Yönetim Şekilleri

Yönetim kurma (bilim) araştırmasını edindiğin anda, adan için bir yönetim şekli seçebilirsin.

Bunun için sarayına git ve yönetim şeklini değiştir`i seç. Böylece şimdiye kadar araştırdığın tüm yönetim şekillerinin görüntülendiği bir seçenekler listesi göreceksin.

Orada yönetim şekillerinin hangi avantaj ve dezavantajlara sahip olduğunu görebilirsin.

İstediğin yönetim şeklini seç ve devrimi başlat!

Devrim & Anarşi

Yönetim şeklini değiştirmek istiyorsan sahip olduğun her şehir başına 5000 altın ödemen gerekir.

eni yönetim şekli iyice oturana kadar anarşi egemendir. Bu bir süre devam eder (sahip olduğun şehir başına 30 dakika).

Anarşinin senin için anlamı:

Bütün şehirlerde %25 ek yolsuzluk
Yabancı şehirlerde konuşlandırılmaları veya yolda olmaları durumunda tüm yüklemeler ve savaş gemileri geri döner. Savaş halinde bulunmaları durumunda doğrudan dağıtılırlar (Kendi şehir veya limanlardaki savaşlar hariç).
Ünite hareketi mümkün değil
Ünite eğitimi mümkün değil
Casusluk görevleri mümkün değil

Anarşi süresi bittiği anda yeni yönetim şeklin yürürlüğe girer.

İşgal & Zenokrasi

Başkentin işgal edilirse yönetim şeklin zenokrasiye döner. Ancak bunun için devrim yapman veya masraf ödemen gerekmez.

Zenokrasi, asıl yönetim şekli avantajlarının sadece yarısından yararlanabilirsin demek. Aynısı yönetim şeklinin dezavantajları için de geçerli.

Başkentinin kurtarıldığı andan itibaren yönetim şeklinin tüm avantaj ve dezavantajları tekrar etkinleşir.