyafeti varken üzerinizde Fellow Pet çıkartamazsınız.
   12. HWID başına tek 1 Charakterin üzerinde Job Kiyafeti olabilir.
   13. PK kapalı.
   14. Maximum artı değeri [+12].

   HWID Limitleri.
   Adil bir oyun sunabilmek için yapılmıştır hiç bir oyuncunun aynı anda 2 Chardan fazla açamaması için oyun esnasında. Evet, bazı oyuncuların belki birden fazla bilgisayarı vardır ama bunu kısıtlamanın hiç bir mümkün yolu yok ikinci bilgisayarlarından oyuna bağlanmalarının. Genel olarak, her şey düzgün oyun yapıp sunabilmek için düzgün sistemler ile, bir sürü charin olduğu yerde seni fazla öne geçirmemesi.

   • Normal HWID limit [2].
   • Job HWID limit [1].
   • Kale Savaşı HWID [1].
   • Capture the Flag / Battle Arena HWID [1].

   [BOT]System Komutları.
   1. /job - sizlere restart sonrası ne kadar ödül vereceğini söyler. Şimdiye kadar restartsız yaptığın tradelerden kaç alıcağınızı gösterir. Yani artık her turdan sonra ödülünüzü almak için restart atmak zorunda değilsiniz, basitçe bakabilirsiniz bu komut ile ve en son restart atıp hepsini toplu alabilirsiniz.
   2. /fgw - FGW yatışma süreniz var mı yok mu diye bakar (5 saattir).
   3. /jobkills - Şu anki job killiniz ( her 100 kill 1 level'e eşittir).
   4. /removelock pincode - Charinizin üstündeki kilit sistemini kaldırır.
   5. /removehelper - Bu EXP Helperlerinizi kaldırıcaktır.

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 


   Genel İdare.
   Bir server gayet iyi olabilir ama kötü bir idare ile çok basitçe berbat olabilir. Son projelerimiz bize yeterince deneyim vermiştir bu kısımda bu yüzden biz gerçekten umuyoruz ki serveri beğeniceğiniz bir şekilde idare edeceğiz. Bazı takip ediceğimiz noktalar şunlardır ve en önemlilerindendir:

   • Rateler update ile değişmeyecektir.
   • Yeni bir SoX gelmiyecektir Updateler ile.
   • Restart veya Check olmadan bir saat öncesinde haber verilicektir.
   • İtem fiyatları değiştirilmeyecektir.
   • Sistemimiz size otomatikmen pm atıcaktır charinizi kitlemeniz için, hacklendiğinizde yardımcı olamıyacağız yani kullanın bu sistemi!

   Ruby Özel.

   Title Değiştirme sistemi.
   Yepyeni bir title sistemi olan ve size sahip olduğunuz tüm Titleleri kaybetmeden gösterecek olan sistem! Çok kolay bir sistemdir. Sahip olduğunuz titleleri görmek için all chatte /titles yazın ve bir Cam açılıcak. İstediğiniz Titleyi kullanmak için basitçe 'aply' ya basınız!

   Titellar & İsim modifiyeleri.
   Bu kısıma baya bir yoğunlaştik iyi bir şey olsun diye. Bazı serverler son zamanlarda renkli titlelar kullanmıştır, isimler ve benzeri ama onlar yanlış bir şekilde kullanmıştır. Onlar bunları basitçe İtem Malla eklediler. Bunun zevki nerde! Biz de böyle bir şey yapabildiğimiz için biz de kullanıcağız ama biz bunları güzel bir play2win yolunda yapıcaz! Aşağıya bakın lütfen.

   • Normal Titeller.
   Bir sürü çeşitli Titlelar Silk karşılığında Güney Alexandriada Title Satıcı NPC'sinde de bulunucaktır! Oyun içerisinde de bir sürü Title kazanma yolu vardır sandıkları açarak mesela bunu da unutmayın.

   • Renki Charakter Titleları.
   Bu tarz şeyler ile oynamak baya bir dikkat gerektiriyor çünkü her şeyi renklendirmek oyun içerisi her şeyi ve görünümü berbat edebiliyor. Bu sebepten dolayı renkli isimler sadece güvenilir ve Ruby Reborn tarafından onaylanmış oyuncular için kullanılacaktır bunları ayırt edebilmek ve güvenebilmek için.

   Support Posisyonları(10).
   Onları yeşil Charakter adlarından tanıyacaksınız. Genel olan her serverin oyunculara sunduğu yardımcı olma amaclı ve oyunu temiz tutma amaclı Support pozisyonudur. Ruby hakkında soru ve sorunlarınızı onlara PM olarak attınız ve onlar ekip üyelere hemen ulaşıp sizlere kaliteli bir yardım sunucaklardır.

   Charakter isminden önce özel Tag: [?]

   Aracı Adam - Pozisyonu(2).
   Bunları kırmızı Charakter isimlerinden tanıyacaksınız. Eminim ki bu tarz posiyonu daha önce başka serverlerde görmüşsünüzdür bir kaç sene önce. Fakat bu pozisyon son zamanlarda hiç kullanılmadı. Biz bu pozisyonun çok önemli olduğunu düşünüyoruz çünkü Silkroad halkı pek güvenilir olarak tanınmıyor. Çok fazla dolandırma olayları oluyor ve ekip üyelerimiz bunlara yoğunlaşamıyor çünkü onların da baya bir işleri oluyor farklı kısımlarda. Hiç bir oyuncumuzun dolandırılmasını istemediğimiz için, güvenilir oyuncular tuttuk sizlerin güvenli ticaret yapabilmeniz için! Onlara her ne zaman güvenemediğiniz biri ile takas yapıcağınız da PM atın!

   Charakter isminden önce özel Tag: [#]

   Ruby Polisi (3).
   Bu oyuncuları mavi karakter isimlerinden tanıyacaksınız. Bu yeni bir pozisyon ve daha önce hiç görmemişsinizdir. Biz şiddetle inansak bile Ruby de hilekarların yeri olmadığına sistemimizin güçü yüzünden yine de bazen bazıları görünebilir özellikle job kısmında. Ruby Polisi bunları banlayarak ve oyundan atarak sorumlu olucaktır. Herhangi bir hile veya suistimal gördüğünüz zaman onlara PM atın ve onlar o konuyla ilgilenecektir!

   Charakter isminden önce özel Tag: [!]

   Ekonomist (1).
   Bu kişiyi mor Charakter isminden tanıyacaksınız. Bu da yeni bir pozisyondur sadece bir oyuncuya verilecek olan. Her server için önemlidir ekonomisi ne durumda olduğunu görebilmek. Biz ekonomiz ile gerçekten dikkatli davranıyoruz çünkü dengeli olup tüm oyunculara adil olmasını istiyoruz. Bu kişiye istediğiniz zaman PM atabılırsınız oyun içerisindeki ekonomi hakkında sorunlarınız ve düşünceleriniz var ise ve ona fikirlerinizi danışabilirsiniz.

   Merak etmeyin server rengarenk gözükmeyecek bu pozisyonlar toplam sadece 16 kişiye verilecek!

   Organize edilmiş & Profesyonel duyuru.
   Bu günün bir çok serveri normal kırmızı yazıyı kunnalır her bir duyuru yaparken. Ruby Reborn olarak bunun hiçte profesyonel gözüktüğünü düşünmüyoruz! Bu kısmada yoğunlaşarak yeşil & mavi duyuru yazılarınıda ortaya çıkarttık farklı alanlarda kullanabilmek için:

   Kırmızı duyuru yazısı.
   Elle yazılan duyurular için kullanılacaktır oyunculara Update ve benzeri haberleri vermek için.

   Mavi duyuru yazısı.
   Genellikle Kale Savaşında bir Kill serisinde yazıcaktır veya Wanted modunda ve Survival Arena Eventinde. Sadece senin için görünebilir mavi yazılar olucak ve tüm oyuncuların görebileceği.

   Yeşil duyuru yazısı.
   Bu duyuru yazısı her zaman eventlerin duyurusu için kullanılmıştır ve biz de aynı şekilde kullanacağız otomatik eventimiz bu yeşil yazı ile çalışacaktır böylece kafa karışıklığı ortaya çıkmıcaktır!

   Magic PoPu yeniden düzdük.
   Silkroad oyuncular tarafından yanlış anlaşılan bir Özellik, daha doğrusu yanlış anlaşılan değil, eskiden gerçekten Pay2Win'di İsroda donate atarak magic pop kartları alıp son itemlere sahip olabiliyordun biraz şans ile. Aslında güzel ve eğlenceli olan bu özellik bu yüzden nefret ediliyor. Biz bunu değiştirmek istedik, tabii ki, kartlar silk karşılığında satılmayacaktır. Bu bu sistemi sevilebilir hale getirmenin tek yolu, magic pop kartlarının silk karşılığında satılmaması ve onun yerine oyun yollarıyla elde etme yolları konursa.

   Nasıl Kart elde edersiniz.
   • Ruby Jewelleri ile Ruby Special NPC'den.

   Magic PoPtan ne alabilirim?
   • Seal of Star Silahlar.
   • Seal of Diamond Silahlar.


   Canlı Sayıcı Camı.
   En seksi ve en yeni Ruby Reborn özelliklerden biri canlı sayıcı bir camın var olması. Açıkcası bu cam heryerde kullanılabilicek. Şu anlık onu bir canlı sayıcı olarak sunucağız Survival ve Kale Savaşında en fazla killeri alanları göstermek için. Bu fazlasıyla işe yarar böylece daima top killerleri görebiliceksiniz ve aranızdaki farkı kestirebiliceksiniz. Bu sistem bir çok farklı şeylerde de kullanılabilir. Bir örnek bu olablilir serverin ilk günlerinde en yüksek levellerde olanlar topta gözükebilir böylece her oyuncu en üstte kim var görebilir. Genel olarak çok işe yarar bir sistem bir çok farklı konumda kullanılabilicek olan!

   Bu cam otomatik açılıcak Survival Arenaya ve Kale Savaşına girdiğinizde ve çıktığınızda otomatik kapanıcaktır.

   Purgatory.
   İsmi & Fikri Elamidas'a ayittir. Fakat biz komple yeniden yaptık. Oraya büyük şehirlerin ışınlanma noktalarından ışınlanabilirsiniz. Purgatory'e sadece iki kişilik Partylerle ışınabilirsiniz veya daha fazla ama zorluğuna bakarak komple bir Partyle girmenizi tavsiye ederim! Yani Purgatory aslında çok güçlü mobların olduğu yerdir.

   Oraya neden gideyim ki?
   Oradaki Mobların deliçe dropları vardır ve ayriyeten normal mobların düşürmediği şeyler vardır bunlar gibi:
   1. Yüksek Gold drop.
   2. Crate (Sandık) düşürme ihtimali.
   3. Diamond Token düşürme ihtimali.
   4. Artırılmış Seal of Star düşme ihtimali.
   5. HP & MP artırma scroll düşme ihtimali & başka scrollar.

   Purgatoryi günde sadece iki defa kullanabilirsiniz yani akıllıca kullanın bu hakkınızı.

   Lotteryler.
   Seviyoruz Lotteryleri! Bu yüzden bunlardan bir çok yaptık! Lottery her oyuncuya kazanmaya şans veren bir şeydir. Daha fazla şans hak eden kişilere daha fazla hak tanınır bu da bu sistemi tamamen adil yapar. 2 Çeşit Lottery olucaktır biri Bilet isticek katılım için (Gold & SoX Lottery) öbürü de oyun içerisinde katkı ve bazı birimlerden harçama hariçinden hiç bir şey!

   [Günlük]Gold Lottery
   Genel olarak bilinen Gold Lotterysi katılımı için Gold ile bilet alıyorsunuz. Sadece bir Bilet olucak Gold Lottery adlı ve bu da Güney Alexandriada NPC'de satılıcaktır. Biletin fiyatı 150M olucaktır. İstediğin kadar satın alabilirsin, ne kadar fazla alırsan o kadar fazla kazanma şansın var!

   Kazananlar.

   1. 1.000 Silk
   2. 750 Silk
   3. 750 Silk
   4. 400 Silk

   5. 400 Silk
   6. 400 Silk
   7. 200 Silk
   8. 200 Silk
   9. 200 Silk
   10. 200 Silk
   11. 100 Silk
   12. 100 Silk
   13. 100 Silk
   14. 100 Silk
   15. 100 Silk

   [Haftalık]Katkı Lotterysi.
   Gerçek bir play2win Lotterysidir eklemek istediğimiz oyuncuları aktiviteye teşvik etmek için. Yani bu Lotterye katılmak için Job katkısı sağlamanız lazım. Katkın ne kadar yüksek olursa o kadar şansın artar haftalık katkı Lotterysinde kazanmak için. Hiç bir şey satın almak zorunda değilsiniz, sadece oynayın ve Lotteryde kazanma şansınız artıcaktır!

   Kazananlar.

   30 Immortal Stones.
   25 Immortal Stones.
   20 Immortal Stones
   15 Immortal Stones.
   10 Immortal Stones.

   [Haftalık]SoX Lottery.
   Bu Lottery hakkında yukarıda zaten yeterince bahsettik nasıl Seal of Moon Silah elde ediceğiniz kısımda. Burda bir şeyi tekrarlamaya gerek yok okumadıysan yukarı çık & oku!

   Canlı kampanyalar.
   Biz gerçekten daha güzel bir İtem Mall deneyimi sunmak istedik az donate yapan veya hiç donate yapmayan oyuncularında iyi fiyatlara item malldan eşyalara sahip olması için. Bu yüzden bir çok yol bulduk sizlerin item malldan farklı yollarla ucuza item elde etmeniz için veya donation(bağışlarınıza) daha fazla silk vermek için!

   Rastgele günlük kampanyalar.
   Ayda toplam beş defa olan ve 24 Saat için kalıcı olan kampanyalar, bunlar mümkün olarak çıkabilen günlük kampanyalar:

   • İtem Malldan bir şey satın aldığınızda silkin %20'sini geri alma.
   • Bir dahaki donation(bağışınızda) %20 daha fazla silk alın.
   • Hediye olarak her 250 silk aldığınızda 1 İmmortal kazananın.
   Rastgele haftalık kampanyalar.
   Ayda bir defa gelen ve 1 hafta süren kampanyalar, bunlar mümkün olarak çıkabilen haftalık kampanyalar:

   • İtem Mallda 10.000 Silk harçayın ve 2.500 Silk geri alın!
   • %20 bonus alın her 1.000 Silk ve üstü aldığınızda!

   Rastgele saatlik kampanyalar.

   • Bir dahaki donation(bağışınızda) %40 daha fazla silk kazanın!
   • İtem Mallda 3.000 silk harçayın ve 1.000 geri kazanın!
   • İtem Mallda harçadığınız silkin %30'unu geri alın!

   Gold değeri artıyor.
   Oyun içerisinde Goldu değerli kılmak çok ama çok önemli bir unsur. Eğer Gold değersiz kılınırsa tüm server ekonomisi çöp olur. Biz bunu biliyoruz ve ve bu sebepten dolayı bazı değişiklikler yaptık bunlar ile değerinin artıcağından eminiz! Aşağı bakınız:


   1. Lucky Powder fiyatı tanesi 300.000 golda yükseltildi.
   2. Tüm yeni itemler Crate gibi vs yüksek Gold fiyatı vardır.
   3. Gold Token diye yeni bir birim sayesinde SOM'u NPC'ye eklemimize izin verir yüksek bir gold değeri ile 8B.
   4. Silk Lottery Evente sadece Gold ile katılım tiketi alınır.
   5. Teleportlar yüksek miktar Gold istiyecek.


   Ruby Birimleri.

   Ruby Puanları.
   Ruby Rebornda üç farklı yol vardır Ruby Puanı elde etmek için.
   Ruby Rebornda üç farklı yol vardır Ruby Puanı elde etmek için.


   1. Kervan çekmek/Hırsızlık yapmak.
   Her bir başarılı 5* Kervan 8 ve 10 arası Ruby Puan vericektir. Her başarılı hırsızlık ise 6 ve 8 puan arası vericektir.
   2. Job Killeri.
   Her 1 Job Kill size 1 Ruby Puanı vericektir unutmayınız ki aynı Charakteri sadece üç saate bir keserek puan alabilirsiniz.
   3. Otomatik Eventler.
   4. Uniqueler.
   ⦁ Tiger Girl Ödül olarak 5 Ruby Puan vericektir.
   ⦁ Cerberus Ödül olarak 5 Ruby Puan vericektir.
   ⦁ Captain Ivy Ödül olarak 6 Ruby Puan vericektir.
   ⦁ Uruchi will Ödül olarak 7 Ruby Puan vericektir.
   ⦁ Isyaturu will Ödül olarak 8 Ruby Puan vericektir
   ⦁ Lord Yarkan Ödül olarak 9 Ruby Puan vericektir.
   ⦁ Demon Shaitan Ödül olarak 10 Ruby Puan vericektir.
   ⦁ Roc will Ödül olarak 35 Ruby Puan vericektir.
   ⦁ Medusa Ödül olarak 35 Ruby Puan vericektir.
   ⦁ Job Temple Uniqueleri Ödül olarak 15 Puan vericektir.


   Ruby Puanlarımı nerede harçayabilirim?
   Şimdi muhtemelen Ruby Puanlarınızı nerede harçayabiliceğinizi düşünüyordursunuz. İşte, yaptığımız büyük değişiklerden biri burdadır, Seal of Moon silahlarınızı bunlar ile satın alamıcaksınız bu sefer komple farklı. Ruby Puanları ile bir çok çeşit İtem alabiliceksiniz haftalık roll bileti dahilinde haftalık sox eventine katılım için (bunun hakkında daha fazlasını Seal of Moon Silah nasıl elde edinir kısmında okuyun).

   Sınırsız Ruby Puan elde etme - Play2Win.
   Bir çok serverde Seal of Moonu satın almak için gerekli birim Silk itemleri satın almak için de gerekli olur ve onlar bunu Play2Win olarak yansıtır size. Ama İmmortal stonelerini mesela nasıl alıcaksınız bu birim ile eğerki Seal of Moon silahı alıcaksanız? BİZ BUNU DEĞİŞTİRDİK! Artık bir farklı birimin var silk itemleri almak için harçıyabildiğin ve farklı itemler elde edebiliceğin Seal of Moonun için endişe etmeden!

   [Takasa açık olmayan]Ruby Jewelleri.
   Bu birimi ilk Rubyde de kullandık Capture the Flag ve Battle Arena ödülleri olarak. Fakat bu defa bunlar Seal of Moon almak için gerekli olmayacak onun yerine bir sürü çeşit item alabilmeniz için var olucak ve en önemlisi Magic PoP kartları için!

   Capture the Flag ve Battle Arenada bu şekillerde kazanılacaktır:

   • Battle Arena yenince: 5
   • Battle Arena kaybedince: 2
   • Capture the Flag kill başına: 1

   [Takasa açık olmayan]Ruby Tokenleri.
   Seal of Moon satın almak için gerekilen birim. Unutmayın ki bunları elde etmenin limiti olmayacaktır! Bunları elde etmek için iki yol vardır bunlar da Job yapmak ve Battle Arena/ Capture the Flag.

   Job yapmak.

   • Kervan(5*): 10 Ruby Token.
   • Hırsızlık(5*): 8 Ruby Token.

   Capture the Flag.

   • Her Kill 1 Ruby Token.

   Battle Arena.

   • Kazanmak 10 Ruby Token verir.
   • Kaybetmek 3 Ruby Token verir.

   Eğerki 1.500 Token'e ulaşırsanız, Seal of Moon fiyatı olan, o zaman daha Token elde edemeyeceksiniz bu da aklınızda bulunsun.

   [Takasa açık]Diamond Tokenleri.
   Bu Birim Job Templemize bağlıdır. Bu Birimi sadece job temple moblarından veya uniquelerinden drop olarak alabilirsiniz. Bu Birimi Diamond Dealerden Silk itemi veya başka yararlı itemler alabilmek için kullanabilirsiniz.

   Job Temple.

   • Moblardan drop oluyor.
   • Uniquelerden drop oluyor.


   [Takasa açık]Gold Token.
   Oluşturma gereğini duyduğumuz bir birim NPC'de yüksek Gold fiyatına satılması için. NPC'ye maximum satabiliceğiniz değer 2B'dır. Biz bundan daha yüksek değer tutturmak istiyoruz özellikle Seal of Moon ekipmanlarında çünkü Gold'u oyunda gerçekten değerli kılmak istiyoruz.

   Ruby Special NPC.

   • 1 Gold Token 1B Gold.

   Ruby SoX Sistemi.

   Mevcut SoX & dengesi.
   Ruby Rebornda oyuncuların daha basit anlamalarını istedik SoX sistemini. Bunu yapabilmek için sadece üç tür SoX ekledik. Bunlar da bu üçüdür:

   Seal of Star: Normal son item +1.
   Seal of Diamond: Normal son item +2.
   Seal of Moon: Normal son item +3.5.

   Gördüğünüz üzere SoXların dengesi birbirine baya yakın, hiç bir aşırı güçlü yok aralarında. Gerçekten her oyuncuya eğlenceli ve rekabetli oyun oynama şansı vermek istedik!

   [Seal of Star] Ekipmanınızı elde etmenizin yolu!
   İlk SoX olduğundan dolayı tabii ki de daha basit elde edilir. Tabii ki tüm Seal of Star ekipmanlar mob droplarından elde edilebilir. Ama biz yine de bot hariçi başka yollarda eklemek istedik onları elde etmek için bu yollar ile elde etmek birazcık daha basit. Bota atmayı teşvik etmek bir hata olurdu. Set ve Acclerden ziyade silahlar için ayriyeten bir elde edinme yolu var Magic PoP'tan doğru bunu zaten anlatmıştık bu tamamı ile play2win olucak çünkü bu kartlar silk ile satılmayacak bunu da unutmayın!

   Seal of Star silahlarını bu yollardan doğru elde edebilirsiniz:

   1. Moblardan çok zor bir drop rate ile.
   2. Job Cave moblarından zor bir drop rate ile.
   3. Job Uniquelerinden zor bir drop rate ile.
   4. Star A Cratesinden çok zor bir rate ile.
   5. Star B Cratesinden zor bir rate ile.
   6. Star C Cratesinden orta derece bir rate ile.
   7. SoX Lotteryisinden.
   8. Magic PoPtan zor bir rate ile.

   Seal of Star set ve accleri bu tür farklı yollardan elde edebilirsiniz:

   1. Moblardan çok zor bir drop rate ile.
   2. Job Cave moblarından zor bir drop rate ile.
   3. Job Uniquelerinden zor bir drop rate ile.
   4. Star A Cratesinden çok zor bir rate ile.
   5. Star B Cratesinden zor bir rate ile.
   6. Star C Cratesinden orta derece bir rate ile.

   [Seal of Diamond] Silahınızı elde etmenizin yolu!
   Seal of Star ve Seal of Moonun arasında bir orta birimin bulunması şarttır oyuna farklılık katmak ve ekonomiyi desteklemek için. Fakat biz ilk silahları ekleyerek ve sonraya doğru oyun ilerledikçe gerisini eklemeyi düşünüyoruz. Biz gerçekten bir çok farklı kısımları zevkli hale getirmek için dungeon(zindan) alanını uyguladık ve var ettik hemen hemen sadece Seal of Diamond silahlar için!

   Bu yollar ile Seal of Diamond silahlar elde edebilirsiniz:

   1. Magic PoPtan çok zor rate ile.
   2. SoX Lotterysinden.
   3. Diamond Cratelerinden.

   Komple Limitler kaldırıldı.
   Seal of Star ve Seal of Moonun arasında bir orta birimin bulunması şarttır oyuna farklılık katmak ve ekonomiyi desteklemek için. Fakat biz ilk silahları ekleyerek ve sonraya doğru oyun ilerledikçe gerisini eklemeyi düşünüyoruz. Biz gerçekten bir çok farklı kısımları zevkli hale getirmek için dungeon(zindan) alanını uyguladık ve var ettik hemen hemen sadece Seal of Diamond silahlar için!

   1. Job aktivitesi haftanın her günü.
   Eski limit sistemleri ile, job aktivitesi oyuncular günlük/haftalık limitlerini doldurduğu andan itibaren biterdi bu da bazı oyuncuların limitlerini dolduramamasına sebepleniyordu çünkü boş vakitleri olduğunda kervan olmuyordu etrafta. Yeni sistemimiz sayesinde her gün job aktivitesi olucaktır çünkü bir limit sınırı yoktur!
   2. Haftalık limitini doldurmak için bir baskın olmıyacak.
   Limit sistemi sıkmaktan hariç berbattı çünkü insanlar Seal of Moon silahlarını ilk olarak almak istiyorlar ise sürekli vakitleri olmasa bile haftalık veya günlük limitlerini doldurmak zorundalardı. Biz eğlenmek için buradayız, baskı yapması için başka bir neden için değil! Yeni sistemimiz size BÜYÜK bir rahatlama vericektir çünkü doldurmanız gereken bir limitiniz yok! SOM sistemimiz hakkında okuduğunuzda anlıyacaksınız zaten.
   3. Yeni oyuncular basitçe yetişebilicek.
   Limit sistemi bir çok serverin bir kaç ay içerisinde ölmesinin sebebiydi. Yeni oyuncular hiç bir zaman başlamazdı çünkü bilirlerdi ilk hafta başlayan oyunculara yetişemezlerdi ( Onlar her zaman bir kaç hafta geride kalırlardı Seal of Moon silahları için). Yepyeni sistemimiz ile böyle bir şey kesinlikle olmıyacaktır çünkü yeni oyuncuların yetişmeye imkanları var, hiç bir limit veya benzeri yoktur onları geriye atıcak olan, hafta içleri aktif olsunlar ve onların da Seal of Moon sahibi olma ihtimali zamanı gelince oldukça yüksektir. Yeni oyuncular eskileri geçebilir bile eğerki şanslılar ise roll'de( Her şey o haftaki roll zamanında ne kadar aktif olmalarına bağlı). Evet sen yeni oyuncuların seni geçmesini istemiyorsun ilk haftadan beri oyunu oynuyorsan ama inan bana sen her 2 Ayda bir oyun değiştirmek istemezsin ve yeni oyuncuları olmayan bir server umutsuz bir serverdir. Sistemimiz hiç kimseye öncelik tanımıyor herkes için eşit!

   [Seal of Moon] Silahını elde etme!

   Seal of Moon silahını elde etmek için iki komple farklı yöntem vardır, ikiside yeni ve eski oyunculara aynı şansı verir. Bu sistemi kullanmamızı kararlaştırana kadar baya bir vakit geçti çünkü bu sistem ile çok dikkatli olmamız gerekiyordu. Komple farklı bir sistem denemekten hariç bir imkan yoktu çünkü limit sistemi bir sona geldi artık, bunu kullanan hiç bir server yok sadece bir kaç ay açık durmayı isteyenlerden ziyade!

   1. Haftalık Roll Eventi.
   Katılmak için tek yapmanız gereken Haftalık Roll Tiketleri satın almak (45 Ruby Puanı tanesi).
   Ne kadar çok Haftalık Roll Tiketi alırsanız o kadar kazanma ihtimaliniz artar! Unutmayın Ruby Puan için hiç bir limit yoktur istediğiniz kadar alabilirsiniz şansınızı artırmak için Haftalık Roll'u kazanmak için. Bu Tiketi aldığınız andan itibaren yapmanız gereken hiç bir şey kalmıyor size otomatikmen bir katılım bileti veriyor ve bunu açmak veya kullanmak için bir şey yapmanız gerekmiyor.

   Bir komple Roll haftası Cuma saat 20.00'dan itibaren başlar ve bir dahaki hafta Cuma saat 16.00'da biter.

   Bu Event serverin ilk haftasından itibaren başlıyacaktır. Fakat serverin ilk dört haftasında farklı ödüller vericektir. İlk Seal of Moon ekipman veren Roll 4. haftadan sonra başlıyacaktır, genel olarak ödüllerin listesi böyle olacaktır:

   Roll Haftaları:

   1. Haftalık Roll Event: İlk hafta alınan biletler ikinci hafta için geçerli olucaktır, ilk hafta çekiliş yoktur.
   2. Haftalık Roll Event: 2 SOS Silah kazanan olucaktır.
   3. Haftalık Roll Event: 2 SOS Silah kazanan olucaktır.
   4. Haftalık Roll Event: 2 SOD Silah kazanan & 2 SOS Silah kazanan olucaktır.
   5. Haftalık Roll Event: 2 SOM Silah Exchangers, 2 SOD Silah kazanan & 2 SOS Silah kazanan olucaktır.
   6. Haftalık Roll Event: 2 SOM Silah Exchangers, 2 SOD Silah kazanan & 2 SOS Silah kazanan olucaktır.
   7. Haftalık Roll Event: 2 SOM Silah Exchangers, 2 SOD Silah kazanan & 2 SOS Silah kazanan olucaktır.
   8. Haftalık Roll Event: 3 SOM Silah Exchangers, 1 SOD Silah kazanan & 2 SOS Silah kazanan olucaktır.
   9. Haftalık Roll Event: 3 SOM Silah Exchangers, 1 SOD Silah kazanan & 2 SOS Silah kazanan olucaktır.
   10. Haftalık Roll Event: 3 SOM Silah Exchangers, 1 SOD Silah kazanan & 2 SOS Silah kazanan olucaktır.
   11. Haftalık Roll Event(Final change): 4 SOM Silah Exchangers, 1 SOD Silah kazanan & 1 SOS Silah kazanan olucaktır.
   Exchangers = Çeviriçi.

   İlk Lottery oyunun ikinci haftasında başlıyacaktır o zamana kadar kapalı olucaktır, tüm aldığınız tiketler serverin ilk lottery haftasında sayılıcaktır.

   Sistem koruması.
   Bir kaç basit ama yapmamız gereken olan kısıtlamalar bu sistemi herhangi bir suistimalden korumak için.

   • 1 SOM Silah kazanırsanız roll'de tekrar kazanamazsınız (HWID & IP'ye göre).
   • 4 SOM Accessory roll'de kazandıysanız tekrar kazanamazsınız (HWID & IP'ye göre).
   • Her HWID ve IP haftada sadece bir ödül kazanabilir.

   2. Ruby Tokeni toplamak.
   Haftalık Roll iyi olabilir ama %100 adil değil çünkü bazı oyuncuların çok katılımı olmasına rağmen hiç bir şey kazanamayabilirler. Tabii ki böyle bir şeyin olmasını istemiyoruz bu yüzden bir ikinci yolda düşünmek zorundaydık, tamamen adil olan bu oyuncular için ve aynı zaman da yeni oyuncular komple arkada bırakmıcak bir şekilde eski sistemlerin yapıcağı gibi.

   Yani biz oyunun her bir 'ana' aktivitesini haftanın 7 gününde de canlı bırakmak istiyoruz. Ana aktivite derken kastımız Job, CTF/BA & Otomatik Eventler. Job zaten Ruby Puanı veriyor ama onlar oyuncuların saklaması ve haftalık lotterye katılması için veya başka silk itemlerini almak için kullanılmasını istiyoruz, SOM'u bu puanlar için vericek olsak oyuncular bunları hiç harçamaz. Biz bunun olmasını istemiyoruz. Oyuncuların bir oyun içerisinde kazanılabilen bir birimin olmasını istiyoruz bunları silk itemi almak için veya Haftalık Rolla katılmak için kullanmalarını istiyoruz. Bu sebepten dolayı biz ikinci bir birim geliştirdik adı Ruby Tokeni bu sadece SOM ekipmanlarınızı alabilmeniz için odaklı.

   Ruby Tokeni nasıl elde edilir?
   SOM Puanı iki farklı yöntem ile elde edilir. Bu Puanı elde etmek için herhangi bir limit yoktur, günlük veya haftalık istediğiniz kadar elde edebilirsiniz. Eğerki 2.500 Puan elde ettiyseniz daha fazla elde edemeyeceğiniz aklınız da bulunsun, çünkü SOM Silahın fiyatı 2.500 Puan ve amaçınıza ulaşmış olursunuz. Ama bu sayıyı ilk haftada doldurmuş olsanız bile SOM Silahınızı ancak 4. haftada elde edebiliceksiniz!

   • Job yapmak.
   Kervan ve mal kaçırmaktan elde ettiğiniz Ruby Puanlarından ziyade, Ruby Tokeni de elde ediceksiniz!
   • Capture the Flag & Battle Arena.
   Ruby Tokenleri elde etmek için ikinci yol Capture the Flag & Battle Arenadan olucaktır!

   İlk haftada puanlarımı elde ettim neden beklemek zorundayım?
   Bu soru belki merak ettiğiniz soru olucaktır. Eğerki gerçekten baya aktifseniz o zaman bu SOM Puanlarını 4. haftadan önce elde edersiniz. Fakat 4 hafta geçmeden SOM'u elde edemezsiniz. Biz bunu bir çok sebepten dolayı yapıyoruz. Hepsi serverin daha uzun bir süre ayakta kalabilmesi için:

   • İnsanların son ekipmanları hızlı elde etmesi her zaman oyuna zarar verir, oyun amaçını yitirir ve insanlar sıkılıp oyunu bırakır.
   • Bir de böyle bir şey yaparak İnsanlara o puanları nasıl toplamak istedikleri yönteminin özgürlüğünü bırakırız dört hafta içerisinde, kendi statejilerini kurmaya şans veririz. Mesela diyelim ki sen bir hafta boyunca aşırı meşgulsun ve yeterince puan kasamamaktasın. Eski sistemde kahrolurdun veya insan arardın limitini para karşılığında doldurucak. Yepyeni sistemimize göre böyle bir şeye gerek yok! Basitçe bir dahaki haftalarda daha fazla aktif olursun ve yine sahalara dönmüş olursun!
   • Son ve en önemli sebep yeni oyunculara rekabetçilik verebilmek. Diyelim ki ilk 2 hafta başlıyamadım ve şimdi başlamak istiyorum, eski sisteme göre bu demek olurdu ki hep 2 hafta geride kalıcam öbür oyunculara karşı limit sistemi yüzünden. Yeni sisteme göre gerçekten yetişmek istiyorsam yetişebilirim aktif olarak! İşte bu yüzünden yeni sistem yeni oyuncular için mükemmel!

   Seal of Moon Silahımı nasıl alıcam?
   4. Hafta da Moon Update diye büyük bir Updatemiz olucaktır. Bu Updatede, Ruby Reborna hakikattan SOM getiricez. SOM Silahını alabilmek için SOM Silah Exchangeri diye bir İtem alman gerekiyor SOM Dealer NPC'sinden 1.500 Ruby Token ve 8 Gold Token karşılığında bildiğiniz gibi. SoX Lotteryde bazı şanslı kişilere artık SOM Exchanger vermiş olucak. Bu Updateye kadar SOM Silah Exchangeri NPC'de bulunmayacaktır! Yani bu updatenin yapacağı oyuna Seal of Moon Silahlar getirmektir!

   [Seal of Moon] Kalkanının elde etme yolu!
   Hemen hemen her oyuncunun iyi bir kalkana ihtiyaçı vardır buildi farketmezsizin, bu yüzden farklı bir yönteme ihtiyaçımız vardı insanlar için Seal of Moon kalkanlarını elde etmek için çünkü zaten Seal of Moon silahları elde etmenin yolu zor ve kalkan için yer yok bunda. Yani fikrimiz Forgotten World ( Kayıp dünya) zaten güzel olduğu için ve şimdiye kadar ona pek değer biçmediğimiz için ondan Seal of Moon kalkan vermek gayet güzel olurdu! Yani Seal of Moon kalkan elde edebilmek için tüm talisman kolleksiyonunu tamamlamanız lazım. Bu tüm talismanların elde etme yolu:

   Silver pendant: Forgotten World (takasa açıktır).
   Cobalt emerald: Forgotten World (takasa açıktır).
   Logbook: Forgotten World (takasa açıktır).
   Love letter : Forgotten World (takasa açıktır).
   Portrait of a woman: Forgotten World (takasa açıktır).
   Jewelry box: Forgotten World (takasa açıktır).
   Diamond watch: Forgotten World (takasa kapalıdır).
   Mermaid's tears: Forgotten World (takasa kapalıdır).

   Görevi NPC'de alıp verebilirsiniz

   [Seal of Moon] Setinizi elde etmenin yolu!
   Yüzde yüz emin olmasakta Moon Set parçalarının nasıl elde ediliceğinden, onların silahlara benzer bir yolda elde ediliceğini düşünüyoruz ama oyuncuların büyük bir kısmının moon silahını alınca başlayacaktır. SOM Silahını elde ettiğinde Moon Puanların gereksiz olmaya başlıyacak, ama sürekli Moon parçaları eklersek böyle olmıyacak! Fakat hepsini bir anda eklemeye düşünmüyoruz teker teker ekleyeceğiz bunun sebebi: Parçaları teker teker eklememizin amacı oyuncular arasında büyük farklar açılmaması ve yeni oyuncuların yetişme şansı olması böylece server inanılmaz bir rekabet içinde olucaktır!

   1. Rekabetçi kalması basit.
   SOM setinin tümünü birden eklersek çok farklı olurdu, bazı oyuncular olurdu çok aktif olarak o seti kısa bir süre içerisinde elde ederlerdi. Bu da onları tüm aktivitelerde hakim kılardı ve geride kalan oyuncuları daha da geriye atardı. Server açıldığında SOM parçalar mevcut olmayacaktır, biz onları oyun ilerledikçe updatelerde ekleyeceğiz. Biz her tür oyuncu için adil bir oyun istiyoruz. Bu yüzden en iyi dengeleme ortada olduğuna inanıyoruz. Tabii ki de aktivite ödüllendirilmesi lazım ama serverin dengesi bozulucak derecede değil. Eminim ki hepiniz itemleri birbirine yakın olan ve savaşlar iki taraflı olduğu bir oyun oynamak istiyorsunuzdur!

   2. Yeni oyunculara yardımcı olucak bir fikir daha.
   Biz gerçekten tüm SOM parçaların mevcut olmasını istemiyoruz server başladığında. Biz bunu kontrol etmek istiyoruz ve sürekli parçalar eklemek istiyoruz böylece emin olabiliyoruz kimsenin fazla güçlenmediğini ve yeni oyuncuların başlama hevesini kırmamış oluyoruz.

   3. Serverin canını yükseltiliyor.
   Private serverlerin ölmesinin bir çok sebebi olabiliyor, bir genel sebep insanların sıkılması oluyor çünkü daha fazla son ekipman olmuyor onlar için elde etmelik. Gerçekten elimizden geleni yapmak istiyoruz Ruby Rebornun ömrünü uzatmak için ve bunu elde edebilmek için elimizden geleni yapıcağız!

   [Seal of Moon] Accessorylerinizin elde etme yolu!
   Daha karar verilmemiştir, SOM Acclerin nasıl elde edilidğini karar verdiğimiz an burası güncellenecektir.

   Ruby Uniqueleri.

   STR & INT Uniqueleri.
   Uniqueler oyunun büyük bir parçasıdır. Fakat bunların sadece nukerler tarafından kesilmesi adil değil, hele unique dropları baya bir yükseltilmişse. Bu sebepten dolayi Uniquelerin iki çeşidi olucaktır STR ve INT oyuncuların avlaması için. Bu şekilde tüm oyuncuların eşit şansı olmuş olur Unique kesip droplarından yararlanmaları için.

   Klasik Uniqueler.
   • Tigerl Girl: 2x Global Chat, 2 Reverse Return Scroll & 5 Diamond Token.
   • Cerberus: 2x Global Chat, 2 Reverse Return Scroll & 5 Diamond Token.
   • Captain Ivy: 2x Global Chat, 2 Reverse Return Scroll & 5 Diamond Token.
   • Uruchi: 2x Global Chat, 2 Reverse Return Scroll & 5 Diamond Token.
   • Isyaturu: 1x Immortal Stone, 2x Global Chat, 2 Reverse Return Scroll & 10 Diamond Token.
   • Lord Yarkan: 2x Immortal Stone, 2x Magic PoP Kart, 2x Global Chat, 2 Reverse Return Scroll & 10 Diamond Token.
   • Demon Shaitan: 2x Immortal Stone, 2x Magic PoP Kart, 2x Global Chat, 2 Reverse Return Scroll & 15 Diamond Token.
   • BeakYung The White Wiper: 8x 50 Silk Scroll, 3x Immortal Stone, 5x Magic PoP Kart, 4x Global
   Chat, 4 Reverse Return Scroll & 20 Diamond Token.

   Job Uniqueleri.

   Tüm Job Uniqueleri (Selket,Neith,Anubis,Isis,Haroeis) bu dropları vericektir: 3x 50 Silk Scroll, 3x İmmortal Stone, 6x Magic PoP Kart, 20 Diamond Token.

   Arabia Uniuqleri.
   Yakında gelicek.

   Ruby Prince & Görev..
   Bu görevi tamamlamak için Ruby Prensini kesin. Görevi tamamlamak için Uniqueyi kesmek zorunda değilsiniz. Kesenin Partysinde olmanız yeterlidir! Bu Unique haritada her yerde olabilir rastgele çıkıyor.

   Görev Ödülü: 100 Silk.

   Devil Garden Uniqueleri & Görevleri.
   Devil Garden çok güzel bir yer hele var olan en güçlü Uniquelerle savaşmak için bir yer ise. 3 Tane farklı Unique olucaktır orada. Uniqueyi kesen Party görevi bitiricek (hepsini).

   Görev ödülleri.

   • Kidemonas Görev Ödülleri: 1x Star Crate B & 3x Magic PoP Kart & 50 silk.
   • Venefica Görev Ödülleri: 1x Star Crate B & 3x Magic PoP Kart & 50 silk.
   • Giant Overlord Görev Ödülleri: 1x Star Crate B & 3x Magic PoP Kart & 50 silk.

   Ruby Crateleri (Sandıkları).

   Ruby Point Crateleri (Sandıkları).
   Oyun içerisinde sandıkların bulunması her zaman büyük bir zevktir. Şansını sandık açarak denemek her zaman güzel bir his bırakır üzerinde! Bizim her açtığımız serverde sandıklar mevcuttu bu da demek oluyor ki Ruby Rebornda da sandıklara yer vericez. Fakat bu sefer daha fazla çeşitlilik sunarak bu kısmı daha da eğlenceli kılıyoruz. Burada tüm Gold & Ruby puanları ile alabiliceğiniz sandıkların listesini bulabiliceksiniz.

   Ruby Crate (Sandığı).

   • 1 Extension Gear. (Devil uzatma)
   • 1~6 Sabakun Jewel.
   • 1~5 Immortal Stone.
   • 1 Avatar Dress.
   • 1 Avatar Hat.

   • 1 Ruby Premium.
   • 1 Devil S.
   • 1 Pet Clock. ( Pet uzatma )
   • Hiç bir şey!

   Fiyatı: 100 Ruby Puanı & 200M Gold.

   Star C Crate .

   • Düşük ihtimalle rastgele bir Seal of Star item verir.
   • Hiç bir şey!


   Fiyatı: 50 Ruby Puanı & 150M Gold.

   Star B Crate .

   • Orta derece ihtimalle rastgele bir Seal of Star ekipman verir.
   • 1~3 Reverse Return Scroll.
   • 1~3 Global Chat.
   • Hiç bir şey!

   Fiyatı: 75 Ruby Puanı & 250M Gold.

   Star A Crate.

   • Yüksek ihtimalle rastgele bir Seal of Star ekipman verir.
   • 1 Sabakun Jewel.
   • 1 Extension Gear.
   • Hiç bir şey!

   Fiyatı: 125 Ruby Puanı & 350M Gold.

   Diamond A Crate.

   • Düşük - orta derece arası rastgele bir Seal of Diamond Silah verir.
   • Hiç bir şey!

   Fiyatı: 200 Ruby Puanı & 125M Gold.

   Ruby Jewel Cratesi.


   Diamond B Crate.

   • Düşük bir ihtimalle rastgele bir Seal of Diamond Silah verir.
   • Hiç bir şey!

   Fiyatı: 100 Ruby Puanı & 125M Gold.

   Gold Cratesi ( Altın Sandığı).
   Ruby Rebornda Goldun büyük bir değeri olmasını istiyoruz bu sebepten dolayı baya enteresan item ekledik Gold olarak satılan Gold Miner NPC'sinde.

   Crystal Crate (Sandığı).

   • 1~4 Global Chat.
   • 1~2 Immortal Stone.
   • 1~4 Reverse Return Scroll.
   • 1 Extension Gear.
   • 1 Pet Ressurection.
   • 1 Job Penalty Remover. ( Job Ceza silme)
   • 1 Guild Penalty Remover. ( Guild Ceza silme)
   • Hiç bir şey!

   Fiyatı: 300M Gold.

   Silk Crateleri (Sandığı).

   İmmortal Stone Crateleri (Sandığı).
   Bu sandık size rastgele 10 ve 30 arası İmmortal Stone verir.
   Fiyatı: 1.250 Silk.

   Starter Package(Başlangıç Paketi).

   • 1 Rastgele Avatar kafalığı.
   • 1 Rastgele Avatar Dressi.
   • 1 Rastgele Avatar arkalığı.
   • 1 Ruby Premium.
   • 1 Devil.
   • 1 Pet Canlandırıcısı.
   • 11 Reverse Return Scroll.
   • 11 Global Chat.


   Luxury Crate (Sandığı).
   Bunu açtığınızda rastgele bir renkte Ruby Kanatları verir. Şu anlık elde edebiliceğiniz renkler kırmızı, yeşil, beyaz & sarı. Bu kanatlar hiç bir şey vermediği aklınızda bulunsun. Onlar sadece hoş bir görüntü!

   Tüm sandıkların verdiği listediki itemlerin sadece bir tanesi bu da aklınız da bulunsun!

   Ruby Rekabetçi olucak.

   Top Jobcu Effekti.
   Her zamanki gibi oyunculara joblarında en iyi olmaları için bir sebep verilmesi gerektir. İnan bana bu sefer fazlasıyla değicektir çünkü her Job unionun ilk üçüne harika bir yeni effekt verilicektir Charakter isimlerinin üzerine ki herkes görsün onlarla uğraşmamaları daha iyi olucağını! Bir de Özel Title sahip olucaksınız Jobunuza göre.

   Thiefler:

   • 1.: Vanquisher
   • 2.: The Death Stalker
   • 3.: Loremaster

   Hunterler:

   • 1.: Guardian
   • 2.: Warlord
   • 3.: Gladiator


   Traderler:

   • 1.: Peacekeeper
   • 2.: Traveler
   • 3.: Explorer

   Honor Sistemi.
   Honor Sistemi iyi yapılmış olması gereken önemli bir sistemdir herkes için adil olması lazım ve suistilmal edilememesi lazım. Tüm oyuncular bu buffları seviyor ve kendi charlarında görmekten zevk alırlar. İlk Rubyde Honor sistemimiz baya zayıftı çünkü honor pointler Kervan çekmek ve job killerden elde ediliyordu. Ama farketmişsinizdir ki büyük bir ihtimalle, Ruby Rebornu komple Job dayalı yapmak istemiyoruz bu sebepten dolayı bir çok yol ürettik Honor Puanları elde edebilmeniz için!

   Honor Puanı kazanılan aktiviteler:

   • Her Job Killi 2 Honor Puanına eşittir.
   • Her Survival Killi 2 Honor Puanına eşittir.
   • Her bir Kervan size Ruby Puanı verdiği kadar Honor Puanı verir.
   • Her bir Unique kestiğiniz Unique göre size Honor Puanı verir.
   • Her bir Kale Savaşında ki kill size 3 Honor Puanı verir.

   Honor Buffları elde etme.

   • Top 5'e tüm 4 Bufflar verilicektir.
   • Top 5-10 arası Taç hariç hepsi verilicektir.
   • Top 10-25 arası Gümüş ve Bronz buffu verilicektir.
   • Top 25-40 arası Bronz buffu verilicektir.

   Yer aldığınız yeri asıl Sitemizde Honor Puan sisteminde bulabilirsiniz.

   Wanted Sistem (Aranıyor Sistem).
   Çok genel bir Sistem bir çok oyuncu tarafından sevilen bu yüzden bunu geliştirilmiş haliyle eklemekten hariç başka imkanımız yoktu!

   Bounties (İkramiyelerin).
   Her bir wanted leveliniz için bir ikramiyeniz olucaktır. Bu da demek oluyor ki senin cinayet serini bitiren kişi belirli bir miktar Gold alıcaktır! Yok merak etme senden değil.

   Wanted Buffları.
   (20 & 40 Kill) cinayet serisi için verilen bufflar:

   • %1 Physiksel & Magical damage artırması.
   • %1 Physiksel & Magical defans artırması.
   • 1 STR & İNT.
   • %1 Koşma hızı artırma.

   (60 & üstü Kill) cinayet serisi için verilen bufflar:

   • %2 Physiksel & Magical damage artırması.
   • %2 Physiksel & Magical defans artırması.
   • 2 STR & İNT.
   • %2 Koşma hızı artırma.

   Cinayet Serisi Spikeri.
   Bunu daha enteresan bir hale getirmek için bir Cinayet Serisi Spikeri ayarladık mavi duyuru yazısı olarak çalışıcak olan. Globallerin bunun için uygun olmadığı bir yer olduğunu düşündük çünkü orada zaten çok spam var ve daha fazlasına gerek yok. Spikerimiz bazı hoş şeylerle güncellenmiş bunlar da şunlar:

   1. 20 Kill: [Jobİsmi] is on a killing spree, he is seeking for blood! (bir cinayet serisindedir, ve o kan arıyor!)
   2. 40 Kill: [Jobİsmi] is on a rampage, what a maniac killer! (kudurmuş, ne biçim bir manyak katil!)
   3. 60 Kill: [Jobİsmi] is dominating, get out of his way! (hükmediyor, önünden çekilin!)
   4. 80 Kill: [Jobİsmi] is unstoppable, who will stop him? (durdurulmaz, onu kim durdurucak?
   5. 100 Kill: [Jobİsmi] is godlike, not even gods can stop him! (Tanrıca gibi, tanrılar bile onu durduramıyor!
   6. 120 Kill: [Jobİsmi] is LEGENDARY, what a power show off! (EFSANEDİR, ne biçim bir güç gösterisi!)

   Rekabetçi Rank Sistemi.
   Dediğimiz gibi, Ruby Rebornun rekabet dolu bir server olmasını istiyoruz. Bunu elde etmek için bir çok sisteme ihtiyaçımız var oyuncuların aralarında savaşıp elde etmesi için uğraşması gereken. Bir çok oyun gibi Silkroadında bir rank sistemi olmasını istedik. En son bu rank sistemini denediğimizde tahmin ettiğimiz kadar iyi değildi, rank sembolleriyle birlikte çok fazla güçlü skiller açılırdı bu da oyunu baya düzensiz kılardı. Böyle bir şey bu sefer olmıyacak. Rank Sistemimiz sadece isminizin yanında bir sembol verecektir böylece düşmanların becerikliliğini görücek!

   Bu Sistemin bazılarınız bilmek üzere eski bir parçası yerine onu başka güzel bir şey ile tamamlamayı düşündük. Yani bazı oyuncular vardır daha yeni başlamışlardır oyuna ve eskiler kadar güçlü değillerdir henüz. Bu oyuncular her öldüklerinde elo puanı kaybetmek istemez. Bu sebepten dolayı !goranked diye bir komut eklemeyi düşündük. Bu Komutun yaptığı şudur: Ne puan kazanabiliceksiniz ne de puan kaybedebiliceksiniz !goranked komutunu yazana kadar. Bu oyuncuların bazen rahat bir şekilde oynamalarına da destekçi olur. Yani bu komut bazılarınız için gerçekten çok yararlı olabilir ve sizin elinizde olur ranka girip girmemeniz!

   Rank modunda nasıl oynanır?
   All chatte !goranked yazın ve Ruby Reborn rank moduna girin( killer puan vericek, ölümler puan alıcak). Rank modunu tekrar kapatmak için All Chatte tekrardan aynı komutu yazınız.

   Killer.

   • PvP Matching: +4 Elo Puan.
   • Kale Savaş Kill: +2 Elo Puan.
   • Capture the Flag Kill: +2 Elo Puan.
   • Battle Arena Kill: +2 Elo Puan.
   • Survival Arena Kill: +1 Elo Puan.
   • Last Man Standing: +1 Elo Puan.
   • Job Kill: +1 Elo Puan.

   Ölümler.

   • PvP Matching: -2 Elo Puan.
   • Last Man Standing: -1 Elo Puan.
   • Survival Arena Ölümü: -1 Elo Puan.
   • Job Ölümü: -1 Elo Puan.
   • Kale Savaş Ölümü: -1 Elo Puan.
   • Capture the Flag Ölümü: -1 Elo Puan.
   • Battle Arena Ölümü: -1 Elo Puan.

   Sistem Koruması.
   Bu Sistem herhangi bir ödül vermese bile isminin yanında tatlı semboller dışında bunuda koruma altına almamız çok önemlidir.

   Bu Sistem nasıl adil?
   Bu Sistemin adil olmadığını düşünürdürsünüz büyük bir ihtimalle çünkü İNT charakterler sizlerden daha fazla kill ve puan alıcaktır. Evet bu kesin ama onların sizden daha fazla ölüceğini de düşünün bu da demek oluyor ki sizden daha fazla puan kaybedecekler? Sistem tamamen adil İNT ve STR Charakterleri için de!

   Rank Sistemi.

   • Top 20 Oyuncu [1-20] Ruby rankına girecektir ve Ruby Rank sembolünü açıcaktır & kırmızı Ruby Master titlesini elde edecektir!
   • Top 60 Oyuncu [21-60] Amethyst rankına girecektir ve Amethyst rank sembölünü açıcaktır & mor Amethyst Master titlesini elde ecektir!
   • Top 100 Oyuncu [61-100] Topaz rankına girecektir ve Topaz Division sembolünü açıcaktır & Topaz Master titlesini elde edecektir.
   • Top 150 Oyuncu [101-150] Emerald rankına giricektir ve Emerald sembölünü açıcaktır & Emerald Master titlesini elde edecektir.

   Spiker.
   Bu tarz sistemlerin her zaman spikerleri lazım bunu daha eğlendirici yapmak için.
   Herkes isminin duyuru olarak yazılmasını görmek ister ve burada şansın!

   • Global Mavi duyuru yazısı geçicek her ne zaman bir oyuncu yeni bir ranka geçerse. Örnek:
   [Foberious] has reached Ruby Rank, kicking [Ace] back to Sapphire Rank!
   [Foberious] Ruby Rankına ulaştı, [Ace] oyuncusunu Sapphire Ranka geri tekmeleyerek!
   • Kişisel Mavi duyuru yazısı her ne zaman başka bir oyuncuyu bir rankta geçtiğinizde yazar, başka oyuncular bunu görmeyecektir. Sadece sen ve rankını kaybeden oyuncu bunu görücek ve haberdar olucaktır.

   Rank her iki haftada bir sıfırlanacak böylece yeni oyuncularada şans verilicektir!

   PVP Matching Sistem. ( PVP Eşleştirme Sistemi)
   Bu harika Rank sistemini bulundurarak oyunu olduğundan daha da rekabetçi ve eğlenceli bir yere çevirebilmemiz için bir çok alan sunuyor. Yani zaten oyuncuları item ranklarina göre eşleştirebildiğimize göre bizim için adil bir PVP Eşleştirme sistemi yapmak daha da basit çünkü biz item olarak birbirne yakın olan insanları eşletştirebiliceğiz.

   Ne zaman oynamaya şansım olucak?
   Bu Sisteme bir çok oyuncu getirebilmemiz için bu sistem sadece günde iki saat boyunca var olucaktır saat 19.00'dan 21.00'a kadar (server saati). PVP Eşleştirme sistemi bu saatlerden hariç deaktive olucaktır.

   PVP Matching oynamaktan ne kazanıyorum.
   Yani tabii ki bu sistemin oyuncuların rankında büyük etkisi olucaktır, bundan ziyade silk ödülleri vericektir.

   • Kazanan: +4 Elo Puan & 20 Silk alıcaktır.
   • Kaybeden: -2 Elo Puan.

   Sistem koruması.
   Bu tarz şeylerin koruması oldukça önemli bu yüzden bu tarz kısıtlamalar getirdik:

   1. Günde sadece 5 maç yapabiliyorsunuz.
   2. Bir defadan fazla aynı kişiyle oynıyamazsınız.
   3. PVP Eşleşmede sadece Rank Modunuz açık ise oynıyabilirsiniz.
   4. PVP Eşlemeye katilmak için 100 Level olmak zorundasınız.
   5. Zerk, devil veya phy/ mag emme veya artırma scrollu kullanamazsınız.

   Ruby Kale Savaşı.

   Hala Kale Savaşlarını tüm Guildler için daha da adil yapmak için çalışıyoruz, bu konu hakkında bir paylaşımda bulunucağız gelecek günlerde.

   Mevcut Kaleler.

   Sadece iki kale mevcut olucaktır bu ikisinde de aşırı derecede rekabet olması için. Guildler için mevcut olucak olan kaleler Hotan ve Constantinople olucaktır. Biz aslında bir 'ana' kale seçmek istemiyoruz bu siz guildlere kalmıştır.

   • Constantinople Vergi: Alexandria & Constantinople.
   • Hotan Vergi: Hotan, Jangan, Samarkand & Downhang.

   Güven amacıyla, FW İçerisinde pvp kapalı olucaktır.

   Guild Kill Sayıcısı.
   Kale Savaşına yeni bir doku getirmek istedik, onu daha enteresan, eğlenceli ve adil kılıcak olan. Yani her ne zaman kale savaşına girerseniz ekranınızın sağ üst köşesinde bir cam açılıcaktır burada kill olarak en üstte olan 5 guild yazıcaktır! Sayıcı canlıdır bu da demek oluyor ki her ne zaman bir kill yapılsa otomatikmen Sayıcıya eklenecektir. Böyle yaparak herkes bilmiş olucak en ölümcül guildler hangileri. Belki diyordursunuz tamam görüyoruz en ölümcül guildler hangileri napalım, hiç bir şey değişmiyor kalbi kazanan her şeyi alır. Neyse aşağıya bir göz atın ve belki fikriniz değişir.

     Spoiler 


   Daha fazla kazanan.
   Aslında elde etmek istediğimiz daha fazla Guildin Kale Savaş sonucundan mutlu olmasıdır. Kaleyi kalbe yıkan Guilde vermek adil değil bence ve oyun içerisini berbat ediyor. Yani bunu yaparak Kaleyi alanlardan ziyade daha fazla kişiyi öldüllendiriyoruz katılımları için. Bu da demek oluyor ki her Guild/Union kendi stratejisini geliştirebilir, sadece düşmanlarınıza wipe atmaktan mı hoşlanıyorsunuz ve ilk sırayı alıp silk ödülünü alarak mı? Veya sadece kalbi alıp kaleye mi sahip olmak istiyorsunuz? Size kalmış! İkisinin de yararı ve dezavantajı var. Kill kazananlar silk kazanır her üye için kale sahipleride Kale vergisini alır belirtilmiş olan şehirlerden ve kale icon sembolü.

   Ödüller.
   En üstte gelen 3 Guildin üyeleri ödül olarak silk kazanıcaktır. Daha önce dediğimiz gibi biz Kale Savaşlarının guildler arasında savaşmalarını istiyoruz afk olup son dakkalara kadar birbirlerine trace atmalarını değil.

   Rank 1: 150 silk üye başı.
   Rank 2: 75 silk üye başı.
   Rank 3: 40 silk üye başı.

   Kill sayisi konusunda en iyi 3 Guildin noticesi geçicektir!

   Cinayet serisi Spikeri.
   Cinayet serisi Spikeri Kale savaşında var olması o savaşı daha da eğlenceli kılar! Bu yüzden bunu geliştirdik ve bu mevcut. Tüm duyurular mavi yazı olarak geçicektir ve ortak olarak herkes görücektir.

   Yazıcak olan cinayet serilerini az altta okuyunuz:

   Ani Killer.

   • Üçlü Kill: Üç kişiyi peş peşe kesmek( tüm killer ilk killden en fazla 30 saniye sonra olmuş olması lazım).
   Duyuru yazısı: [Oyuncu] [Guild]'inden üçlü kill yapmıştır [Kaleİsmi] içerisinde!
   • Dörtlü Kill: Dört kişiyi peş peşe kesmek ( tüm killer ilk killden en fazla 38 saniye sonra olmuş olması lazım).
   Duyuru yazısı: [Oyuncu] [Guild]'inden dörtlü kill yapmıştır [Kaleİsmi] içerisinde!
   • Beşli Kill: Beş kişiyi peş peşe kesmek ( tüm killer ilk killden en fazla 46 saniye sonra olmuş olması lazım).
   Duyuru yazısı: [Oyuncu] [Guild]'inden beşli kill yapmıştır [Kaleİsmi] içerisinde!
   • Altılı kill: Altı kişiyi peş peşe kesmek (tüm killer ilk killden en fazla 54 saniye sonra olmuş olması lazım).
   Duyuru yazısı: [Oyuncu] [Guild]'inden altılı kill yapmıştır [Kaleİsmi] içerisinde!

   Cinayet Serileri.

   • Ölmeden 10 kişi peş peşe kesmek.
   Duyuru yazısı: [Oyuncu] [Guild]'inden is unstoppable [Kaleİsmi] içerisinde! (durdurulamaz).
   • Ölmeden 20 kişi peş peşe kesmek.
   Duyuru yazısı: [Oyuncu] [Guild]'inden is dominating [Kaleİsmi] içerisinde! (hükmediyor).
   • Ölmeden 30 kişi peş peşe kesmek.
   Duyuru yazısı: [Oyuncu] [Guild]'inden is godlike [Kaleİsmi] içerisinde! (tanrıca).
   • Ölmeden 40 kişi peş peşe kesmek.
   Duyuru yazısı: [Oyuncu] [Guild]'inden is legendary [Kaleİsmi] içerisinde! (efsane).

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler 

     Spoiler    Otomatik Trivia Eventi.
   Çok ünlü olup göz ardı edemiğimiz bir event. Bir sürü yeni soru ekledik bunlar da her 30 dakikada bir sorulucaktır 25 Silk ödülü ile kazanan için, her HWID günde sadece bir defa kazanabilir aklınızda bulunsun.

   Otomatik GM'yi Öldür Eventi.
   Katılımı gayet zevkli olan bir event, tek yapman gereken Güney Jangana gidip başladığında [BOT]KTG'ye saldırmak. Son vuruşu yapan oyuncu kazanan olarak belirtilicektir. 3 Farklı tur olucaktır her biri kazanana 100 Silk vericektir!


   Otomatik Saklambaç Eventi.
   Silkroadın en eski eventlerinden bir tanesi. Tek yapmanız gereken Eventin yazısı geçtiği andan itibaren söylenen bölgede aramaya başlamaktır. Ödül 150 Silktir Botu bulup ilk exchange atan kişiye. Bulduktan sonra Bot'a exchange atmaya unutmayınız!

   Otomatik Lucky Party Number Eventi.
   Bu Eventi kazanmanız için tek yapmanız gereken istenen Party Numarasını açmaktır. Açtıktan sonra siz kazanan olarak anons ediliceksiniz ve belirli bir miktar silk alıcaksınız ödül olarak. İstenen Party Numarasını açana kadar sürekli Party Numarası açıp kapamak iyi bir ip uçudur!

   Otomatik Search & Destroy Eventi.
   Uniqueler tüm haritaya atıçaktır, duyurularımız sizi bilgilendiricektir ne zaman ve hangi bölgede hangi Uniquenin bulunduğu. Tek yapmanız gereken Uniqueyi bulup kesmektir. Bir tanesini kesmek belirli bir miktar Silk vericektir!

   Otomatik Survival Arena Eventi.
   En iyi eventlerimizden biri. Günde iki defa olucaktır, duyurusu yazdıktan sonra tek yapmanız gereken Downhang teleportundan eventin olduğu bölygeye işinlanmak. Sonra basitçe peçeni takıp rakip oyuncuları kesiceksiniz! Her içeride yaptığınız Kill sayılıcaktır ve 1 Ruby Puanı vericektir. En fazla Killi alan 3 Kişi anons edilicektir ve en iyisi bir Silk bonus ödülüde kazanıcaktır. Bu Event için bir ranking vardır ve en iyi oyuncular özel bir Buff elde edicektir bunu da unutmayın!


   [Yeni]Otomatik Last Man Standing Eventi.
   Yeni diyerek bu eventi daha hiç önceden görmeden demek istemiyorum, ama bu İlk Rubyde yoktu. Survival event gibi her şey kill üzerini olduğu bir yer olduğu için STRler için adil değil, LMS eventini Rubyede getirmek istedik STR charlarininda büyük bir şansı olduğu eventin olması için. Bu Eventte 5 kazanan olucaktır en son hayatta kalan kişiler, her biri Sİlk ödülü alıcaktır. Eğerki ölürseniz event alanından dışarı atılıcaksınız ve tekrar giremiyeceksiniz.

   Ödüller.

   • 1. Oyuncu / 150 Silk & 45 Ruby Puanı.
   • 2. Oyuncu / 100 Silk & 35 Ruby Puanı.
   • 3. Oyuncu / 50 Silk & 25 Ruby Puanı.
   • 4. Oyuncu / 30 Silk & 15 Ruby Puanı.
   • 5. Oyuncu / 25 Silk & 10 Ruby Puanı.

   [Yeni]Otomatik Job Eventi.
   Job her zaman eğlencelidir hele bir sürü kişi katılır ise. Yüksek bir oyuncu sayısını Joba belirli saatlerde her gün zorlasak ne olur? Yüksek ödüller ile. Bu Mükemmel olur! Yani saat 19.00'dan 21.00'a (server zamanı) kadar job eventi olucaktır bir duyuru ile başlıyacaktır. Tüm kervanlar bu vakitler arasında daha fazla kar bırakıcaktır (+%50).
   Büyük Job Warlarına hazırlanın zirve zamanlarında!

   [Yeni]Otomatik Lucky Box Eventi.
   Yeni ve çok aşırı eğlenceli bir event olup kazanman için güçlü olmak zorunda değilsin her oyuncuya eşit şanslar verilir. Yani duyuru geçtikten sonra job cavende bir sürü kutu çıkıcaktır rastgele noktalarda, tek yapman gereken job cave içerisine girip bu kutuları aramak. Bir Boxu kestikten sonra ya 50 silk kazanırsın ya da hiç bir şey! Sadece 6 kutu olucaktır 50 Silk içerine sahip olan, tamamen şans üzere! Tüm Silk boxları bulunduktan sonra event biticektir ve kazananlar anons edilicektir.

   [Yeni]Otomatik Rage Cloud Eventi.
   Yakında gelicek, yapım aşamasında!

   [Yeni]Otomatik Unique PVP Eventi.
   Yakında gelicek, yapım aşamasında!

   [Yeni]Top Killer Eventi.
   Event süresi 5 dakikadir ve zerk mevcuttur. Peçe rengi sadece sarıdır, bu event başladığında sarı peçe charakterinde otomatikman takılır. Bu event günde iki defa olucaktır ve ismi söylediği gibi en fazla killi alan kişi kazanır, aslında büyük bir katliyam eventi olucaktır.

   Temeli bittiği için odaklanmak istediğimiz bir dahaki şey beta süreçinde bir kaç ufak şeyleri halletikten sonra yeni eventler yapmaktır. Silkroad oynanılabilirliğini fazla değiştirmek istemiyoruz ve şimdiden itibaren yeni ve eğlenceli eventler ortaya çıkartmaktır, oyunu daha da güzel yapabilmek için!


   Facebook Eventleri.
   • İlk Paylaş ve kazan etkinliğimize katılın ve 1.000 Silk kazanmanın şansına sahip olun, katılım tamamen ücretsizdir. Şansını burada dene [here!]
   • Yorum yapma eventimize katılın ve 1.000 Silk kazanmanın şansına sahip olun, katılım tamamen ücretsizdir. Şansını burada dene [here!]
   • Etiket yapma eventimize katılın ve 2.500 Silk kazanıcak büyük şanslı kişi siz olun! katılım tamamen ücretsizdir. Şansını burada dene [here!]

   Ruby Reborna gelecek olan tüm Oyunculara & guildlere başarılar!


  2. #2
   SnowStorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   01 Nisan 2017
   Şehir 
   Ankara
   Konular 
   2
   Mesajlar 
   5
   Beğenme 
   4
   Beğenilme 
   6
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   hayırlı olsun diyelim aydın. marvel olacak mı bu oyunda ?

  3. #3
   Schizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   22 Mayıs 2013
   Şehir 
   İstanbul
   Konular 
   1
   Mesajlar 
   259
   Beğenme 
   8
   Beğenilme 
   18
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Alıntı SnowStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   hayırlı olsun diyelim aydın. marvel olacak mı bu oyunda ?
   Eyvallah teşekkür ederim bro malesef Marvel'e uzun bir ara verdik belkide o devri kapattık diyebiliriz.Çünki biliyorsun ki artık yaşlar büyüdü çoğumuz vakit ayıramıyoruz.Evlenen oldu,askere giden oluyor iş güç o yüzden artık farklı bir guild ile oynuyoruz aktif oynamak isteyen arkadaşlarımızla

   Not olarak belirtmek istiyorum bende sizler gibi normal bir oyuncuyum konuyu açtım diye yanlış anlaşılmasın.Server sahipleriyle discordda tanıştım ve burda ücretli konu açmak için yardım istediler bende yardımcı oldum.Server açıldığı gün bende serverde yerimi alıcam

  4. #4
   SnowStorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   01 Nisan 2017
   Şehir 
   Ankara
   Konular 
   2
   Mesajlar 
   5
   Beğenme 
   4
   Beğenilme 
   6
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   konu başka bir yere gidecek ama . sen ve hakan guildin başındasın bildiğim kadarıyla ikinizden biri olduğu sürece neden yenilenmeye gidilmesin ki ? yada uğraşmak zor geliyor artık

  5. #5
   MM3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   05 Ocak 2018
   Şehir 
   Muğla
   Konular 
   0
   Mesajlar 
   1
   Beğenme 
   0
   Beğenilme 
   0
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Download ve register linklerini TR saati ile kaçta yayınlayacaklar?

  6. #6
   Schizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   22 Mayıs 2013
   Şehir 
   İstanbul
   Konular 
   1
   Mesajlar 
   259
   Beğenme 
   8
   Beğenilme 
   18
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Alıntı MM3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Download ve register linklerini TR saati ile kaçta yayınlayacaklar?
   Malesef şuan için bilgim yok bende bekliyorum.

  7. #7
   MAFIATR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   14 Şubat 2017
   Şehir 
   Hollanda / Amsterdam
   Konular 
   36
   Mesajlar 
   180
   Beğenme 
   55
   Beğenilme 
   77
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Alıntı SnowStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   konu başka bir yere gidecek ama . sen ve hakan guildin başındasın bildiğim kadarıyla ikinizden biri olduğu sürece neden yenilenmeye gidilmesin ki ? yada uğraşmak zor geliyor artık

   Ugraşılmaya değil kardeşim Ben Marvel guildi oyuncusuyum sayın Masterım @Surya ( Aydın ) Boyle bir karar alması hakanın askere gitmesi ve bazı oyuncuların evlenmesi bazı oyuncuların ameliyat olması konusu olduğu icin şuanlık boyle bir girişim olmicak olursa zaten ilk benim haberim olur

   Saygılarımla
   - DUMAN MARKET A.Ş / CEO !

  8. #8
   BlackStyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Üyelik Tarihi 
   24 Mayıs 2011
   Şehir 
   İstanbul
   Konular 
   316
   Mesajlar 
   2,018
   Beğenme 
   32
   Beğenilme 
   171
   Rep Gücü 
   Sosyal Ağ
    
   Alıntı SnowStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   konu başka bir yere gidecek ama . sen ve hakan guildin başındasın bildiğim kadarıyla ikinizden biri olduğu sürece neden yenilenmeye gidilmesin ki ? yada uğraşmak zor geliyor artık
   Aydın ve Erdoğan'ın dediklerinde haklılık payı var. Şubat celbinde kısmetse askeriz ondan dolayı sro işlerine ara verdik, bakalım geldiğimizde belki
   - Vatani görev nedeniyle buralardan epeyce bir uzaktayım..   BlackStyle Energy Loading

  Konu Bilgileri

  Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

  Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)  Giriş