• [Robex Online] Cap 100 - D10 - CH & EU - Grand Opening 20-02-2020
  • XEON Online | 130 Cap - CH * EU - 1500+ Online Player!
      Spy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      Konular 
      539
      Beğenme 
      795
      Beğenilme 
      597
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Server Genel ; Uzun uzun yazılar yazmanın hiç bir anlamı yok çünkü yine okuyacak kişiler belli başlı olacaktır, ben artık bu server içerisinde ki olaylardan dolayı çok sıkıldım ve bunaldım, en ufak bir kıvılcımda ortalığı kızıştıranlar var ve hala da devam ediyorlar, ben 7/24 bilgisayar başında olamam bu imkansız bir şey, ama yeri geliyor bütün gün bilgisayar başında olmama rağmen hala Spy hiç ilgilenilmediği günlerde oluyor. Bir server açıyoruz en fazla 2-3 ay ayakta kalıyor bunun ufak sebepleri bize bağlı olabilir ama en büyük sebeplerinden biri de siz oyunculardır. Alchemy'de + basamıyorsunuz guildce oyunu bırakıyorsunuz, arkadaşınız yönetime ve özellikle bana küfür ediyor banlanınca guildce oyunu bırakmalar ve fake,spam nickler ile oyuna gelip sürekli küfürlerin devam etmesi beni artık iyice herşeyden soğuttu. Ben burada neredeyse 5 sene olacak tek başıma herkes ile uğraşıyorum ama bir yere kadar artık biraz insan rolüne girmenizi istiyorum.
      Bir diğer konu ise ; Server içerisinde bazı guildler saçma salak yabancı serverlar açıldığında sürekli bizim serverlarımıza gelip global ile reklam yapıyorlar. Ne kadar amaçsız ve saçma bir hareket yaptıklarını acaba hiç düşündüler mi ? Yabancılar serverı açıyorlar evet 3k-4k oyuncu oluyor neden mi ? Çünkü yabancı oyuncu kitlesi var. Hatta Türklerin gelmesini bile istemiyorlar yeri geliyor Türklere karşı daha katı davranıyorlar bunlara rağmen hala gelip bizim serverlarımız da tanımadığınız kişilerin serverlarının reklamı neden yapılır ? İlla biz de o yabancı serverlar gibi forum adresini kapatıp, GMlere ulaşmayı zor mu yapalım ? Bu mu isteniliyor acaba ?
      Küfür ; Küfür etmenin cezası olduğunu bile bile küfür ettikten sonra ceza alanlar sürekli neden ceza yedim diye sorgulamasının amaçları nedir çok merak içerisindeyim, küfür ettiklerinden haberleri yok mu acaba ? PVP esnasında veya başka bir işlem esnasında illa küfür mü etmeniz gerekiyor ? Kendi aranızda ki küfürlerde chat block cezası ile cezalandırılırsınız ama allchat ve global yolu ile bana veya JOYSRO'a küfür ederseniz kusura bakmayın ama ben süresiz olarak banlarım. Bu yönden bir çok kişi banladım ve 1-2 ay sonra özür dilerim diye mailler ve pmler geliyor kusura bakmayın ama ben o kadar geniş bir insan değilim, sen gelip sürekli bana küfür edeceksin ve ben senin banını açamam. Burada bu kişileri aslında deşifre etsem daha iyi olurdu ama neyse insanlık yine her zaman ki gibi bende kalsın.
      Bot ; Bildiğiniz gibi mBot(vSro) crack patladığından 3-5 gün sonra biz mBot'u crackledik ve siz oyunculara sunduk ve şuan bizim yapmış olduğumuz mBot'u 10binlerce kişi kullanıyor ve bu da sorunların gelmesine sebeptir, arada sırada ufak tefek kesintiler olabilir bu olayda bile gelip bize ana bacı yapılıyor bu kişilerin hepsini facebook sayfasından engelledim oyun karakterlerini tespit edip onları da banladım. Bot'u bedavaya kullandığın için bize teşekkür etmek yerine küfür eden bir zihniyete hizmet veriyoruz... Çok ilginç..
      Şikayet ; Oyunumuz 2011 yılından beri açık ve forum adresimiz 2009 yılından beri açık fakat hala oyun içerisinde global ile şikayetler oluyor, biz bu forumu acaba ne için açtık ? Sadece GM ve belli başlı kişilerin girip eğlenmesi için mi açtık ? Oyun içerisinde otomatik notice ile herşey belirtiliyor neden bunların hiç biri okunmuyor ? Oyuncuların zararına bir iş yapmıyoruz burada tam tersi oyunculara kolaylık sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz ama nafile...
      Genel ; Bu olaylardan sonra bir de aynı zaman içerisinde bir sürü yenilik istenmesi çok acayip bir istek olur. 3 adet serverımız var ve inanın hiç kolay değil. İnsanlar ile uğraşmak pardon Türk oyuncular ile uğraşmak kadar zor bir şey yoktur. Şimdi diyeceksiniz ki yardımcı al, merak etmeyin bir çok kişi denedik ve olmuyor kim gelirse gelsin belli bir zaman sonra "abi ben bunlarla uğraşamam" deyip kaçıp gidiyorlar, bir diğeri ise ; bizi içten yıkmak isteyen bir çok kişi var o yüzden internet üzerinden kimseye yetki vermek istemiyorum. Etrafımda oyundan anlayan arkadaşlarım çok vardı ama onlarda artık bu ortamı gördükten sonra bırakın yetki almayı oyunu bile oynamak istemiyorlar. İnşallah bu yazıyı daha fazla kişi okur ve diğer arkadaşlarına da belirtir.

Herkese iyi eğlenceler.

Caroline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      Konular 
      453
      Beğenme 
      0
      Beğenilme 
      0
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

#GÜNCEL

Modifight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      Konular 
      43
      Beğenme 
      35
      Beğenilme 
      70
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Bazı yerlerde size katılıyorum başta geleni insanlarla ugraşmak sonuçta bu sizin işiniz sonuçta bundan para kazanıyorsun ilgilenmeniz gerekir personel durmuyor diyorsunuz personeller geçici kişilerdir biri gider digeri gelir yeni personel hakkında düşüncenize katılmıyorum burda sürüsü ile insan bu oyunu oynuyor sizin bu oyuncular ilgilenmeniz gerekir bazı zamanlar oluyor 1 hafta aktif olmuyorsunuz yalnış anlamayın sizin oyunla ilgilenmediginizi kast etmiyorum sizin tek başınıza 3 servera yetemiceginizi belirtmek istiyorum serverda oyuncu olarak söylüyorum belli başlı oyuncular oyunu ayakta tutuyor aciliyetten yeni personeller ve yenillikler yapmanız gerekiyor
      Tek tesellim kaldı oda hayalin

-Müslüm Gürses

Konular 
      539
      Beğenme 
      795
      Beğenilme 
      597
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Alıntı Modifight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bazı yerlerde size katılıyorum başta geleni insanlarla ugraşmak sonuçta bu sizin işiniz sonuçta bundan para kazanıyorsun ilgilenmeniz gerekir personel durmuyor diyorsunuz personeller geçici kişilerdir biri gider digeri gelir yeni personel hakkında düşüncenize katılmıyorum burda sürüsü ile insan bu oyunu oynuyor sizin bu oyuncular ilgilenmeniz gerekir bazı zamanlar oluyor 1 hafta aktif olmuyorsunuz yalnış anlamayın sizin oyunla ilgilenmediginizi kast etmiyorum sizin tek başınıza 3 servera yetemiceginizi belirtmek istiyorum serverda oyuncu olarak söylüyorum belli başlı oyuncular oyunu ayakta tutuyor aciliyetten yeni personeller ve yenillikler yapmanız gerekiyor
      Ben bu işten para kazanıyorum diye saçma sapan şeyler yüzünden ana avrat küfür yemek zorunda değilim, yukarıda yazıda da belirttiğim gibi artık ortalıkta güvenilir kimse yok bu yüzden kimseye yetki vermiyorum. Bundan önce çok denedim ve sonuçları kötü oldu. Evet zamanında da çok ilgilendim ama bu insanlara yaranılmayacağını çok iyi anladım.

Libitina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      Konular 
      199
      Beğenme 
      447
      Beğenilme 
      241
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Herşeyine katılıyorum bir tek katılmadığım konu yenilik istenmesi abi koskoca isro bile player kaybetti ve birçok yeniliği peş peşe yapmak zorunda kaldı sen ne yaparsan yap belli bir zaman sonra oyuncu kaybediceksin bu oyuncu kaybını emin ol kısaltabilirsin bak önüne geçersin demiyorum kısaltırsın oda yeniliklerle olur...Bu hep böyle devam eder edicekte.Geri Kalan söylediklerinin hepsine katılıyorum sen ne yaparsan yap oyuncularını değişiremessin.Atsan atılmaz satsan satılmas hesabı..Ya bu deveyi güdücen ya da bu diyardan gidicen.

Konular 
      539
      Beğenme 
      795
      Beğenilme 
      597
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Alıntı RedyAcK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Herşeyine katılıyorum bir tek katılmadığım konu yenilik istenmesi abi koskoca isro bile player kaybetti ve birçok yeniliği peş peşe yapmak zorunda kaldı sen ne yaparsan yap belli bir zaman sonra oyuncu kaybediceksin bu oyuncu kaybını emin ol kısaltabilirsin bak önüne geçersin demiyorum kısaltırsın oda yeniliklerle olur...Bu hep böyle devam eder edicekte.Geri Kalan söylediklerinin hepsine katılıyorum sen ne yaparsan yap oyuncularını değişiremessin.Atsan atılmaz satsan satılmas hesabı..Ya bu deveyi güdücen ya da bu diyardan gidicen.
      ISRO'nun elinde kocaman bir ekip var, ben tek başımayım, hangi problemler ile ilgileneyim ?

Clicker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      Konular 
      1637
      Beğenme 
      1
      Beğenilme 
      3
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Alıntı RedyAcK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Efsane olmuş en sonu...

Copyright © Clicker, All rights reserved.

Libitina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      Konular 
      199
      Beğenme 
      447
      Beğenilme 
      241
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Alıntı Spy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      ISRO'nun elinde kocaman bir ekip var, ben tek başımayım, hangi problemler ile ilgileneyim ?
      3 serverın var abi server sayısını düşürebilirsin yetksiz GM alabilirsin yani nasıl diyim oyundaki sorunları sana hızlı birşekilde iletebilecek birini alabilirsin yetki vermiyeceksin verceksen de en fazla oyunda event yapabilecek biri ve her yoruma elinden geldiğince cevap verebilcek birini.Tek başına yetişmen mümkün değil biliyoruz yardımcıda alamıyorsun onuda biliyoruz bu devirde güvenemiyor insan herkese haklısın fakat oyuncularının da hakları var.İriste ilgilenmedin değil ilgin biraz geçikti abi senin oyuncuların sabırsız senin bazı şeyleri hızlandırman lazım tek sorun bence bu.

Konular 
      43
      Beğenme 
      35
      Beğenilme 
      70
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Ben bu işten para kazanıyorum diye saçma sapan şeyler yüzünden ana avrat küfür yemek zorunda değilim, yukarıda yazıda da belirttiğim gibi artık ortalıkta güvenilir kimse yok bu yüzden kimseye yetki vermiyorum. Bundan önce çok denedim ve sonuçları kötü oldu. Evet zamanında da çok ilgilendim ama bu insanlara yaranılmayacağını çok iyi anladım.
      Küfür ettikleri zaman ban atılır onun çözümü kolay gm almanızın sebebi güvenilir kişi olmaması olmamalı bence ayrıca almayınca tek başınıza idare edemedigizi kendinizde fark ediyorsunuz ortalıkta güvenilir kimse kalmadı zaten bunun bir neden olmadıgını düşünüyorum güvenilir yada güvenilmez birisini almanız gerekir sizin para kazandıgınız bir yer oldugunu kendiniz söylüyorsunuz ama nedense ilgilenmek(tek başınıza yetemediginiz anlamda) konusunda pek birşey yapmıyorsunuz her işin bir zorlugu sizin işinde zorlugu insanlarla ugraşmak bunun üstesindende bir kişi yerine biraz daha fazla kişi olursa sizin yükünüzde azalır oyuncuların istekelride yerine gelir kimse sizden bir anda mucize yapmanızı beklemiyoruz ama sizden artık biraz adım bekliyoruz swların gidişatları hiç iyi degil bunları önlemek amaçlı kesin çözümler yapmanız gerekiyor

-Müslüm Gürses

Konular 
      539
      Beğenme 
      795
      Beğenilme 
      597
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Küfür ettikleri zaman ban atılır onun çözümü kolay gm almanızın sebebi güvenilir kişi olmaması olmamalı bence ayrıca almayınca tek başınıza idare edemedigizi kendinizde fark ediyorsunuz ortalıkta güvenilir kimse kalmadı zaten bunun bir neden olmadıgını düşünüyorum güvenilir yada güvenilmez birisini almanız gerekir sizin para kazandıgınız bir yer oldugunu kendiniz söylüyorsunuz ama nedense ilgilenmek(tek başınıza yetemediginiz anlamda) konusunda pek birşey yapmıyorsunuz her işin bir zorlugu sizin işinde zorlugu insanlarla ugraşmak bunun üstesindende bir kişi yerine biraz daha fazla kişi olursa sizin yükünüzde azalır oyuncuların istekelride yerine gelir kimse sizden bir anda mucize yapmanızı beklemiyoruz ama sizden artık biraz adım bekliyoruz swların gidişatları hiç iyi degil bunları önlemek amaçlı kesin çözümler yapmanız gerekiyor
      Banlamasına zaten banlıyorum ama banlamak ile kalmıyor işte, her yerden spam yapmaya başlıyorlar. Kimi banladıysam gidiyor diğer arkadaşları ile örgütleniyor sürekli oyun içerisinde spam, fake karakterler açıp küfür etmye başlıyorlar veya fake nick açıp oyunun gidişatını kötüye yöneltmeye çalışıyorlar. Kusura bakma ama bu devirde ben kimseye güvenemem hele ki onca yediğim kazıktan sonra bu imkansız gibi bir şey oluyor. Emin ol benim yerimde sende olsan sende kimseye yetki vermezdin. Evet farkındayım bir kaç kişinin olması gerekiyor ama malesef, yüzüme gülüp arkamdan iş çevirecek o kadar çok kişi var ki bunu anlatsam inanmazsın.

Konular 
      43
      Beğenme 
      35
      Beğenilme 
      70
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Banlamasına zaten banlıyorum ama banlamak ile kalmıyor işte, her yerden spam yapmaya başlıyorlar. Kimi banladıysam gidiyor diğer arkadaşları ile örgütleniyor sürekli oyun içerisinde spam, fake karakterler açıp küfür etmye başlıyorlar veya fake nick açıp oyunun gidişatını kötüye yöneltmeye çalışıyorlar. Kusura bakma ama bu devirde ben kimseye güvenemem hele ki onca yediğim kazıktan sonra bu imkansız gibi bir şey oluyor. Emin ol benim yerimde sende olsan sende kimseye yetki vermezdin. Evet farkındayım bir kaç kişinin olması gerekiyor ama malesef, yüzüme gülüp arkamdan iş çevirecek o kadar çok kişi var ki bunu anlatsam inanmazsın.
      O zaman RedAcky dedigi gibi olabilir yetkileri kısıtlı gmler olabilir bu gmleri sınıflara ayırabilirsiniz örnegin event yapıcak gmler hotmaillere geri dönüş yapıcak gmler ban atıcak gmler gmlerin bu şekilde yetkileri tek tek olursa sizi zarar verme olanakları az olur ama iş görünmüş olur

-Müslüm Gürses

Konular 
      539
      Beğenme 
      795
      Beğenilme 
      597
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

O zaman RedAcky dedigi gibi olabilir yetkileri kısıtlı gmler olabilir bu gmleri sınıflara ayırabilirsiniz örnegin event yapıcak gmler hotmaillere geri dönüş yapıcak gmler ban atıcak gmler gmlerin bu şekilde yetkileri tek tek olursa sizi zarar verme olanakları az olur ama iş görünmüş olur
      Bak şimdi şöyle bir şey de söyliyim o zaman ; Sen adamın nickine [GM] yazdın mı o iş bitmiştir, yetkisi olsun veya olmasın, bu oyunda insanlar tanımadığı kişilere ID PW dağıtanlardır. Nickinin başında [GM] olunca neler olabileceğini düşünebiliyor musun ? Diyeceksin ki GM'e para ver, para problem değil para veririm ama insanoğlu şeytana uymayı çok sever. Sizin şuan burada söylediklerinizi ben seneler önce düşündüm merak etmeyin.

Clicker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      Konular 
      1637
      Beğenme 
      1
      Beğenilme 
      3
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Ali abi Yogun olabilirsin eyvallah da abi hazara bi dres listesi güncelleyeceksin 3 ay oldu gözünü seveyim. GM geliyor dediniz 1 ay oldu hala bekliyoruz. İris playeri için herşey var event var dres listesi var hazar için 0. Ne event ne dres hiçbişi. iris bu kadar konuşuyosa o zaman hazar playeri serveri yıksın.

Copyright © Clicker, All rights reserved.

Konular 
      43
      Beğenme 
      35
      Beğenilme 
      70
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Bak şimdi şöyle bir şey de söyliyim o zaman ; Sen adamın nickine [GM] yazdın mı o iş bitmiştir, yetkisi olsun veya olmasın, bu oyunda insanlar tanımadığı kişilere ID PW dağıtanlardır. Nickinin başında [GM] olunca neler olabileceğini düşünebiliyor musun ? Diyeceksin ki GM'e para ver, para problem değil para veririm ama insanoğlu şeytana uymayı çok sever. Sizin şuan burada söylediklerinizi ben seneler önce düşündüm merak etmeyin.
      O zaman isminin başında gm yerin Joyteam gibi bir yazı yazılabilir Uniq Eventer gibi mesela

-Müslüm Gürses

Hukmeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
      Konular 
      13
      Beğenme 
      35
      Beğenilme 
      29
      Rep Gücü 
      Sosyal Ağ

Haklısın Ali Bey fakat ilgisizlikten serverlerinin çöküp gitmesini, ölmesini göze alıyorsun. Burası hem senin ekmek teknen hem de ben dahil çoğu kişinin emek teknesi.. Ki burada en büyük emeği veren sensin Hazar 5 yıldır ayakda ama bu gidişle bütün emeklerini çöpe atacaksı hem kendinin hem bizim..Saygılar...

Her ne kadar kendi hikâyemizin kahramanı olsak da, hayat bize her zaman kendimiz olma şansını tanımaz. Hikâye bizimdir ama kontrol kaderin elindedir..
      https://i.hizliresim.com/dB4r4n.jpg

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Giriş

Giriş